Top hledané
Výsledky (0)
Autorem snímků nejnovějšího kalendáře Pirelli je italský fotograf Paolo Roversi.

Kalendář Pirelli 2020 vzdává hold Shakespearovi. V roli Julie Emma Watson i Kristen Stewart!

Martina Šmalclová
08. ledna 2020
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Emma Watson

Unikátní kalendář Pirelli vychází s několika přestávkami již více než 50 let. Zatímco v minulém roce byl fotografovi Albertovi Watsonovi inspirací světový film 30. a 40 let minulého století, letos se Paolo Roversi rozhodl inspirovat Shakespearovým nadčasovým dramatem Romeo a Julie. Proč? Protože kousek Julie se podle něj ukrývá v každé ženě.

Tohle je jeho devět Julií

Před fotoaparát se tentokrát postavilo 9 unikátních žen, z nichž každá Julii reprezentuje svým osobitým způsobem. Na focení a natáčení do města Verony, které je nesmazatelně spjato s osudem mladé ženy, dorazily herečky Emma Watson, Kristen Stewart, Claire Foy, Mia Goth, Yara Shahidi, Indya Moore, zpěvačky Chris Lee a Rosalía a dcera Paola Roversi Stella.

Otevřít v galerii (2)
Claire Foy
Claire FoyZdroj: pirellicalendar.pirelli.com

Pravé já

Kalendář vznikal ve dvou fázích. V té první dorazily představitelky Julie na scénu bez make-upu a kostýmů. Průchod daly svým emocím a fotografovi vyprávěly své představy o Julii, čímž mu pomohly odhalit něco ze své osobní stránky. Ve druhé fázi již oblékly luxusní kostýmy určené pro jejich transformaci a osobní interpretaci Shakespearovy slavné hrdinky.

Otevřít v galerii (2)
Paolo Roversi s Claire Foy
Paolo Roversi s Claire FoyZdroj: pirellicalendar.pirelli.com

A jak je fotograf se svým výsledkem spokojený?

"Hledal jsem čistou duši, někoho plného nevinnosti, někoho, kdo by ztělesňoval sílu, krásu, něhu a odvahu. Našel jsem to v očích, gestech a slovech Emmy, Yary, Indyi a Mii, v úsměvu a slzách Kristen a Claire, v hlasu a zpěvu Chris a Rosalíe a v nevinnosti Stelly. V každé ženě se totiž ukrývá Julie a nikdy ji nepřestanu hledat."

Byt na prodej Smíchov - Praha 5 - 59m
Byt na prodej Smíchov - Praha 5 - 59m, Praha 5

Obálce vévodí numerologie

Kalendář pro rok 2020 obsahuje 132 stránek. Pyšní se měsíčním kalendářem, úryvky z Romea a Julie nebo padesáti osmi luxusními barevnými a černobílými fotografiemi. Obálku otevírá kresba nebeské klenby představující vesmír, která symbolizuje věčný příběh a lásky Julie a Romea. Přední a zadní obálky zdobí datum narození Julie, její první setkání s Romeem, jejich svatbu a smrt.

Na obálce kalendáře jsou rovněž symbolicky rozptýlena data narození všech devíti protagonistek. A jak to slavným kráskám v roli Julie sluší? Na to se podívejte v naší galerii.  

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
PIRELLI & C. S.P.A.
Viale Piero e Alberto Pirelli, 25 20126 Milano Italy
+39 02 6442 1