Top hledané
Výsledky (0)
Na základě odpovědí facebookových fanoušků Luxury Prague Life v rámci soutěže o luxusní valentýnskou kytici jsme dali dohromady žebříček nejkrásnějších romantických filmů. Zajímá vás, které to jsou?

Nejromantičtější filmy podle fanoušků Luxury Prague Life

Eva Ledecká
14. února 2017
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Pretty Woman

Celkem hlasovalo pro nejkrásnější romantický film 955 čtenářů facebookových stránek Luxury Prague Life. První příčky žebříčku obsadily luxusní romantické klasiky z konce 20. století, mezi které se probojovala jedna novinka z roku 2015. Celkem si však fanoušci vzpomněli na 135 romantických filmů a z toho dokonce na 6 českých, což jsou úctyhodná čísla. 

Mezi filmy, které se neumístily na předních příčkách, avšak jsou podle našich čtenářů také romantické, patří například Město Andělů, Osobní strážce, Láska nebeská, Hvězdy nám nepřály nebo slavný snímek Medisonské mosty.

Z českých filmů považují za nejromantičtější Tři oříšky pro popelku a druhé místo by získal luxusní snímek Starci na chmelu. Bez bodu však nezůstal ani film Láska s pasáže, Želary, Anděl páně 2 nebo nestárnoucí klasika Kristián s Oldřichem Novým.

Pojďme se však podívat na filmy, které získaly největší počet hlasů.

Žebříček nejromantičtějších filmů fanoušků LP Life:

 1. Pretty Woman – celkem 294 hlasů

 2. Hříšný tanec – celkem 139 hlasů

 3. Titanic – celkem 96 hlasů

 4. Duch – celkem 82 hlasů

 5. 50 odstínů šedi – 30 hlasů

TOP 3 romantické filmy podle žen:

 1. Pretty Woman: 274 hlasů

 2. Hříšný tanec: 129 hlasů

 3. Titanic: 81 hlasů

TOP 3 romantické filmy podle mužů:

 1. Pretty Woman: 20 hlasů

 2. Titanic: 15 hlasů

 3. Hříšný tanec: 10 hlasů

Bezkonkurenčním romantickým filmem je podle našich fanoušků Pretty Woman, nestárnoucí luxusní klasika z roku 1990. Pojďme si připomenout příběhy, herce a ocenění, které se našich vítězných filmů týkají.

Luxusní byt Janáčkovo nábřeží 107m
Luxusní byt Janáčkovo nábřeží 107m, Praha 5

Pretty Woman

1990, režie Garry Marshall, v hlavní roli Julia Roberts a Richard Gere

Krásná prostitutka Vivian se seznámí s milionářem Edwadrdem, který chce, aby mu dělala společnost po celý týden. Pod jeho rukama se pomalu mění v dámu na úrovni a do svého nového ochránce se zamiluje.

Ocenění:

1991: Zlatý glóbus – nejlepší herecký výkon ve filmu Komedie/Muzikál

1991: Nominace na Oscara

Hříšný tanec

1987, režie Emile Ardolino, v hlavní roli Jennifer Grey a Patrick Swayze

Velká láska se zrodí v hotelovém resortu v Americe na začátku 60. let. Sedmnáctiletá Frances se zamiluje do Johnyho, instruktora tance. Frances zastupuje tanečnici, která se nemůže zúčastnit důležitého představení. Přes počáteční rozpory se do sebe Frances a Johny hluboce zamilují.

1988: Oscar v kategorii: Nejlepší hudba, původní píseň

1988: Zlatý glóbus: Nejlepší filmová píseň

Titanic

1997, režie James Cameron, v hlavní roli Leonardo DiCaprio, Kate Winslet

Obrovská a luxusní loď Titanic se vydává na svou první plavbu, při které se chudý Jack a bohatá Rose do sebe zamilují. Slíbí si, že spolu zůstanou navždy, což jim velmi brzy překaží srážka s ledovcem, která loď posílá nemilosrdně ke dnu...

Ocenění:

1998: Oscar v kategoriích: Nejlepší film; Nejlepší umělecká režie – dekorace scény; Nejlepší zvuk; Nejlepší efekty, střih zvukových efektů; Nejlepší návrh kostýmů; nejlepší efekty, vizuální efekty; Nejlepší hudba; Nejlepší střih; Nejlepší režie a Nejlepší kamera

1998: Zlatý glóbus v kategoriích: Nejlepší film v kategorii Drama, Nejlepší režisér, Nejlepší původní píseň, Nejlepší původní hudba

1998: MTV Movie Awards: Nejlepší film a Nejlepší mužský herecký výkon (Leonardo DiCaprio)

1998: Český lev: Divácky nejúspěšnější film

Duch

1990, režie Jerry Zucker, v hlavní roli Patrick Swayze a Demi Moore

Láska úředníka Sama a umělkyně Molly skončí nešťastnou smrtí Sama. Ten však nedokáže svou dívku opustit a tak ji v životě doprvází jako Duch. Do světa živých se dostane prostřednictvím média jímž je černoška Oda Mae (Whoopi Goldberg).

Ocenění:

1991: Oscar v kategoriích: Nejlepší scénář, scénář napsaný přímo pro film, Nejlepší herečka ve vedlejší roli (Whoopi Goldberg)

1998 Zlatý glóbus v kategorii: Nejlepší výkon herečky ve vedlejší roli (Whoopi Goldberg)

50 odstínů šedi

2015, režie Sam Tylor-Johnson, v hlavní roli Jamie Doman a Dakota Johnson

Anastasia je nenápadná studentka literatury, která se při rozhovoru pro studentský časopis zamiluje do tajemného podnikatele Christiana. Ten ji otevře dveře do své komnaty slastí a bolestí...

2016: Oscar v kategorii: nejlepší výkon v hudbě psané pro film

2016: Zlatý glóbus v kategorii: Nejlepší původní píseň.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze