Top hledané
Výsledky (0)
Do 31. března 2019

Nejstarší věda na plátně: výstava Transformace geometrie

Eva Ledecká
08. ledna 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Zdeněk Sýkora, 3. fáze, 1997, serigrafie, 70 × 70 cm

Galerie hlavního města Prahy ve 2. patře Městské knihovny představuje díla 160 umělců z Čech i zahraničí, které spojuje jedno téma: Geometrie. Nenechte si ujít jedinečnou výstavu děl pocházejících z významných soukromých uměleckých sbírek. 

Geometrie je považovaná za nejstarší vědní obor

Využívaly ji už starověké civilizace, a to především v zemědělství a stavebních oborech. Geometrie je základním stavebním kamenem architektury a v umění se nejvíce projevila v kubismu. Geometrické tvary bývají ústředním prvkem děl současných autorů a moderní umění se bez nich často vůbec neobejde.

Městská knihovna vystavuje díla ze dvou významných sbírek

Jedná se o díla ze soukromých sbírek Siegfrieda Grauwinkela z Berlína a Miroslava Velfla z Prahy. Siegfried Grauwinkel svou sbírku luxusních děl dává dohromady více než 30 let. Z původně širšího konceptu se zaměřil na konkrétní umění a geometrické formy. Český sběratel Miroslav Velfl se také z širšího záběru děl přeorientoval na konstruktivistické tendence umění, a to především na umění z období od 60. let minulého století po počátek nového tisíciletí.

Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –
Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –, Praha 10

Transformace geometrie - do 31. 3.

Výstava v Městské knihovně na Mariánském náměstí v Praze představuje celkem 160 autorů, kteří si zvolili právě geometrické tvary jako gro svých uměleckých děl. Unikátní výstava zde potrvá do 31. března 2019.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Galerie hlavního města Prahy
Revoluční 1006/5 Praha Česká republika
+420 222 310 489