Top hledané
Výsledky (0)
Říká se, že pes je nejlepší přítel člověka. My jsme ale toho názoru, že by jeho funkci mohl hravě zastoupit roztomilý vačnatec quokka!

Nejšťastnější zvíře na světě – klokan quokka: Selfie si s ním pořídil i Roger Federer!

Martina Šmalclová
27. července 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Klokan quokka vás nakazí dobrou náladou!

Úsměv, prosím

Rád a s úsměvem sobě vlastním vám zapózuje na selfie, stejně jako to udělal v případě herečky Teri Hatcher nebo tenisty Rogera Federera. Nechá se pohladit a s chutí se nacpe veškerými dobrotami v okruhu sta metrů. O kom je řeč? O nejšťastnějším zvířeti na světě – klokanovi quokka. Tenhle malý zavalitý klokan s hustým kožichem vám rozhodně vykouzlí úsměv na rtech!  

Za quokka k protinožcům stejně jako Federer, Hatcher a Robbie

Toužíte-li po tom, nechat se nakazit pozitivní energií, kterou tihle klokani, vážící maximálně 5 kilo, oplývají, budete muset zamířit k protinožcům. Volně se vyskytují na ostrově Rottnest, který leží nedaleko města Perth v Západní Austrálii. Narazit na ně můžete nejen v zalesněných oblastech, ale přímo na plážích. Selfie s tímto roztomilým fešákem neodolal ani tenista Roger Federer nebo herečky Teri Hatcher a Margot Robbie.

Může za to evoluce

Klokan quokka se vyznačuje lehce přidrzlým úsměvem v kombinaci s přátelskou povahou. Vlastně to vypadá, jako by byl neustále připravený na pokyn „sýr“. Ve skutečnosti se ale za jeho úsměvem ukrývá prostější důvod – evoluce.

Právě díky ní vděčí svému roztomilému vzezření, které mu pomáhá správně dýchat a ochlazovat se na místě, které se koupe ve slunci dvanáct měsíců v roce.

Luxusní vila na prodej Praha Západ - 255m
Luxusní vila na prodej Praha Západ - 255m, Okolí Prahy

Na slanou vodu si zvykl, pamlsky ale vynechejte

Díky nedostupnosti pitné vody na ostrově Rottnest se klokan quokka naučil pít slanou vodu z moře. Co mu ale rozhodně nesvědčí, jsou nezdravé potraviny, kterými ho často krmí turisté. Až budete chtít tedy tohoto roztomilého tvora navštívit, pamatujte na staré dobré pravidlo ze ZOO – nekrmit! Nebo minimálně ničím, co by už tak zranitelný druh mohlo ohrozit.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze