Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle potvory z oblíbených českých seriálů nás štvou a baví zároveň!

Největší seriálové mrchy: Co nám o nich prozradily samotné představitelky?

Šárka Peková
07. dubna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Dana Batulková

Intrikují, škodí a manipulují s okolím, přesto patří mezi nejvýraznější postavy, které si mnozí diváci ihned vybaví. Navíc seriály by bez záporných postav neměly pořádnou šťávu a zároveň by nedávaly reálný smysl, protože ani život není jen o hodných lidech. Pojďte se s LP-Life.cz podívat na seriálové potvory, které ztvárňují známé a v civilu oblíbené herečky. Ty naší redakci exkluzivně sdělily, jak se jim hrají záporné postavy. Některé z nich také prozradily, na co se diváci mohou těšit!

Dana Batulková jako Lída Vacková

Nestárnoucí herečka Dana Batulková ztvárnila ve své kariéře mnoho povedených rolí. Momentálně si ji diváci oblíbili v nejpopulárnějším TV seriálu Slunečná, kde ztvárňuje postavu vypočítavé mrchy Lídy Vackové, jíž se veškeré intriky vracejí bohatou měrou. S bývalou paní starostovou se nebaví celá vesnice, dostane vyhazov, a k tomu všemu se provalí její nevěra a biologické otcovství Štěpána. Jak nám samotná Dana Batulková prozradila, ztvárnění záporné postavy si velmi užívá a je to pro ni sváteční úkol.

„Já jako pozitivní člověk jsem ráda, že mám takovou potvoru, to je vždy daleko zábavnější než hrát kladné figury. Lída je taková dračice, ale myslím si, že v jádru je strašně dobrý člověk, který nemyslí tolik na sebe, ale na blaho rodiny. Často k tomu používá neadekvátní prostředky, které jsou až takové na odstřel.“

Otevřít v galerii (5)
Dana Batulková
Dana BatulkováZdroj: Profimedia

V poslední epizodě Lída Vacková prohlásila, že je odhodlána své chyby napravit, a populární herečka nám prozradila, jestli to bývalá paní starostová myslí opravdu vážně:

„Lída je po odhalení aféry se Štěpánem v úzkých, všichni ji zavrhnou, takže ona sama má možnost zpytovat své svědomí a chování vůči ostatním lidem, takže i vůči rodině. Dojde k nápravě i větší vřelosti s tchánem, ale jak dlouho jí to vydrží, těžko říct.“

Diváci se tedy můžou těšit na zajímavý děj kolem postavy Lídy Vackové.

Barbora Jánová jako Sylva Popelková

Otevřít v galerii (5)
Barbora Jánová
Barbora JánováZdroj: Foto se souhasem Barbory Jánové

Barbora Jánová představuje v oblíbeném seriálu Slunečná starší sestru Týny, Sylvu Popelkovou, která je ziskuchtivá a myslí jen na sebe. Takového sourozence byste rozhodně nechtěli. Dceru Barunku odložila na statku, jehož se po smrti otce chtěla zbavit. A že by svým chováním mohla někomu ublížit? To sebestřednou Sylvu opravdu nezajímá. Ve finále se kvůli penězům provdala za syna Lídy a bývalého snoubence sestry, který Sylvě nadělil pár pohlavků, takže některé věci začíná konečně přehodnocovat. Dokonce udělá zásadní krok a se Štěpánem se rozvede. A jak se na roli plnou intrik tváří samotná herečka?

„Sylva mě baví. Ze začátku jsem se té role bála, ale nakonec jsem v ní našla sílu, zábavu a příležitost k poznávání a bádání. Mimochodem s Danou Batulkovou se mi hraje skvěle, je to úžasná žena,“

řekla s úsměvem Barbora Jánová redakci LP-Life.cz

Slunečná je nejsledovanějším TV seriálem u nás, proto nás také zajímalo, jestli herečku oslovují diváci i v civilu.

„Občas někde zaslechnu: “Sylvo!”, ale vzhledem k rouškám mám soukromí i na ulici,“

prozradila sympatická herečka.

Mahulena Bočanová jako Darina Márová

Otevřít v galerii (5)
Mahulena Bočanová
Mahulena BočanováZdroj: Foto se souhlasem Mahuleny Bočanové

Seriálové Darině Márové byste se v reálném životě asi raději vyhnuli, zejména pokud by se jednalo o vaši nadřízenou nebo tchyni. Její představitelka Mahulena Bočanová si naopak v roli intrikánky, která dělá dusno především bývalému manželovi Leošovi a snaše Táně, náramně libuje. Jak sama přiznává, záporné role se jí hrají mnohem lépe, protože kladné postavy jsou pro ni časem nuda.

„Je to moje třetí zásadnější potvora a určitě tu musím zmínit Miládku z Vyprávěj, to byla výstavní ježibaba, ale Darina samozřejmě také mezi mrchy patří. Každou roli, co dostanu, mám ráda a snažím se ji dělat barevně. I Darina má srdce a svou minulost a velké klady. Každý jsme jiný, ale mám zkušenost, že i nejstudenějšího čumáka a drsného člověka lze pochopit, když znáte jeho minulost a neodpíráte mu odpuštění,“

řekla Mahulena Bočanová redakci LP-Life.cz.

Seriál Ordinace v růžové zahradě 2 by měl letos po 15 letech skončit, a tak jsme se Mahuleny zeptali i na to, jak se s postavou Dariny loučí.

„Darina mi chybět nemusí, Darina už navždy žije. To je výhoda televizních postav oproti nám normálním smrtelníkům,“

dodala oblíbená herečka.

Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –
Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –, Praha 10

Barbora Mudrová jako Ája Holoubková

Otevřít v galerii (5)
Barbora Mudrová
Barbora MudrováZdroj: Foto se souhlasem Barbory Mudrové a Kristiny Reznik

Ája vypadá jako křehká žena s andělskou tváří, ale ve skutečnosti je to typická ambiciózní potvora, která si jde tvrdě za svým. Nejdříve zoufale předstírala těhotenství, aby si udržela partnera, a za delší dobu záměrně otěhotní, aby se vyhnula trestu za pokus o vraždu Mastného. 

„Postava Áji se mi hraje dobře, protože je samozřejmě hrozně vděčné, že je to problémová osoba. Vždy, když je postava trochu záporná a vnáší do situace problém či konflikt, hraje se lépe než kladné a hodné postavy, které jsou nudné a monotónní,“

má jasno Bára Mudrová.

V tomto případě ale udeřila karma, která Áju po porodu potrestala bojem o život. Během jejího pobytu v nemocnici se o narozenou dceru Sofinku vzorně staral Áji hodný až naivní přítel Mario. Uvědomí si Ája díky tomu některé věci a změní se?

„Určitě mohu říct, že s ní mateřství hodně zamává a uvědomí si věci, které jí předtím vůbec nedocházely. Je otázka, jaká z jejích tváří vyhraje. Jestli ambiciózní a cílevědomá, jdoucí přes mrtvoly, nebo nakonec ta lidská, kdy si Ája uvědomí, že má také někoho ráda a něco pro ni znamená,“

prozradila sympatická herečka redakci LP-Life.cz.

Michaela Dittrichová jako Lubiška Volejníková

Otevřít v galerii (5)
Michaela Dittrichová
Michaela DittrichováZdroj: Foto se souhlasem Michaely Dittrichové

Herečka Michaela Dittrichová ztvárňuje v seriálu Sestřičky zdravotní sestru Libušku Volejníkovou, která schválně dělá problémy jménem jiných, aby sesadila vrchní sestru Mery z postu a dostala se na její místo. Šikanuje nové sestřičky, jimž neustále dává podřadné práce a úkoly, které měla splnit ona sama. Nabrnkla si ředitele nemocnice v domnění, že bude mít protekci, což jí úplně nevyšlo. V reálném životě je představitelka Libušky podruhé těhotná, proto se musela s rolí zákeřné potvůrky rozloučit.

„S Libuškou jsem prošla dlouhou cestu. Jsem zvyklá hrát v divadle mrchy, ale Libuška byla komplikovanější. Její myšlení, taktika a intriky často sahaly až za roh a nebylo pro mě úplně jednoduché ji pochopit. Nicméně jsme spolu byly poměrně dlouho a vztah jsem si k ní nakonec našla. Občas jsem se za ni „styděla“, jindy mě její intriky bavily a užila jsem si je. A jindy mě bavila ona sama. Hlavně díky ní jsem pracovala s úžasnými kolegy a skvělým štábem, takže jí vlastně děkuji za hodně,“

prozradila dojatá herečka naší redakci.

Aby se herečka nemusela stresovat tím, že tloustne, vepsali scenáristé těhotenství i do příběhu její postavy Libušky. A my samozřejmě přejeme Michaele klidný porod bez komplikací!

Na závěr se vás musíme zeptat, která z těchto seriálových mrch je pro vás ta nejhorší? A která potvora vás naopak baví nejvíce?

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze