Top hledané
Výsledky (0)
Zatímco sledujeme módní mola světových fashion weeků, ohlédli jsme se za tím pražským a podívali se na to, co se některým designérům doopravdy nepovedlo!

Největší trapasy pražského fashion weeku: Tady designéři šlápli vedle!

Martina Šmalclová
01. října 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Speciální rubrika
Dominika Kozáková

Muži, kam jste se poděli?!

Přehlídkové molo pražského fashion weeku ovládly zářivé barvy, rtěnky, výrazný make-up, maxi šaty, zvířecí motivy i kozačky nad kolena. Nic zvláštního, říkáte si? Souhlasili bychom s vámi, kdyby se všechny tyhle prvky neobjevily během MBPFW na mužích. Nalejme si čistého vína, ten počet bizarních kolekcí s absencí mužnosti začíná být skutečně alarmující!

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Martina Šmalclová
módní redaktorka
Klikněte zde
Ornella Koktová
modelka
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Martina Šmalclová

Tihle všichni mění pohled na pánskou módu

Dominika Kozáková, trio Lukáš Krnáč, Vivien Babicová a Kristýna Coufalová, Adam Kost i ateliér designu ArtEZ, ti všichni mění pohled na pánskou módu. A zatímco Dominika Kozáková a Adam Kost se v našem žebříčku největších trapasů pražského fashion weeku objevují už podruhé, ostatní mají premiéru. Svými extravagantními oděvy se do výběru dostaly i ateliér módní tvorby UMPRUM a značka Outsiders Division. Jejich modely jsou ale mezi plejádou výstředností jen kapkou v moři.

Adam Kost a jeho cena za něžnost

Něžnější pánskou kolekci nenajdete široko daleko. Adam Kost se s kolekcí SS19 rozhodl, že muže oblékne do pastelových barev a maxi šatů. Co ho k tomu vedlo, netušíme, ale doufáme, že podobného počinu se od něj už příště nedočkáme.

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

Za mohutným bonbonem hledejte UMPRUM

Podobným směrem se vydali také Dominika Kozáková a trio Krnáč, Babicová, Coufalová, které své pánské modely oblékli do pestrobarevných oděvů, vyzbrojili je podpatky a s make-upem výraznějším, než jaký nosí leckterá žena, je poslali na molo.

UMPRUM se naproti tomu rozhodl z žen udělat mohutný bonbon a oblékl je do neforemných outfitů plných mašlí a přemíry látek. My razíme heslo: Za postavu se nestyďte, pořádně ji ukažte!

Kabelka je zbytečná, sáček stačí

Ateliér designu ArtEZ se stal snad největší kuriozitou. Předvedl šátky na hlavu z igelitu, kontroverzní kukly přes obličej, podivné chlupatiny i plastikové sáčky, jakožto nový hit mezi kabelkami. I přes volnost, kterou v módě prosazujeme, doporučujeme tenhle kousek vynechat, zachráníte tak nejen svou čest, ale také přírodu...

Martina Šmalclová

Názor PROTI PROUDU: Ornella Koktová

Celosvětové fashion weeky jsou známé tím, že i přesto, že jde o jakousi oslavu tvůrčí krásy, vždy se najde hned několik návrhářů, kteří posouvají limity šílenosti až někam na úroveň Pluta. Výjimkou pochopitelně nebyl ani ten pražský, a proto si teď v rychlosti shrneme největší zlo celé té nóbl akce.

V první řadě tu máme Dominiku Kozákovou a její zřejmou zálibu rozbíjení PINK vajíček na hlavě. Zažila v dětství nějaké “trauma”? Nemohu si totiž jinak vysvětlit ten cákanec na hlavě, chlupaté fialové klipsny, počmáranou kombinézu, kabelkový řetěz...tady už chybí jen moncl a Kyklopovo třetí oko.

Potom tu máme další kastraci mužského pohlaví a to tentokrát od studia ArtEZ. Lesklý modrý kabát, obří korzet s růžovou ovčí kožešinou, kouřové stíny a jemná trvalá. Pomoccc!!!

A na samý závěr tu máme tuzemskou trojici Krnáč, Babicová a Coufalová. U nich mi přišel nejsmutnější a zároveň nejkomičtější model složený z růžových cyklistických kraťasů, borůvkově modré mikiny s leopardem, červené kamínkové sluneční brýle a nakonec monstrózní černé kanady na nohou. Z mého pohledu tragikomický příběh...

Ornella Koktová
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
„Show must go on“ s kolekcí SS19 Dominiky Kozákové
Zobrazit článek
Módní show, nebo divoká party? Trio Krnáč, Babicová, Coufalová na MBPFW!
Zobrazit článek