Top hledané
Výsledky (0)
Nejen „obyčejní“ lidé, ale i celebrity se snaží mít co nejkrásnější vánoční svátky. Některé z nich dají přednost rodině, jiné přátelům. Většinou jsou však jejich oslavy velkolepé a nechybí při nich nic z toho, co k Vánocům skutečně patří. Ne pro všechny je ale vánoční čas radostným obdobím.

Celebrity, které provázely během svátků tragické události nebo skandály. Rozvody i vězení

Kristina Valachyová
29. prosince 2023
+ Přidat na Seznam.cz
7 minut
George Michael

Najdeme i několik celebrit, které během vánočních svátků provázely tragické události nebo skandály.

Vražda šestileté modelky dodnes šokuje

Už jako malá holčička na sebe JonBenét Ramsey poutala pozornost. S velkýma modrýma očima a blonďatými vlásky vypadala jako andílek. V podstatě však neznala jiný svět než ten, který v sobě zahrnoval předvádění se před porotou a diváky. Její matka Patsy byla v minulosti vítězkou soutěže miss a totéž si přála i pro svoji dceru. Psal se 25. prosinec 1996. V té době bylo holčičce 6 let. JonBenét dostala pod stromeček své vysněné kolo. Přestože byl prosinec, chtěla ho hned vyzkoušet. Nikdo ale netušil, že půjde o její poslední chvíle v životě. Všechno začalo ohlášením zmizení malé JonBenét, kterou rodiče nenašli v její posteli.

Poté, co zmizela, našla její matka třístránkový vzkaz, ve kterém kdosi požadoval za bezpečný návrat jejich dcery výkupné 118 tisíc dolarů. Po malé JonBenét se rozběhlo pátrání. Mrtvé tělo holčičky nalezl její otec John ve sklepě jejich domu. Koroner určil, že příčinou smrti byla „asfyxie uškrcením spojená s kraniocerebrálním traumatem“, což znamená, že dívka byla udušena a ubita k smrti. Byla přikryta bílou přikrývkou s nylonovou šňůrou utaženou kolem krku, zápěstí měla svázaná a ústa přelepená lepicí páskou. Neexistovaly žádné jasné důkazy o znásilnění, ale policie nevyloučila ani sexuální napadení. Případ tehdy otřásl nejen celou Amerikou, ale i celým světem. A vražda malé královny krásy zůstává dodnes záhadou.

Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy

Nejrozšířenější teorií bylo, že malou JonBenét zavraždil některý z rodičů, a to i přesto, že nikdy nebyli oficiálně označeni za podezřelé. Dům nevykazoval žádné známky násilného vniknutí, což podpořilo domněnky o tom, že čin spáchal někdo z jeho obyvatel. Případ vraždy JonBenét je tak stále otevřený a do dnešního dne neobjasněný.

Kim Kardashian se po 72 dnech manželství rozvedla s Krisem Humphriesem

Kim Kardashian prožívala v roce 2011 velmi neradostné svátky, když po ne zrovna šťastných 72 dnech manželství požádala o rozvod s hvězdou NBA Krisem Humphriesem. V očividném pokusu vylepšit u veřejnosti svou pošramocenou image strávila Kim Kardashian Vánoce charitativní činností. Byla mezi dobrovolníky z řad celebrit, kteří v Los Angeles vypomáhali při rozdávání štědrovečerního jídla. Hvězda televizní reality show rozdávala bezdomovcům bramborovou kaši s omáčkou.

Charlie Sheen strávil Vánoce v base

Charlie Sheen si díky své bouřlivé povaze „užíval“ vánoční chvíle roku 2009 za mřížemi, kam ho posadila policie kvůli podezření z domácího násilí. Incident se odehrál v coloradském lyžařském středisku Aspen, kde si jeho tehdejší manželka Brooke Mueller pronajala dům. Jejich manželství provázely nejrůznější problémy, a proto měli trávit určitý čas v odloučení. Herec však chtěl i přes neshody strávit svátky se svou polovičkou. Všechno se ale zvrtlo.

Vánoce začaly u Sheenových ranní prudkou hádkou, která vyústila ve fyzickou potyčku, po níž Brooke zalarmovala tísňovou linku. Přivolaná policie Charlieho zpacifikovala a obvinila hned ze dvou trestných činů - napadení druhého stupně a vyhrožování. Hollywoodská hvězda tak skončila na pár hodin za mřížemi. Po zatčení mu soudce zakázal alkohol a manipulaci se zbraněmi.

Charlie Sheen se doznal k tomu, že na svou manželku zaútočil. Výměnou za přiznání mu soudce udělil mírnější trest a herec se vyhnul vězení. Na základě dohody s prokurátory jej soudce poslal na 30-denní odvykací program a musel podstoupit kurzy sebeovládání. Herec navíc nesměl po dobu tří měsíců brát jiné léky než předepsané lékařem a nesměl pít alkohol.

Katy Perry se se pohádala s Russelem Brandem a Vánoce se rozhodla strávit bez něj

14-měsíční manželství zpěvačky Katy Perry a britského komika Russella Branda dospělo ke svému konci závěrem roku 2011, kdy trávili Vánoce odděleně v úplně jiných koutech světa. Zatímco britský komik požadoval, aby svátky oslavili v Anglii, americká zpěvačka se sbalila a s přáteli odletěla na Havaj. Než práskla dveřmi, stihla párkrát zakřičet na svého zákonitého manžela ošklivé slůvko na „f“. Jako manželé spolu měli strávit teprve druhé Vánoce v pořadí. Pár se údajně v čas svátků klidu a pohody strašlivě pohádal. Oficiálním důvodem rozvodu, který následoval brzy poté, byly nepřekonatelné rozdíly.

Když Vánoce, tak s Georgem Michaelem

Vánoční skladba Last Christmas v podání formace Wham! se stala obrovským hitem. Písnička je od prosince 1984 stálicí každých Vánoc. Pro jejího interpreta George Michaela nastaly poslední Vánoce roku 2016, kdy mu bylo 53 let. Tělo ikonického popového zpěváka objevil 25. prosince v posteli v jeho sídle v anglickém Oxfordshiru jeho přítel Fadi Fawaz. „Měli jsme jít na vánoční oběd,“ prozradil později kadeřník. „Šel jsem tam, abych ho vzbudil, ale byl už mrtvý a pokojně ležel v posteli.“ Michaelova smrt byla považována za přirozenou. Pitva zjistila, že trpěl srdečními problémy a ztučněním jater. Hudebník měl kromě zdravotních potíží také problémy s drogami a alkoholem. Koncem 90. let se veřejně přihlásil ke své homosexuální orientaci. Podporoval i několik charitativních organizací; u mnohých vyšla tato skutečnost najevo až po jeho smrti.

Její matka si myslí, že ji zabily toxické plísně

Brittany Murphy tragicky zemřela 20. prosince 2009. Náhlá smrt této nadějné herečky ve věku 32 let Hollywoodem otřásla. Přestože se šířily zvěsti, že herečka byla v době, kdy zkolabovala a zemřela, závislá na lécích na předpis, úřady oficiálně rozhodly, že příčinou její smrti byl zápal plic. Matka herečky posléze tvrdila, že Brittany i jejího manžela zabily toxické plísně, které měly být v jejich bytě od začátku, kdy se do něj nastěhovali. Koroner však tuto možnost vyloučil. V roce 2012 požádal otec Brittany soud, aby mu byly předány vlasy jeho dcery za účelem provedení nezávislých testů. Za několik měsíců poté přišel s tím, že podle toxikologické zprávy byla jeho dcera úmyslně otrávena těžkými kovy, které se používají v jedech na hlodavce. Potvrdil, že příčinou smrti Brittany byla pneumonie a těžká anémie. Smrti se prý dalo předejít včasnou léčbou pod dohledem lékaře.

Ublížení na zdraví

Americká televizní hvězda Luann de Lesseps byla zatčena 23. prosince 2017 v Palm Beach na Floridě. Byla obviněna z několika trestných činů, včetně ublížení na zdraví policejního důstojníka a výtržnictví. Luann se přiznala k vině ve třech bodech obžaloby. Hvězda reality show dostala podmínku na jeden rok, musela si odpracovat 50 hodin veřejně prospěšných prací a vyhýbat se drogám a alkoholu. Musela se také omluvit policistovi, kterého napadla. Po svém divokém zatčení se de Lesseps podrobila odvykací kúře závislosti na alkoholu a svým fanouškům řekla, že je mimořádně zahanbená tím, jak se chovala.

Rasistická brož

Princezna Marie Kristina z Kentu (Princess Michael of Kent) se v roce 2017 zúčastnila tradičního vánočního oběda s královnou v Buckinghamském paláci. Bohužel si vzala nevhodný doplněk a způsobila tím doslova královský trapas. Princezna z Kentu si pro tuto příležitost připjala jednu ze svých oblíbených broží.

Problém byl v tom, že starobylý klenot, který kdysi dostala jako dárek, zobrazuje černou otrokyni, a to byl počátek celého trapasu. U stolu totiž seděla i herečka Meghan Markle, která je rasově smíšeného původu a brož jí přišla urážlivá, neboť zobrazuje Afričany v podrobené roli.

Zdroj z Kensingtonského paláce později odhalil, že záměry princezny byly čisté a neměla v úmyslu nikoho urazit. Proslýchá se, že se zapřisáhla, že dotyčnou brož už nikdy nebude nosit. Zajímavostí je, že princezna z Kentu pochází z Karlových Varů, kde se těsně před koncem války narodila do šlechtické rodiny jako baronka Maria Christine von Reibnitz a členkou britské panovnické rodiny se stala sňatkem s Princem Michaelem z Kentu v roce 1978.

Mrtvá kočka

Americká aktivistka Amanda Knox, která se stala známou tím, že strávila čtyři roky v italském vězení poté, co byla obviněna z vraždy spolubydlící a později byla obvinění zproštěna, musela roku 2018 čelit další osobní tragédii – smrti milovaného přítele a člena rodiny právě o Vánocích. Na Štědrý večer srazilo auto její kočku.

Hvězda Mafiánů zemřela ve věku 83 let

Herec Frank Adonis, který se proslavil zejména svou rolí mafiána Anthonyho Stabilea ve snímku Mafiáni (Goodfellas) z roku 1990, zemřel ve věku 83 let v Las Vegas poté, co na sklonku života trpěl různými zdravotní problémy. Herec měl dlouhodobé problémy s ledvinami, před smrtí byl umístěn na ventilátor a podstupoval dialýzu. Jeho rodina čekala do Štědrého dne roku 2018, poté souhlasila s odpojením od přístrojů.

Zdroj: Radaronline.com, Ranker.com, Topky.sk, Insider.com, autorské dílo

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: