Top hledané
Výsledky (0)
Karlín - to je zábava, kultura i gastronomie. Seznamte se.

Nejzábavnější a nejvyhledávanější čtvrť Prahy? Karlín tak, jak ho možná ještě neznáte

Barbora Večeřová
12. dubna 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Za gastronomií do Karlína cestují lidé z celého města

Už dávno neplatí, že Karlínu se každý raději vyhne. Za posledních několik let prošel velkou transformací, a nyní je z něj živoucí čtvrť plná inspirace spojená s gurmánskými zážitky, pestrým kulturním vyžitím a také nepřeberným množstvím kvalitních služeb. Co všechno v Karlíně stojí za zmínku a proč se tato čtvrť v posledních letech stala jednou z nejvyhledávanějších a nejžádanějších v celém městě? 

Centrum za rohem 

Jednou z největších výhod Karlína je přirozeně jeho lokalita. Nachází se v širším centru Prahy, což znamená skvělou dostupnost metrem či tramvají do samotného srdce metropole, ale zároveň také větší klid. Pokud máte zrovna náladu na dlouhou noc, do nejlepších pražských barů a klubů vám to bude trvat jen chvilku. Když si ale chcete odpočinout a zrelaxovat se, stačí jen nasadit brusle nebo vytáhnout kolo a vydat se na cyklostezce podél Vltavy. Procházku si můžete udělat také na Vítkov, který se nad Karlinem majestátně tyčí. Rovnováha musí být a v Karlíně ji rozhodně najdete. 

 

Do Karlína za kulturou

Karlín je místem, kde si kulturní vyžití najde každý. Ve Forum Karlín koncertují ty největší hvězdy české, ale také zahraniční hudební scény. Je jedno, jaký žánr je vašemu srdci nejbližší. Na tomto místě si stoprocentně to svoje najdete. Pokud spíše preferujete divadlo, Hudební divadlo Karlín má opravdu široký repertoár a na jevišti se to osobnostmi jen hemží. Na své si zde přijdou i ti, kteří dávají přednost alternativním hudebním žánrům. Kouzelné industirální prostory Karlínských kasáren nabízí nejen koncerty, ale také divadlo pod širým nebem nebo různé výstavy zejména mladých umělců, které svým nádechem připomínají Berlín. 

Sportovní vyžití 

Ani sportovcům nebude Karlín neznámý. V areálu Kasáren Karlín najdete třeba beachvolejbalové hřiště, kde si s přáteli v létě zahrajete volejbal. Poté můžete hned skočit na relax do sauny, která se také nachází v areálu. Najdete zde také několik fitness center, venkovní hřiště nebo třeba tenisové kurty. Nezapomíná se ale ani na děti, v Karlíně najdete několik dětských hřišť, jedno z nejlepších přímo na Karlínském náměstí. 

 

Gurmánské zážitky na každém rohu 

Před několika lety to možná ještě tak nebylo, nyní ale za karlínskou gastronomií cestují lidé ze všech koutů Prahy. Karlín platí za vyhlášené gastro místo, kde si své sny splní i ti nejnáročnější jedlíci. Moderní gastronomický přístup se zde pojí s kreativními koncepty, které i z tradičních jídlech dokáží vytvořit zážitek, na který budete i po odchodu z restaurace ještě dlouho vzpomínat. Ať už se rozhodnete pro starou českou klasiku, asijské speciality, italské laskominy nebo třeba výběrovou kávu - v Karlíně najdete od všeho trochu. Oblíbenou částí dne jsou zde nepochybně brunche - za zmínku rozhodně stojí prvotřídní restaurace Eska nebo vyhlášená Etapa, která si zakládá na lokálních surovinách. Ale ani s výběrem oběda si zde lámat hlavu příliš nebudete. Svou pobočku zde otevřelo také bistro Kro, kde najdete jedno z nejlepších pečených kuřat v Praze. A když vás večer přepadne chuť na jedno? Není problém. V Karlíně se o to nepochybně postará slavný Lokál nebo Dva Kohouti, kde nabízí také české minipivovary a venkovní posezení v oblíbeném dvorku. A když bude chuť na něco k zakousnutí, smažené kuře v housce nebo burger z Bufetu Karlín jsou jistotou. 

 

Mnoho kanceláří zde našlo svůj domov

S Karlínem lidi spojuje často také práce. Mnoho kanceláří zde našlo svůj domov, kancelářských budov a komplexů zde najdeme dost. Rozhodně ale neplatí to, že Karlín by byl městem duchů, když na hodinách odbije pátá odpolední. Právě naopak. Lidé, kteří zde pracují, často i po opuštění práce v Karlíně zůstávají a po pracovní době si užívají všech kratochvílí, které tato čtvrť nabízí. Je tak skvělým místem k seznamování a navazování pracovních i mimopracovních kontaktů. 

Otevřít v galerii (1)
Lidé pracující v Karlíně zde rádi tráví čas i po pracovní době
Lidé pracující v Karlíně zde rádi tráví čas i po pracovní doběZdroj: Profimedia

Místo k životu 

To vše dělá z Karlína místo, kam zkrátka nechcete jen dojíždět, ale kterého chcete být součástí denně. To si uvědomují také developeři, kteří zde v posledních letech staví nové projekty. Najdete zde tak nejen novostavby, ale také klasické starší domy. Tak co, zaujal vás Karlín natolik, že ho chcete zažívat každý den? 

Zdroje: autorský článek, kasarnakarlin.cz, prague.eu, prazsky.denik.cz, iconik.cz 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: