Top hledané
Výsledky (0)
Letná - čím vás tato městská část uchvátí?

Nejžhavější čtvrť v Praze. Stěhuji se na Letnou, chci bydlet moderně

Barbora Večeřová
25. ledna 2023
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Kavárny jsou symbolem letenské kultury

Asi momentálně neexistuje žádanější čtvrť v Praze, než je právě Letná. Každý Pražák jistě alespoň chvíli uvažoval nad tím, jaké by bylo zde žít, protože právě tohle specifické místo toho má opravdu hodně co nabídnout, a to nejen mladým lidem. Každý, kdo zde bydlí, si lokalitu pochvaluje a je na ni náležitě pyšný. Schválně, zkuste někomu, kdo bydlí na Letné, říct, že ve skutečnosti bydlí v Holešovicích. 

Když jíst, tak na Letné

Letná je místem, kde si gurmáni, pro které je jídlo smyslem života, přijdou na své. A nezáleží na tom, pokud milujete maso, jste vegan nebo preferujete exotičtější kuchyni. Na Letné svůj domov našlo mnoho restaurací, bister a kaváren, výběr je zde tedy opravdu veliký. Pochopíte hned, jen co se projdete po hlavní třídě. Prodejny italských specialit, skvělá pizzerie, o které si povídá celá Praha, čínské, thajské a indické restaurace, klasické hospody, fastfoody všeho druhu, ale také malé zapadlé hipsterské kavárničky, ze kterých nejde nezmínit Cafe Letka, kam si ráno můžete zajít na výběrovou kávu, dopoledne na brunch a večer na pivo či drink. 

Prodej luxusního bytu, Praha 7 - Bubeneč –
Prodej luxusního bytu, Praha 7 - Bubeneč –, Praha 7

Pro mazlíčky jako stvořené 

Ano, Letná je opravdu přátelská k psům. Své čtyřnohé miláčky si tu lidé hýčkají, což poznáte v podstatě při každé návštěvě kaváren. Čtyřnozí mazlíčci zkrátka dělají svým páníčkům společnost všude. Výhodou je také přilehlá Letenská pláň a nedaleká Stromovka, místa, které si jako pejskař zamilujete. Co může být lepšího než si vzít dobrou kávu s sebou, svého čtyřnohého mazlíčka na vodítko a vyrazit za slunného dne do parku? Rozsáhlá zeleň vám na Letné opravdu scházet nebude.

Otevřít v galerii (2)
Bytový dům na Letné
Bytový dům na Letné Zdroj: Y&T Luxury Property

Blízko centru, ale také úniku mimo město

Letná má opravdu jedinečnou lokalitu. I pěšky je to do samotného centra Prahy jen několik minut, autem stačí zajet do tunelu, který vede právě letenským kopcem. Pokud ale patříte k těm, který dávají přednost víkendovým únikům mimo město a centrum vás příliš neláká, i vy si tuhle lokalitu zamilujete. Díky vjezdům do tunelů je okraj Prahy blíž něž kdy předtím a pokud zrovna nenatrefíte na dopravní špičku, za pár minut už projíždíte hranice hlavního města vstříc víkendovým dobrodružstvím. 

Otevřít v galerii (2)
Výhled ze sadů
Výhled ze sadů Zdroj: profimedia

Letná je se sportem spjatá odjakživa

Na své si přijdou i sportovci. Letenská pláň byla už v minulosti známá jako oblíbené místo ke sportu, právě zde se psaly počátky sportu u nás. A tato tradice na Letné pokračuje.

"Letenská pláň má bohatou historii úzce spojenou nejen se sportem, ale také s významnými dějinnými milníky, jako byla Sametová revoluce. Naším hlavním cílem je proto ohlídat, aby toto místo zůstalo nezastavěné a mohlo dál sloužit ke sportování a odpočinku Pražanů. V oblasti Letné vítáme a podporujeme sportovní projekty. Na okraji sadů se také nachází unikátní historická památka - slavný Letenský kolotoč, který se i díky veřejné sbírce podařilo zachránit, opravit a loni v létě jsme jej společně s Národním technickým muzeem opět otevřeli pro všechny malé i velké návštěvníky,"

shrnuje Martin Vokuš, tiskový mluvčí Prahy 7. 

Opomenout nelze například oblíbené zimní kluziště na bruslení, které každoročně navštěvují tisíce nadšenců do zimních sportů. Stromovka i Letenské sady jsou pak ideálním místem na klasické in-line bruslení, běhání a třeba i jízdu na kole, kterou si nejlépe užijete podél Vltavy na cyklostezce, která vede až daleko za hranice Prahy. Najdete zde také několik tenisových kurtů včetně tenisové školy pro nejmenší a také multifunkční sportovní areál, kde si zahrajete snad úplně cokoliv včetně fotbalu, plážového volejbalu, basketbalu, nohejbalu a ping-pongu. 

 

Specifický kulturní nádech 

Na Letnou se odjakživa chodí také za kulturou. Rozhodně ale nečekejte komerční místa, Letná má zkrátka svou specifickou atmosféru, která se promítá i do těchto oblíbených kulturních zastávek. Klasické kino Bio Oko, které je jedním z mála pražských kin pouze s jedním sálem a bohatou historií. Oblíbené technické muzeum nebo třeba zemědělské muzeum, na jehož zelené střeše si v létě můžete udělat romantický piknik. 

 

Místo pro rodiny 

Letná není pouze pro mladé. V této části Prahy se snaží městská část vytvářet místo pro život bez rozdílu věku. 

"Dlouhodobě usilujeme o to, aby Praha 7 byla přátelským a přívětivým místem pro život všech obyvatel bez rozdílu věku. Základním požadavkem pro spokojený život rodin s dětmi je dostatek míst ve školách a školkách.  Proto usilovně pracujeme na tom, abychom průběžně navyšovali kapacity našich základních i mateřských škol. Největším připravovaným projektem je výstavba nové základní školy Jana Vodňanského, která pojme až 600 žáků," 

nastiňuje plány městské části do budoucna Martin Vokuš. 

Prodej luxusního bytu, Praha 7 - Bubeneč –
Prodej luxusního bytu, Praha 7 - Bubeneč –, Praha 7

Zdroje: sportletna.cz, idnes.cz, vlastní dotazování 

 

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze