Nejznámější gayové: Do kterých z nich byste to na první pohled neřekli?

Slavní čeští i zahraniční homosexuálové, kteří svoji orientaci neskrývají.
18. března 2021
 
Hlavní stránka Nové články

V minulosti k ní byl ostře odmítavý postoj, dnes je běžnou součástí života. Řeč je o homosexualitě, na kterou se člověk v dnešním moderním světě nemusí dívat skrz prsty. I díky tomuto vnímání společnosti se k náklonnosti ke stejnému pohlaví přiznává čím dál více mužů. Pojďte se společně s LP-Life.cz podívat na to, které slavné tváře se k ní otevřeně hlásí!

Ivan Lupták

Dnešní pohled na homosexualitu

V dnešní moderní společnosti je homosexualita, která je součástí LGBT hnutí, vnímána jako běžná součást života. Rozhodně to není tabu jako za dob slávy legendárního zpěváka Freddieho Mercuryho, který je považován za jednu z největších ikon gay komunity.

„Být gay v dnešním moderním světě jistě není už nic tak strašného jako třeba před 30 lety. Lidé jsou mnohem více tolerantní a co si budeme povídat, každá holka chce mít svého dobrého gay kamaráda,“

otevřeně řekl redakci LP-Life.cz tanečník Štěpán Ruszkowski.  

Štěpán je homosexuál, který si stejně jako mnoho dalších mužů musel projít coming outem (pozn. odhalení homosexuality), což považuje za jednu z nejtěžších životních zkoušek.

Štěpán Ruszkowski
Štěpán Ruszkowski • Zdroj: Foto se souhlasem Štěpána Ruszkowskiho a Petra Husera

„Bohužel se stále najde pár jedinců, kteří dokáží ublížit slovy a kteří třeba ještě stále věří tomu, že homosexualitu si člověk vybírá a nebo ji chytne někde v metru či od kamarádů ze třídy. Přeji si, aby všichni gayové, kteří si prochází coming outem, měli dostatek síly na to ustát tuhle životní etapu, sebrali všechnu svou kuráž a ukázali lidem, že jsme vlastně stejní jako všichni ostatní, jen s něčím navíc,“

vzkazuje všem homosexuálům tanečník a fitness trenér z Prahy.

Které české osobnosti neskrývají homosexualitu?

V českém showbyznysu najdeme několik mužů, kteří se objevují po boku partnera a nestydí se za to. Zároveň každý z nich vykonává jinou profesi - jeden je známý youtuber, druhý obléká Moniku Bagárovou a třetí se věnuje herectví. To jsou oni:

Ivan Lupták

Ivan Lupták
Ivan Lupták • Zdroj: Profimedia

Čtyřiatřicetiletý český herec Ivan Lupták je často obsazován do rolí milovníků, což potvrzuje i jeho role Vojtěcha Kratochvíla v seriálu Ordinace v růžové zahradě II. Loni herec v otevřeném rozhovoru přiznal, že žije s mužem, se kterým zatím neuvažuje o výchově dítěte.

„Upřímně jsem se zamýšlel nad tím, jestli do toho jít. A došel jsem k závěru, že ne. Necítím potřebu šířit své geny dál. Třeba to, že jsem na kluky, má svůj důvod. Možná je to tak právě proto, že děti mít nemám, “

řekl divadelní a filmový herec v rozhovoru pro deník Právo.

Blízké okolí herce ví o jeho orientaci od jeho vysokoškolských studií, kde poznal otevřené prostředí, v němž s homosexualitou nikdo neměl problém. Až poté to sympatický herec řekl své rodině, čehož se bál nejvíc. Jako první se to dověděli jeho dva starší bratři, kterým se přiznal v opilosti.

Lukáš Macháček

Lukáš Macháček
Lukáš Macháček • Zdroj: Foto se souhlasem Lukáše Macháčka

Přední český módní návrhář a stylista Lukáš Macháček, který mimo jiné obléká také zpěvačku Moniku Bagárovou, tvrdí, že jeho prezentace je poměrně "dark", stejně jako on sám. Jednatřicetiletý Lukáš je opravdu celkem tajemný a své soukromí si střeží, naší redakci však prozradil, kdo ho přiměl k tomu jít s pravdou ven.

"K přiznání mi dopomohl můj expřítel, ale vzpomínám na to velmi nerad, takže to nebudu raději dál komentovat,"

sdělil redakci LP-Life.cz uznávaný návrhář.

Pohledný Lukáš Macháček nám také přiznal, že je momentálně nezadaný. A jaký světový gay ho inspiruje?

"Žádný homosexuál mě neinspiruje. Všichni, koho sleduji, jsou heterosexuálové,"

dodal s úsměvem.

Karel „Kovy“ Kovář

Karel "Kovy" Kovář
Karel "Kovy" Kovář • Zdroj: Profimedia

Čtyřiadvacetiletý český youtuber Karel Kovář, známý hlavně jako youtuber Kovy, se ke své orientaci přiznal v knize O všem a svou upřímnou zpovědí inspiroval mnoho mladých lidí. Některé fanoušky jeho přiznání šokovalo, ale spousta z nich se díky němu už nemusí bát o své orientaci mluvit.

„Drtivá většina byla taková, že to všechno je v pohodě, podporovali mě. Na druhou stranu nezanedbatelné množství reakcí bylo takových, že bych měl umřít. S tím jsem ale tak nějak počítal. Ta pozitivní vlna je mnohem větší, v člověku ovšem trošku víc rezonují ty negativní věci,“

svěřil se Kovy.

Partnerem oblíbeného youtubera, který se nebojí komentovat politiku a světové dění, je od roku 2019 stylista Miroslav Romaniv. Jak samotný Kovy tvrdí, jeho protějšek není do světa influencerů příliš zainteresován a spíš se tím docela baví.

Které zahraniční celebrity patří mezi známé homosexuály?

Mezi zahraničními osobnostmi najdeme spoustu velmi úspěšných mužů, kteří odhalili svoji náklonnost k osobám stejného pohlaví. Mezi ně patří například Elton John, který se aktivně podílí na boji proti AIDS, či Ricky Martin, který je na svoji sexuální orientaci patřičně hrdý. Oba zmínění muži zároveň měli v minulosti vztah i s partnerkami. A jak to mají další světově známí gayové? 

Neil Patrick Harris

Neil Patrick Harris
Neil Patrick Harris • Zdroj: Profimedia

Americký herec a režisér Neil Patrick Harris se proslavil rolí sukničkáře Barneyho Stinsona a jeho hláškou „Legendary“ v sitcomu Jak jsem poznal vaši matku (How I Met Your Mother). V reálném životě ovšem dává přednost mužům a považuje se za věrného partnera.

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m, Okolí Prahy

Svoji homosexualitu přiznal sympatický blonďák v roce 2006 a poprvé na veřejnosti se s životním partnerem, Davidem Burtkou, objevil na předávání Ceny Emmy v září 2007. Po přijetí zákona umožňujícího v New Yorku manželství lidí stejného pohlaví v roce 2011 oznámili, že se chtějí vzít. Udělali to o 3 roky později a nyní spolu vychovávají dvojčata, chlapečka Gideona Scotta a holčičku Harper Grace, které jim v roce 2010 porodila náhradní matka.

Wentworth Miller

Wentworth Miller
Wentworth Miller • Zdroj: Profimedia

Americký herec Wentworth Miller se proslavil jako Michael Scofield v seriálu Útěk z vězení (Prisonbreak). Ke své náklonnosti ke stejnému pohlaví se veřejně přiznal v roce 2013. Za své přiznání v době, kdy bojoval s depresí, získal velký respekt od fanoušků. Jako teenager se několikrát pokusil spáchat sebevraždu, protože mnohdy slýchal, že homosexualita je nemoc a špatná věc. Dodnes tak bojuje pohledný herec proti předsudkům.

V roce 2019 se herec rozhodl skončit s hraním heterosexuálních rolí a přiznal, že mu na Instagram chodí nenávistné zprávy zaměřené na jeho náklonnost ke stejnému pohlaví. Zároveň dodal, že rozhodně kvůli tomu se sociálních sítí nezmizí.

Ian McKellen

Ian McKellen
Ian McKellen • Zdroj: Profimedia

Jednaosmdesátiletý herec Ian McKellen, známý hlavně jako Gandalf ze ságy Pán prstenů, je od roku 1988 otevřeným gayem a jedním z předních britských aktivistů. Je přesvědčený, že veřejné přiznání mu pomohlo v jeho kariéře, protože se stal sebevědomějším a lepším hercem, a lituje toho, že svoji sexuální orientaci nepřiznal už dřív.

„Hraní už nebylo o přetvářce, ale o pravdě. A moje emoce byly mnohem svobodnější. Byl jsem schopen lépe hrát. Všichni jsou lepší, když jsou upřímní,“ 

míní herec.

Ian také aktivně bojuje za práva gayů a pere se za práva sexuálních menšin.

Sam Smith

Sam Smith
Sam Smith • Zdroj: Profimedia

Osmadvacetiletý britský zpěvák Sam Smith veřejně promluvil o své sexuální orientaci v květnu roku 2004. Zároveň přiznal, že jeho rodina o tom věděla mnohem dřív.

„Moje máma mi řekla, že to věděla od mých 3 let. Takže jsem vlastně ani žádným skutečným coming outem nemusel projít,“

otevřeně řekl zpěvák.

V minulosti randil známý zpěvák s hercem ze seriálu 13 Reasons Why Brandonem Flynnem. V roce 2018 se pár po devítiměsíčním vztahu rozešel a důvodem jejich rozchodu byl prý nedostatek času. Několikanásobného držitele Grammy a Oscara rozpad vztahu psychicky zničil, teď je snad připraven na novou lásku.

Do kterého z těchto mužů byste na první pohled neřekli, že je homosexuál? Za nás je to bezesporu Wentworth Miller a Vladimír Lupták. Jsme zvědaví na vaše odpovědi...

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

Jmenuji se Šárka Peková a jsem zapálená do módy a cestování. Moji velkou slabostí je také fotbal, což je pro ženu celkem netradiční záliba, ale já jsem zkrátka sama sebou. Ve svém volnu nejraději trávím čas se svojí rodinou a přáteli. Ráda si také zajdu na procházku do přírody se svým psem Samem nebo do kina na nějakou romantickou komedii či film podle skutečné události.
Šárka Peková
Luxusní bydlení Praha
Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m
Praha 8

Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m

2 + KK 100 m², bal. 13 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město

7 + KK 259 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Braník-263m2
Praha 4

Luxusní vila na prodej Braník-263m2

5 + KK 263 m²
26 558 615 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Praha 1

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha

4 + KK 221 m², ter. 75 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
17 995 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m

5 + 1 288 m², ter. 42 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - V Tower 112
Praha 4

Luxusní byt na pronájem - V Tower 112

3 + KK 112 m², ter. 27 m²
49 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138

3 + 1 138 m², ter. 33 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84

3 + 1 84 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej na Praze 7 - 124m
Praha 7

Byt na prodej na Praze 7 - 124m

3 + KK 124 m²
19 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - V Tower - 112
Praha 4

Luxusní byt na prodej - V Tower - 112

3 + KK 112 m², ter. 27 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

5 + KK 178 m², bal. 30 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², bal. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², ter. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej v Pařížské ulici-134m2
Praha 1

Luxusní byt na prodej v Pařížské ulici-134m2

4 + 1 134 m², bal. 2 m²
49 750 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila k prodeji, Praha 5 - 257m
Praha 5

Luxusní vila k prodeji, Praha 5 - 257m

5 + 1 257 m²
32 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2
Praha 6

Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2

5 + 1 223 m²
70 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu Praha

4 + KK 246 m², ter. 39 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 850 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m
Praha 6

Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m

5 + KK 256 m², bal. 15 m², ter. 24 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej Praha
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej Praha

4 + 1 242 m², ter. 68 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha

4 + KK 199 m², ter. 14 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 700 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 920 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m

2 + 1 49 m², bal. 2 m²
5 746 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m

3 + KK 105 m²
10 934 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m

2 + 1 60 m²
6 589 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m

2 + 1 73 m²
7 490 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 120m
Praha 1

Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 120m

4 + 1 120 m²
20 755 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt v historické budově Praha 6 - 210m
Praha 6

Byt v historické budově Praha 6 - 210m

4 + KK 210 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m
Praha 5

Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m

5 + KK 251 m², ter. 26 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks