Top hledané
Výsledky (0)
Slavní čeští i zahraniční homosexuálové, kteří svoji orientaci neskrývají.

Nejznámější gayové: Do kterých z nich byste to na první pohled neřekli?

Šárka Peková
18. března 2021
+ Přidat na Seznam.cz
6 minut
Ivan Lupták

V minulosti k ní byl ostře odmítavý postoj, dnes je běžnou součástí života. Řeč je o homosexualitě, na kterou se člověk v dnešním moderním světě nemusí dívat skrz prsty. I díky tomuto vnímání společnosti se k náklonnosti ke stejnému pohlaví přiznává čím dál více mužů. Pojďte se společně s LP-Life.cz podívat na to, které slavné tváře se k ní otevřeně hlásí!

Dnešní pohled na homosexualitu

V dnešní moderní společnosti je homosexualita, která je součástí LGBT hnutí, vnímána jako běžná součást života. Rozhodně to není tabu jako za dob slávy legendárního zpěváka Freddieho Mercuryho, který je považován za jednu z největších ikon gay komunity.

„Být gay v dnešním moderním světě jistě není už nic tak strašného jako třeba před 30 lety. Lidé jsou mnohem více tolerantní a co si budeme povídat, každá holka chce mít svého dobrého gay kamaráda,“

otevřeně řekl redakci LP-Life.cz tanečník Štěpán Ruszkowski.  

Štěpán je homosexuál, který si stejně jako mnoho dalších mužů musel projít coming outem (pozn. odhalení homosexuality), což považuje za jednu z nejtěžších životních zkoušek.

Otevřít v galerii (8)
Štěpán Ruszkowski
Štěpán RuszkowskiZdroj: Foto se souhlasem Štěpána Ruszkowskiho a Petra Husera

„Bohužel se stále najde pár jedinců, kteří dokáží ublížit slovy a kteří třeba ještě stále věří tomu, že homosexualitu si člověk vybírá a nebo ji chytne někde v metru či od kamarádů ze třídy. Přeji si, aby všichni gayové, kteří si prochází coming outem, měli dostatek síly na to ustát tuhle životní etapu, sebrali všechnu svou kuráž a ukázali lidem, že jsme vlastně stejní jako všichni ostatní, jen s něčím navíc,“

vzkazuje všem homosexuálům tanečník a fitness trenér z Prahy.

Které české osobnosti neskrývají homosexualitu?

V českém showbyznysu najdeme několik mužů, kteří se objevují po boku partnera a nestydí se za to. Zároveň každý z nich vykonává jinou profesi - jeden je známý youtuber, druhý obléká Moniku Bagárovou a třetí se věnuje herectví. To jsou oni:

Ivan Lupták

Otevřít v galerii (8)
Ivan Lupták
Ivan LuptákZdroj: Profimedia

Čtyřiatřicetiletý český herec Ivan Lupták je často obsazován do rolí milovníků, což potvrzuje i jeho role Vojtěcha Kratochvíla v seriálu Ordinace v růžové zahradě II. Loni herec v otevřeném rozhovoru přiznal, že žije s mužem, se kterým zatím neuvažuje o výchově dítěte.

„Upřímně jsem se zamýšlel nad tím, jestli do toho jít. A došel jsem k závěru, že ne. Necítím potřebu šířit své geny dál. Třeba to, že jsem na kluky, má svůj důvod. Možná je to tak právě proto, že děti mít nemám, “

řekl divadelní a filmový herec v rozhovoru pro deník Právo.

Blízké okolí herce ví o jeho orientaci od jeho vysokoškolských studií, kde poznal otevřené prostředí, v němž s homosexualitou nikdo neměl problém. Až poté to sympatický herec řekl své rodině, čehož se bál nejvíc. Jako první se to dověděli jeho dva starší bratři, kterým se přiznal v opilosti.

Lukáš Macháček

Otevřít v galerii (8)
Lukáš Macháček
Lukáš MacháčekZdroj: Foto se souhlasem Lukáše Macháčka

Přední český módní návrhář a stylista Lukáš Macháček, který mimo jiné obléká také zpěvačku Moniku Bagárovou, tvrdí, že jeho prezentace je poměrně "dark", stejně jako on sám. Jednatřicetiletý Lukáš je opravdu celkem tajemný a své soukromí si střeží, naší redakci však prozradil, kdo ho přiměl k tomu jít s pravdou ven.

"K přiznání mi dopomohl můj expřítel, ale vzpomínám na to velmi nerad, takže to nebudu raději dál komentovat,"

sdělil redakci LP-Life.cz uznávaný návrhář.

Pohledný Lukáš Macháček nám také přiznal, že je momentálně nezadaný. A jaký světový gay ho inspiruje?

"Žádný homosexuál mě neinspiruje. Všichni, koho sleduji, jsou heterosexuálové,"

dodal s úsměvem.

Karel „Kovy“ Kovář

Otevřít v galerii (8)
Karel "Kovy" Kovář
Karel "Kovy" KovářZdroj: Profimedia

Čtyřiadvacetiletý český youtuber Karel Kovář, známý hlavně jako youtuber Kovy, se ke své orientaci přiznal v knize O všem a svou upřímnou zpovědí inspiroval mnoho mladých lidí. Některé fanoušky jeho přiznání šokovalo, ale spousta z nich se díky němu už nemusí bát o své orientaci mluvit.

„Drtivá většina byla taková, že to všechno je v pohodě, podporovali mě. Na druhou stranu nezanedbatelné množství reakcí bylo takových, že bych měl umřít. S tím jsem ale tak nějak počítal. Ta pozitivní vlna je mnohem větší, v člověku ovšem trošku víc rezonují ty negativní věci,“

svěřil se Kovy.

Partnerem oblíbeného youtubera, který se nebojí komentovat politiku a světové dění, je od roku 2019 stylista Miroslav Romaniv. Jak samotný Kovy tvrdí, jeho protějšek není do světa influencerů příliš zainteresován a spíš se tím docela baví.

Které zahraniční celebrity patří mezi známé homosexuály?

Mezi zahraničními osobnostmi najdeme spoustu velmi úspěšných mužů, kteří odhalili svoji náklonnost k osobám stejného pohlaví. Mezi ně patří například Elton John, který se aktivně podílí na boji proti AIDS, či Ricky Martin, který je na svoji sexuální orientaci patřičně hrdý. Oba zmínění muži zároveň měli v minulosti vztah i s partnerkami. A jak to mají další světově známí gayové? 

Neil Patrick Harris

Otevřít v galerii (8)
Neil Patrick Harris
Neil Patrick HarrisZdroj: Profimedia

Americký herec a režisér Neil Patrick Harris se proslavil rolí sukničkáře Barneyho Stinsona a jeho hláškou „Legendary“ v sitcomu Jak jsem poznal vaši matku (How I Met Your Mother). V reálném životě ovšem dává přednost mužům a považuje se za věrného partnera.

Prodej exkluzivního mezonetu s terasou, Praha
Prodej exkluzivního mezonetu s terasou, Praha, Praha 5

Svoji homosexualitu přiznal sympatický blonďák v roce 2006 a poprvé na veřejnosti se s životním partnerem, Davidem Burtkou, objevil na předávání Ceny Emmy v září 2007. Po přijetí zákona umožňujícího v New Yorku manželství lidí stejného pohlaví v roce 2011 oznámili, že se chtějí vzít. Udělali to o 3 roky později a nyní spolu vychovávají dvojčata, chlapečka Gideona Scotta a holčičku Harper Grace, které jim v roce 2010 porodila náhradní matka.

Wentworth Miller

Otevřít v galerii (8)
Wentworth Miller
Wentworth Miller Zdroj: Profimedia

Americký herec Wentworth Miller se proslavil jako Michael Scofield v seriálu Útěk z vězení (Prisonbreak). Ke své náklonnosti ke stejnému pohlaví se veřejně přiznal v roce 2013. Za své přiznání v době, kdy bojoval s depresí, získal velký respekt od fanoušků. Jako teenager se několikrát pokusil spáchat sebevraždu, protože mnohdy slýchal, že homosexualita je nemoc a špatná věc. Dodnes tak bojuje pohledný herec proti předsudkům.

V roce 2019 se herec rozhodl skončit s hraním heterosexuálních rolí a přiznal, že mu na Instagram chodí nenávistné zprávy zaměřené na jeho náklonnost ke stejnému pohlaví. Zároveň dodal, že rozhodně kvůli tomu se sociálních sítí nezmizí.

Ian McKellen

Otevřít v galerii (8)
Ian McKellen
Ian McKellenZdroj: Profimedia

Jednaosmdesátiletý herec Ian McKellen, známý hlavně jako Gandalf ze ságy Pán prstenů, je od roku 1988 otevřeným gayem a jedním z předních britských aktivistů. Je přesvědčený, že veřejné přiznání mu pomohlo v jeho kariéře, protože se stal sebevědomějším a lepším hercem, a lituje toho, že svoji sexuální orientaci nepřiznal už dřív.

„Hraní už nebylo o přetvářce, ale o pravdě. A moje emoce byly mnohem svobodnější. Byl jsem schopen lépe hrát. Všichni jsou lepší, když jsou upřímní,“ 

míní herec.

Ian také aktivně bojuje za práva gayů a pere se za práva sexuálních menšin.

Sam Smith

Otevřít v galerii (8)
Sam Smith
Sam SmithZdroj: Profimedia

Osmadvacetiletý britský zpěvák Sam Smith veřejně promluvil o své sexuální orientaci v květnu roku 2004. Zároveň přiznal, že jeho rodina o tom věděla mnohem dřív.

„Moje máma mi řekla, že to věděla od mých 3 let. Takže jsem vlastně ani žádným skutečným coming outem nemusel projít,“

otevřeně řekl zpěvák.

V minulosti randil známý zpěvák s hercem ze seriálu 13 Reasons Why Brandonem Flynnem. V roce 2018 se pár po devítiměsíčním vztahu rozešel a důvodem jejich rozchodu byl prý nedostatek času. Několikanásobného držitele Grammy a Oscara rozpad vztahu psychicky zničil, teď je snad připraven na novou lásku.

Do kterého z těchto mužů byste na první pohled neřekli, že je homosexuál? Za nás je to bezesporu Wentworth Miller a Vladimír Lupták. Jsme zvědaví na vaše odpovědi...

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze