Nejznámější gayové: Do kterých z nich byste to na první pohled neřekli?

Slavní čeští i zahraniční homosexuálové, kteří svoji orientaci neskrývají.
18. března 2021
 
Hlavní stránka Nové články

V minulosti k ní byl ostře odmítavý postoj, dnes je běžnou součástí života. Řeč je o homosexualitě, na kterou se člověk v dnešním moderním světě nemusí dívat skrz prsty. I díky tomuto vnímání společnosti se k náklonnosti ke stejnému pohlaví přiznává čím dál více mužů. Pojďte se společně s LP-Life.cz podívat na to, které slavné tváře se k ní otevřeně hlásí!

Dnešní pohled na homosexualitu

V dnešní moderní společnosti je homosexualita, která je součástí LGBT hnutí, vnímána jako běžná součást života. Rozhodně to není tabu jako za dob slávy legendárního zpěváka Freddieho Mercuryho, který je považován za jednu z největších ikon gay komunity.

„Být gay v dnešním moderním světě jistě není už nic tak strašného jako třeba před 30 lety. Lidé jsou mnohem více tolerantní a co si budeme povídat, každá holka chce mít svého dobrého gay kamaráda,“

otevřeně řekl redakci LP-Life.cz tanečník Štěpán Ruszkowski.  

Štěpán je homosexuál, který si stejně jako mnoho dalších mužů musel projít coming outem (pozn. odhalení homosexuality), což považuje za jednu z nejtěžších životních zkoušek.

Štěpán Ruszkowski
Štěpán Ruszkowski • Zdroj: Foto se souhlasem Štěpána Ruszkowskiho a Petra Husera

„Bohužel se stále najde pár jedinců, kteří dokáží ublížit slovy a kteří třeba ještě stále věří tomu, že homosexualitu si člověk vybírá a nebo ji chytne někde v metru či od kamarádů ze třídy. Přeji si, aby všichni gayové, kteří si prochází coming outem, měli dostatek síly na to ustát tuhle životní etapu, sebrali všechnu svou kuráž a ukázali lidem, že jsme vlastně stejní jako všichni ostatní, jen s něčím navíc,“

vzkazuje všem homosexuálům tanečník a fitness trenér z Prahy.

Které české osobnosti neskrývají homosexualitu?

V českém showbyznysu najdeme několik mužů, kteří se objevují po boku partnera a nestydí se za to. Zároveň každý z nich vykonává jinou profesi - jeden je známý youtuber, druhý obléká Moniku Bagárovou a třetí se věnuje herectví. To jsou oni:

Ivan Lupták

Ivan Lupták
Ivan Lupták • Zdroj: Profimedia

Čtyřiatřicetiletý český herec Ivan Lupták je často obsazován do rolí milovníků, což potvrzuje i jeho role Vojtěcha Kratochvíla v seriálu Ordinace v růžové zahradě II. Loni herec v otevřeném rozhovoru přiznal, že žije s mužem, se kterým zatím neuvažuje o výchově dítěte.

„Upřímně jsem se zamýšlel nad tím, jestli do toho jít. A došel jsem k závěru, že ne. Necítím potřebu šířit své geny dál. Třeba to, že jsem na kluky, má svůj důvod. Možná je to tak právě proto, že děti mít nemám, “

řekl divadelní a filmový herec v rozhovoru pro deník Právo.

Blízké okolí herce ví o jeho orientaci od jeho vysokoškolských studií, kde poznal otevřené prostředí, v němž s homosexualitou nikdo neměl problém. Až poté to sympatický herec řekl své rodině, čehož se bál nejvíc. Jako první se to dověděli jeho dva starší bratři, kterým se přiznal v opilosti.

Lukáš Macháček

Lukáš Macháček
Lukáš Macháček • Zdroj: Foto se souhlasem Lukáše Macháčka

Přední český módní návrhář a stylista Lukáš Macháček, který mimo jiné obléká také zpěvačku Moniku Bagárovou, tvrdí, že jeho prezentace je poměrně "dark", stejně jako on sám. Jednatřicetiletý Lukáš je opravdu celkem tajemný a své soukromí si střeží, naší redakci však prozradil, kdo ho přiměl k tomu jít s pravdou ven.

"K přiznání mi dopomohl můj expřítel, ale vzpomínám na to velmi nerad, takže to nebudu raději dál komentovat,"

sdělil redakci LP-Life.cz uznávaný návrhář.

Pohledný Lukáš Macháček nám také přiznal, že je momentálně nezadaný. A jaký světový gay ho inspiruje?

"Žádný homosexuál mě neinspiruje. Všichni, koho sleduji, jsou heterosexuálové,"

dodal s úsměvem.

Karel „Kovy“ Kovář

Karel "Kovy" Kovář
Karel "Kovy" Kovář • Zdroj: Profimedia

Čtyřiadvacetiletý český youtuber Karel Kovář, známý hlavně jako youtuber Kovy, se ke své orientaci přiznal v knize O všem a svou upřímnou zpovědí inspiroval mnoho mladých lidí. Některé fanoušky jeho přiznání šokovalo, ale spousta z nich se díky němu už nemusí bát o své orientaci mluvit.

„Drtivá většina byla taková, že to všechno je v pohodě, podporovali mě. Na druhou stranu nezanedbatelné množství reakcí bylo takových, že bych měl umřít. S tím jsem ale tak nějak počítal. Ta pozitivní vlna je mnohem větší, v člověku ovšem trošku víc rezonují ty negativní věci,“

svěřil se Kovy.

Partnerem oblíbeného youtubera, který se nebojí komentovat politiku a světové dění, je od roku 2019 stylista Miroslav Romaniv. Jak samotný Kovy tvrdí, jeho protějšek není do světa influencerů příliš zainteresován a spíš se tím docela baví.

Které zahraniční celebrity patří mezi známé homosexuály?

Mezi zahraničními osobnostmi najdeme spoustu velmi úspěšných mužů, kteří odhalili svoji náklonnost k osobám stejného pohlaví. Mezi ně patří například Elton John, který se aktivně podílí na boji proti AIDS, či Ricky Martin, který je na svoji sexuální orientaci patřičně hrdý. Oba zmínění muži zároveň měli v minulosti vztah i s partnerkami. A jak to mají další světově známí gayové? 

Neil Patrick Harris

Neil Patrick Harris
Neil Patrick Harris • Zdroj: Profimedia

Americký herec a režisér Neil Patrick Harris se proslavil rolí sukničkáře Barneyho Stinsona a jeho hláškou „Legendary“ v sitcomu Jak jsem poznal vaši matku (How I Met Your Mother). V reálném životě ovšem dává přednost mužům a považuje se za věrného partnera.

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m, Praha 6

Svoji homosexualitu přiznal sympatický blonďák v roce 2006 a poprvé na veřejnosti se s životním partnerem, Davidem Burtkou, objevil na předávání Ceny Emmy v září 2007. Po přijetí zákona umožňujícího v New Yorku manželství lidí stejného pohlaví v roce 2011 oznámili, že se chtějí vzít. Udělali to o 3 roky později a nyní spolu vychovávají dvojčata, chlapečka Gideona Scotta a holčičku Harper Grace, které jim v roce 2010 porodila náhradní matka.

Wentworth Miller

Wentworth Miller
Wentworth Miller • Zdroj: Profimedia

Americký herec Wentworth Miller se proslavil jako Michael Scofield v seriálu Útěk z vězení (Prisonbreak). Ke své náklonnosti ke stejnému pohlaví se veřejně přiznal v roce 2013. Za své přiznání v době, kdy bojoval s depresí, získal velký respekt od fanoušků. Jako teenager se několikrát pokusil spáchat sebevraždu, protože mnohdy slýchal, že homosexualita je nemoc a špatná věc. Dodnes tak bojuje pohledný herec proti předsudkům.

V roce 2019 se herec rozhodl skončit s hraním heterosexuálních rolí a přiznal, že mu na Instagram chodí nenávistné zprávy zaměřené na jeho náklonnost ke stejnému pohlaví. Zároveň dodal, že rozhodně kvůli tomu se sociálních sítí nezmizí.

Ian McKellen

Ian McKellen
Ian McKellen • Zdroj: Profimedia

Jednaosmdesátiletý herec Ian McKellen, známý hlavně jako Gandalf ze ságy Pán prstenů, je od roku 1988 otevřeným gayem a jedním z předních britských aktivistů. Je přesvědčený, že veřejné přiznání mu pomohlo v jeho kariéře, protože se stal sebevědomějším a lepším hercem, a lituje toho, že svoji sexuální orientaci nepřiznal už dřív.

„Hraní už nebylo o přetvářce, ale o pravdě. A moje emoce byly mnohem svobodnější. Byl jsem schopen lépe hrát. Všichni jsou lepší, když jsou upřímní,“ 

míní herec.

Ian také aktivně bojuje za práva gayů a pere se za práva sexuálních menšin.

Sam Smith

Sam Smith
Sam Smith • Zdroj: Profimedia

Osmadvacetiletý britský zpěvák Sam Smith veřejně promluvil o své sexuální orientaci v květnu roku 2004. Zároveň přiznal, že jeho rodina o tom věděla mnohem dřív.

„Moje máma mi řekla, že to věděla od mých 3 let. Takže jsem vlastně ani žádným skutečným coming outem nemusel projít,“

otevřeně řekl zpěvák.

V minulosti randil známý zpěvák s hercem ze seriálu 13 Reasons Why Brandonem Flynnem. V roce 2018 se pár po devítiměsíčním vztahu rozešel a důvodem jejich rozchodu byl prý nedostatek času. Několikanásobného držitele Grammy a Oscara rozpad vztahu psychicky zničil, teď je snad připraven na novou lásku.

Do kterého z těchto mužů byste na první pohled neřekli, že je homosexuál? Za nás je to bezesporu Wentworth Miller a Vladimír Lupták. Jsme zvědaví na vaše odpovědi...

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

Jmenuji se Šárka Peková a jsem zapálená do módy a cestování. Moji velkou slabostí je také fotbal, což je pro ženu celkem netradiční záliba, ale já jsem zkrátka sama sebou. Ve svém volnu nejraději trávím čas se svojí rodinou a přáteli. Ráda si také zajdu na procházku do přírody se svým psem Samem nebo do kina na nějakou romantickou komedii či film podle skutečné události.
Šárka Peková
Luxusní bydlení Praha
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
19 860 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m
Praha 1

Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m

4 + KK 212 m², ter. 7 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej s pozemkem na Praze
Praha 5

Luxusní vila na prodej s pozemkem na Praze

9 + 2 576 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m

7 + 1 750 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město

6 + KK 445 m², ter. 144 m²
55 315 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
79 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m
Praha 4

Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m

4 + KK 214 m², ter. 59 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Praha 1

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1

5 + 1 143 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m

5 + 1 288 m², ter. 42 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
46 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
11 258 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady - 106m
Praha 3

Byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady - 106m

3 + 1 106 m²
39 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej - Praha 9
Praha 9

Obchodní prostor na prodej - Praha 9

126 m²
8 887 643 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej - Praha 9
Praha 9

Obchodní prostor na prodej - Praha 9

Atypický 92 m²
6 879 994 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonetový byt na prodej, Praha 8
Praha 8

Luxusní mezonetový byt na prodej, Praha 8

4 + KK 186 m², ter. 50 m²
29 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 209m2
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 209m2

5 + 1 209 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní a kancelářské prostory k pronájmu
Praha 7

Obchodní a kancelářské prostory k pronájmu

1758 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 517
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 517

Atypický 517 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem coworking a servisované kanceláře
Praha 1

Pronájem coworking a servisované kanceláře

Atypický 1000 m², ter. 1000 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse kancelář k pronájmu
Praha 2

Luxusní penthouse kancelář k pronájmu

6 + KK 800 m², ter. 200 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní kanceláře, Vyšehrad - 130m2
Praha 2

Pronájem luxusní kanceláře, Vyšehrad - 130m2

3 + KK 130 m²
60 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelář na pronájem Nové Město, Praha 1 -
Praha 1

Kancelář na pronájem Nové Město, Praha 1 -

2 + KK 73 m², bal. 4 m²
22 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

Atypický 118 m²
37 052 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

Atypický 460 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

Atypický 335 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 1 - 459m2
Praha 1

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 1 - 459m2

Atypický 459 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

Atypický 287 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 200
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 200

Atypický 200 m²
79 600 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m
Praha 1

Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m

3 + KK 125 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej, Nové Město - 321m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej, Nové Město - 321m²

4 + KK 465 m², ter. 144 m²
40 251 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 42
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 42

2 + KK 42 m²
8 810 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
18 184 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 108
Praha 8

Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 108

108 m²
47 800 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 55
Praha 8

Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 55

Atypický 55 m²
26 800 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 41
Praha 8

Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 41

Atypický 48 m²
20 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 408
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 408

Atypický 408 m²
194 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 8 - 204
Praha 8

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 8 - 204

Atypický 204 m²
85 500 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

222 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Kancelář k pronájmu Praha 1 - 30
Praha 1

Kancelář k pronájmu Praha 1 - 30

Atypický 30 m²
12 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelář k pronájmu Praha 1 - 100
Praha 1

Kancelář k pronájmu Praha 1 - 100

Atypický 100 m²
40 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks