Top hledané
Výsledky (0)
Exkluzivní rozhovor s Filipem Křížkem.

Exkluzivní vyjádření Filipa ze Survivoru: Nemusel jsem se vracet, je to lež. Teď se bojím a jsem ve stresu

Denisa Zajíčková
10. dubna 2024
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Uvidíme Filipa ještě někdy v televizi?

Jestli se o někom v poslední době mluví, je to účastník letošního ročníku Survivor Filip Křížek, který po příletu prohlásil, že se musel vrátit, aby nepřišel o práci a střechu nad hlavou. Na to reagovala kreativní producentka Novy Adéla Brož, podle které o tom produkce nevěděla a pokud je to pravda, hrozí mu tučná pokuta. Jak to ve skutečnosti bylo, čeho nejvíc lituje a má teď Filip strach, že pro něj bude právní spor s Novou likvidační? Na to i mnohem více jsme se ho zeptali v následujícím rozhovoru.

Stýskalo se mu po rodině
Ondřej Novotný odsoudil, že si Filip domů odvezl půlku imunity
Soutěže v Survivoru jsou velmi náročné
Duel Filip vzdal

Filipe, co říkáš na to, že jsi teď v podstatě nejdiskutovanější účastník Survivoru? Je ti to vůbec ještě příjemné?

Je mi to určitě nepříjemné, určitě jsem nestál o takovou popularitu. Chtěl jsem jen hrát hru, chtěl jsem vyhrát hru. Nečekal jsem, že mými výroky i činy spustím takovou lavinu komentářů a reakcí. 

Lituješ teď některých svých výroků o konci v soutěži, za které schytáváš drsnou kritiku?

Určitě lituju, protože jsem to tak nemyslel a špatně jsem to formuloval. Prostě jsem cítil stesk hlavně po rodině a chyběla mi práce. Lidi se do mě obouvají, že jsem ufňukánek, je mi to líto. 

Je něco, co bys teď vzal zpátky?

Tak právě ty výroky, které mohly vyznít tak, že jsem se musel vrátit kvůli práci, tak to nebylo. Vracel jsem se hlavně kvůli rodině, ročnímu synovi a přítelkyni. Chtěl jsem za nimi domů, protože mi chyběli. Chyběla mi také práce, ale nebylo to, že bych se musel vrátit. Ta doba na tom ostrově ti dá čas na přemýšlení. Uvědomil jsem si, že vyzkoušet si Survivor je super, ale už jsem pak neviděl motivaci to vyhrát. Říkal jsem si, že to nejdůležitější mám doma.

Pronájem luxusního bytu 2+kk, Praha 1, Josefov
Pronájem luxusního bytu 2+kk, Praha 1, Josefov, Praha 1

Lituješ své upřímnosti v rozhovorech po příletu, která evidentně vyzněla ve tvůj neprospěch?

Řekl jsem to v soutěži, a pak i doma, vracel jsem se kvůli rodině. Lidi mi říkají, že to není možné, že člověk, který měl na to, to vyhrát, se najednou rozhodl, že chce odletět domů. 

Kontaktovala tě Nova ohledně porušení smlouvy, řeší se něco takového?

Bavili jsme se už dřív, jestli jsem věděl, že budu muset odejít ze soutěže. Ale to jsem samozřejmě vyvrátil, neměl jsem v plánu odcházet dřív ze soutěže, když jsem odlétal z Česka a podepsal jsem smlouvu. 

Byt k pronájmu 4+1 s terasou a zahradou, Praha
Byt k pronájmu 4+1 s terasou a zahradou, Praha, Praha 9

Takže produkce věděla, že máš omezený počet dní? 

Já jsem neměl omezený počet dní, já jsem tam mohl být tak dlouho, jak jsem chtěl. Nadřízený mi řekl, že mi drží palce, a že je to jen na mně. Takže jsem neměl žádný omezený počet dní, že bych musel do nějaké doby přiletět. To bylo na mně, jestli přiletím na začátku dubna, na konci dubna. 

Kreativní producentka Novy Adéla Brož vydala prohlášení, že o tvých závazcích produkce předem nevěděla. Teď říkáš, že to bylo trochu jinak. Bojíš se, že to bude mít nepříjemnou dohru? 

Strach určitě mám. Doufám, že se to nějak vyřeší. Pokud jsem to špatně formuloval, řekl jsem to nešťastně. Zažíval jsem poprvé podcasty, pro mě jako pro obyčejného kluka to byl jiný svět… Plácal jsem páté přes deváté. Najednou kamery, velké věci. Byl jsem z toho nervózní. Doufám, že z toho nic nebude, nikdo nemá rád pokuty. V podcastech jsem neřekl, že jsem měl omezený čas, chci to tak říct i lidem. V práci mi drželi palce. 

Mrzí tě to od Novy, že se za tebe produkce nepostaví? 

Trošku mě to mrzí, protože jsem chtěl hrát tu hru. Myslím, že jsem nepředvedl špatný výkon, naopak. I ta show tam nějaká z mé strany byla. Mrzí mě to, mám doma přítelkyni, syna a náročnou práci. A teď se bojím a jsem ve stresu. Na internetu se objevují špatné komentáře, ale ve zprávách mám dobré reakce. Už chci mít jen klid. Nikoho jsem neobelhal, ani jsem to nechtěl udělat. Nešel jsem tam s tím, že chci domů. Ostrov mi změnil myšlení. Řekl jsem si, že už chci domů za rodinou. 

Byla by ta pokuta pro tebe likvidační? 

Vůbec nevím, nedokážu si to představit. Doufám, že z toho žádná pokuta nebude. Mám strach a doufám, že se nic takového nestane. 

Na internetu se objevují také četné spekulace o nevěře, ve kterých hraješ hlavní roli. Mluvil si s Ráchel, od které ta prvotní informace, že někdo s někým něco na ostrově měl, šla pravděpodobně jako první? Ačkoliv tě nejmenovala?

Spekulace o nevěře nebyly o mně, s Ráchel jsme se o tom pak bavili. Narážela na někoho jiného. Mě se tohle vůbec netýká. Ani to o nikom neřeknu, já jsem nikoho neviděl, takže nechci někoho stavět do role, že tam něco dělal. 

Po příletu si se zasnoubil. Jak proběhla žádost o ruku? 

Když jsem se vrátil, tak mě Nova poprosila, abych se schovával a nikam nechodil. Snažil jsem se vyhovět, takže jsme odjeli s rodinou do Rakouska. Nikolka má ráda ZOO, takže my je každý rok objíždíme. Žádost o ruku tak proběhla také v ZOO. 

Otevřít v galerii (1)
Filipova cesta v Survivoru skončila
Filipova cesta v Survivoru skončilaZdroj: se souhlasem TV Nova

Tak my moc gratulujeme! Když se vrátíme ještě ke hře. Komu by si přál výhru? A komu naopak vůbec ne? 

Výhru přeju každému, kdo se probojuje do finále. Ať tam propluje klidně přes duely, tak ukázal, že tam má být. Ať to vyhraje ten nejlepší. Nemám vlastně nikoho, komu bych to nepřál. 

Byl pro tebe Survivor tak náročný?

Je to náročné, určitě, jídla je málo, podmínky jsou těžké, také počasí. Jednou tak, podruhé tak. Komfort žádný, odloučení od rodiny. Nemáte tam nic. Přišlo mi, že tenhle rok bylo toho jídla ještě méně. Pro Titány to bylo ještě náročnější než pro nás. Všechna čest.

Co máš právě teď na srdci?

Asi to, že mě mrzí, že jsem se fakt mylně vyjádřil ohledně toho odchodu. Mrzí mě, že si někdo myslí, že jsem měl nějaký počet dní, kdy se musím vrátit domů. Odjížděl jsem s tím, že jsem byl dravý, hladový. Chtěl jsem to vyhrát. Možná právě tam někde se ale z divokého býka stal krotký beránek a chtěl jsem domů za rodinou. 

Uvidíme tě ještě někdy v televizi? Už je to tvůj druhý projekt, zahrál sis také v show Praha - den & noc.

Určitě teď ne, jsem unavený z toho, co se děje. Vypadá to, že jsem zabral místo ostatním soutěžícím a lhal jsem, není to pravda, mrzí mě to. Do žádné reality show se hnát nebudu. Evidentně neumím moc dobře mluvit a pak plácnu nějakou blbost. A takhle to dopadne.

Zdroj: redakce, tn.cz, Instagram

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze