Top hledané
Výsledky (0)
Nová turistická atrakce světové třídy s 360 stupňovým výhledem na hlavní město Velké Británie.

"Nerozkvetlý tulipán" bude novou dominantou Londýna v roce 2025

Redakční tým
05. března 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Nejprve se objevila "Gherkin", poté přibyl „Walkie-Talkie“, „Cheese Grater“ a teď se novou moderní dominantou Londýna stane „Tulip“. Bude v obklopení luxusních budov hned vedle 30 St Mary Axe, lépe známou jako Gherkin nebo také "Okurka", na téže ulici St. Mary Axe,. Jeho výška bude jen o 1 metr kratší než nejvyšší mrakodrap Evropy, Shard.

Křehkost tulipánu zocelená konstrukcí

Tato vyhlídková věž byla svěřena talentovaným tvůrcům Foster and Partners. Stavba s antropomorfním tvarem uzavřeného tulipánu bude luxusním doplňkem ikonické stavby „Okurka“ od stejného majitele. Budova je elegantní, s jemnými liniemi a myslí hlavně na svou ekologickou stopu. Proto nebudou chybět sofistikované skla a zabudované fotovoltaické články. Na třech stranách fasády budou zabudované rotující lanovky, tzv. Gondola Rides. Romantika v každém ohledu!

Moderní a průkopnický design

Návrh této budovy měl odrážet pravou tvář města Londýna – progresivní, stále se pohybující vpřed. Návštěvníkům by měla sloužit jako kulturní a sociální orientační bod, objekt má být vysoký 305 metrů, což je na hraně toho, co město stanovilo jako limit proto, aby budovy nebránily přistávajícím letadlům na 6 km vzdáleném letišti. Nyní se čeká na schválení, v roce 2020 by se mohlo začít se stavbou a po pěti letech by měl být fantastický mrakodrap s vyhlídkovými prostory, bary a restaurací, hotový.

Prodej secesní vily, Praha východ - 609m
Prodej secesní vily, Praha východ - 609m, Okolí Prahy

Luxusní škola v oblacích

Majitel této věže Jacob J. Safra zamýšlí vybudovat centrum pro vzdělávání dětí od pěti do šestnácti let. V hrubých odhadech by tak mohlo vzdělávacími kurzy projít ročně až 20.000 dětí. Jakožto hlavní investor si vzal za cíl nabídnou studentům „učebny na obloze“, kde si budou moci přiblížit anglickou historii a dynamiku metropole. Pozorovat svět z takové výšky bude neskutečný zážitek!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze