Top hledané
Výsledky (0)
Zajímavý trend nového tisíciletí. Objevte kromě klasických hotelů i alternativní formy ubytování.

Netradiční dovolené na Slovensku: Ubytujte se v perníkové chaloupce, včelíně nebo prezidentském apartmá

Kristina Valachyová
23. ledna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Perníková chaloupka se nachází v krásném prostředí na Oravě.

V posledních letech se ve světě objevil zajímavý trend. Mnoho lidí má klasických hotelových komplexů dost a rozhodli se vyhledávat méně tradiční formy ubytování, které jsou něčím zajímavé. Není to tak dávno, co se tento trend objevil i na Slovensku.

Unikátní projekt Forrest Glamp se nachází na břehu jezera Počúvadlo.
Chata Kotydž je zařízena v minimalistickém stylu.
Perníková chaloupka se nachází v krásném prostředí na Oravě.
Největší prezidentský apartmán na Slovensku.

Ubytování ve včelíně

Včelí domeček poskytuje ubytování přímo ve včelíně. Je postavený z přírodních materiálů, které jsou ošetřeny lněnými barvami. Má tvar včelí buňky. Uvnitř se nachází dvě lůžka, pod kterými jsou úly. Dvouhodinový pobyt stojí 15–20 EUR. Chcete-li se svým partnerem strávit v domečku celou noc, připravte si 50–80 EUR.

Otevřít v galerii (12)
Včelí hotel uprostřed přírody.
Včelí hotel uprostřed přírody.Zdroj: vcelihotel.sk

Luxusní kempování

Chatky a zároveň stany. Nově vznikající projekt ForRest glamping zaujme na první pohled svou jedinečností. Tento typ ubytování je ve světě stále oblíbenější. Glamping je zkratka anglického spojení "glamorous camping", což v překladu znamená luxusní kempování. Toto ubytování v sobě spojuje dobrodružství z kempování v krásné přírodě spolu s pohodlím, které máte jako v hotelovém pokoji. Ubytovat se můžete v několika atypických chatkách s kapacitou 2–6 osob. Každá chatka má vlastní koupelnu, ložnici a terasu se sezením. Cena je 89–239 EUR/noc.

Otevřít v galerii (12)
Unikátní projekt Forrest Glamp se nachází na břehu jezera Počúvadlo.
Unikátní projekt Forrest Glamp se nachází na břehu jezera Počúvadlo. Zdroj: forrestglamp.sk

Kotydž

Kouzelná chata Kotydž je tím pravým místem pro všechny dobrodruhy, kteří si chtějí dopřát oddych v srdci přírody. Relax vám zpříjemní zvuky zdejší přírody. V chatě najdete velkou postel, ze které si můžete vychutnat výhled přímo na les. Kávu si připravíte v kávovaru, který je součástí vybavení. Koupelnu jako z luxusního hotelu však nečekejte. V outdoorové koupelně najdete lavor a kempingovou sprchu. Za jednu noc v hlavní sezóně zde necháte přibližně 100 EUR.

Otevřít v galerii (12)
Chata Kotydž je zařízena v minimalistickém stylu.
Chata Kotydž je zařízena v minimalistickém stylu.Zdroj: kotydz.sk

Hotel se včelami na střeše

Bratislava má první včelí hotel na střeše. Včelař Rastislav Pavlišin začal chovat včely nejdříve na bratislavské Kolibě. Když se mu začalo dařit, rozhodl se své hobby posunout na vyšší úroveň. Jako akcionář hotelu NH Bratislava Gate One nechal vybudovat na jeho střeše první včelí hotel. Tímto počinem chce inspirovat i ostatní hotely a firmy, aby se věnovaly chovu včel. Hotel sestavil i unikátní menu z medu. Cena za ubytování se pohybuje v rozmezí 97–170 EUR/noc.

Otevřít v galerii (12)
Včely našli domov na střeše bratislavského hotelu.
Včely našli domov na střeše bratislavského hotelu.Zdroj: medula.sk

DUBoDOM

Snad nejznámějším netradičním ubytováním na Slovensku je DuboDom, který v roce 2018 získal ocenění CE.ZA.AR v kategorii rodinné domy. Domek se nachází na starém dubu, který je zároveň živou součástí interiéru. Rozprostírá se nad místními vinicemi. Zvenku je dům tmavý, interiér naproti tomu světlý. Na terase se nachází "dubogril" a koupací káď pro zpříjemnění chvil na čerstvém vzduchu. Cena za jednu noc činí 192 EUR.

Otevřít v galerii (12)
Na terase pod hvězdami si můžete vychutnat víno s přáteli.
Na terase pod hvězdami si můžete vychutnat víno s přáteli. Zdroj: dubodom.sk

Folklórní chýše Bojnice

Mladá Slovenka spojila folklór se zážitkovým ubytováním a vznikl tak projekt chýše v areálu Bojnického zámku. Jde o malé tradiční chatky, které mají návštěvníkům přiblížit život našich předků. Pokoje s dřevěným vybavením zdobí folklórní ornamenty. Televizi ani WIFI zde nenajdete. V areálu se kromě kavárny a restaurace nacházejí i obchůdky s tradičními řemeslnými produkty. Cena za noc pro dvě osoby je 47 EUR.

Otevřít v galerii (12)
Chýše plná folklóru.
Chýše plná folklóru.Zdroj: folklornachyza.com

Luxus na břehu Dunaje

K nejprestižnějším a nejluxusnějším hotelům v rámci celého Slovenska nepochybně patří Grand Hotel River Park na Dvořákově nábřeží v Bratislavě. Maximální pohodlí poskytuje prezidentský apartmán. Z desátého poschodí nejdražšího a největšího apartmánu si můžete vychutnat unikátní výhled na Dunaj. Najdete v něm prostor pro soukromou večeři, stejně tak soukromou kuchyni pro servírování jídel přímo v apartmánu. Osobní prostor tu má vyčleněný i ochranka.

Mezi známé osobnosti, které navštívily apartmán, patří generální tajemník NATO A.F. Rasmussen, nebo kyperský prezident Nicos Anastasiades. K umělcům, kteří zde byli ubytovaní, se řadí například, Sting, Tom Jones, Duran Duran, Prodigy, Il Divo, Plácido Domingo či Depeche Mode. Kuriozitou je, že Sting si v hotelovém lobby dokonce udělal neplánovaný mini koncert pro přítomné šťastlivce. Cena tohoto apartmánu je od 4900 EUR/noc.

Otevřít v galerii (12)
Největší prezidentský apartmán na Slovensku.
Největší prezidentský apartmán na Slovensku.Zdroj: Archív Grand Hotel River Park
Grand Hotel River ParkZdroj: Booking.com

Pohádková vesnička Dolný Kubín

Penzion Koliba v Dolním Kubíně nabízí možnost opravdu netradičního ubytování. Každá z chatek je totiž inspirována jinou pohádkou a vy se tak můžete ubytovat například v perníkové chaloupce, domku na stračí nožce nebo v chaloupce, v jaké žil Křemílek a Vochomůrka. Cena ubytování se pohybuje v rozmezí 70–150 EUR/noc.

Otevřít v galerii (12)
Pohádková vesnička potěší hlavně ty nejmladší.
Pohádková vesnička potěší hlavně ty nejmladší. Zdroj: penzionkoliba.sk

Zámeček Oponice se vzácnou barokní knihovnou

Luxusní zámeček Chateau Appony obsahuje unikátní barokní knihovnu s více než 17 tisíci svazky knih. Najdeme mezi nimi výjimečná díla obrovských jmen literatury a filozofie, jakými jsou například Aristoteles, Platón, Isaac Newton, Galileo nebo Goethe. Za vstup zaplatíte 6 EUR. Pokud se rozhodnete na zámečku i přespat, připravte si 82–265 EUR/noc. 

Otevřít v galerii (12)
Knihovna disponuje vzácnými díly.
Knihovna disponuje vzácnými díly.Zdroj: chateauappony.sk

Wild House Donovaly

Domy na stromech se v poslední době těší na celém světě velké oblibě. Ve Wild House Donovaly jsou k dispozici tři domy. Helios, který se dá využívat i během zimních měsíců, protože je zateplený, a domky Fauna a Flóra. Jelikož domky nejsou vybaveny tekoucí vodou ani elektřinou, čeká vás pořádné dobrodružství při světle čelovky, která je připravena v domku. Na toaletu nemusíte utíkat mezi lesní zvěř, je totiž součástí domku. Teplá sprcha na vás ale čeká až doma. Přibližná cena pronájmu domku je 150 EUR/noc.

Otevřít v galerii (12)
Wild House Donovaly mají své kouzlo i v zimních měsících.
Wild House Donovaly mají své kouzlo i v zimních měsících.Zdroj: wildhouse.sk

Kapslový hostel

Slovensko na tento typ ubytování, které vzniklo v Japonsku, čekalo dlouhá léta. Hostel se nachází v centru hlavního města a nabízí ubytování v netradičních uzavíratelných kapslích. Ty disponují šířkou 90–120 centimetrů pro jednu osobu. Každá kapsle obsahuje praktické úložné prostory. Samozřejmostí je snídaně v ceně pobytu v oblíbeném stylu All You Can Eat. Cena ubytování je v rozmezí 34–94 EUR/noc, v závislosti na počtu kapslí v pokoji.

Otevřít v galerii (12)
První kapslový hotel v Bratislavě.
První kapslový hotel v Bratislavě.Zdroj: cho.rs
Luxusní vila na Hanspaulce 940m
Luxusní vila na Hanspaulce 940m, Praha 6
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze