Top hledané
Výsledky (0)
Zima v Kazachstánu je zárukou ryzího odpočinku a luxusního rozptýlení. Ať už v Almatě nebo Astaně, prožijete nezapomenutelné zimní zážitky a bude to stát za to.

Netradiční lyžování v neprozkoumané zemi: v Kazachstánu!

Mgr. Jana Höger
18. února 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Lyžařské středisko Šymbulak

Zajímavá a tolik "neprozkoumaná země" – Kazachstán

Almaty je bývalé hlavní město Kazachstánu s velmi zajímavou historií. Toto území se nachází na tehdejší hedvábné stezce, takže největšího rozkvětu dosáhlo v 10.-14. století. Štafetu přebralo v roce 1997 město Astana, které v  současné době zažívá stavební boom. První co vás na Almaty zaujme, je příjemná místní atmosféra. Často nemáte ani ponětí, jestli se nacházíte v evropském nebo asijském městě. Další věc, která vás upoutá, jsou špičky vysokých třítisícovek, které vytváří opravdu úžasné panorama nad celým městem. 

Freeridový ráj Kazachstánu a legendární stadion, to vše v Šymbulaku (Čimbulaku)

Lyžařské středisko Čimbulak je opravdovým luxusem v nadmořské výšce od 2 220 do 3 163 metrů. Cesta do něj vám bude trvat méně než hodinu jízdy autem z Almaty. Nejvyšší stanice jednosedačkové lanovky končí v sedle Talgar. V lyžařském středisku Šymbulak se nachází slavný rychlobruslařský stadion Medeo, který byl postavený v roce 1972. Stačí sjet lanovkou dolů a vyměnit lyže za brusle.

V Almatě proběhly Zimní asijské hry v roce 2011. Čimbulak, jakožto známé lyžařské centrum oblasti, nabízí kromě vleků i kompletní a luxusní zázemí, wellness či ubytování. Úžasným zpestřením je to, že pomoci sérií lanovek se lze dostat až do průsmyku ve výšce cca 3 200 m a zkrátit si tak čas přechodu do údolí Levý Talgar. 

Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy

Tabagan jako jedna z mnohých variant

Lyžařské středisko Tabagan leží v blízkosti Almaty (17 km), bylo postaveno v roce 2005. Horní bod svahu je kolem 1 650 metrů nad mořem. Délka sjezdovky je 1 km a výškový rozdíl 400 metrů.

A na závěr luxusní odpočinkový tip

Pokud byste chtěli vašemu tělu dopřát relax, doporučujeme Kok Tobe - "Zelený kopec", jenž je horou, která je nejvyšším bodem města Almaty s výškou 1 100 m nad mořem. Délka lanovky je 1 620 m a doba jízdy 6 minut, během kterých budete moci pozorovat okolní přírodu a život ve městě. A pak následuje z vrcholu luxusní rozhled na všechny strany!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze