Hlavní stránka Nové články

Nepatříte k lidem, kteří si na konci roku rádi dopřejí párty v klubu nebo u přátel? Toužíte po něčem netradičním a nevíte si rady, jak oslavit Silvestr? My vám přinášíme 3 netradiční oslavy konce roku. Nechte na sebe dýchnout vůni dálek na druhém konci světa.

Oslava na raftu

Doslova nezapomenutelný Silvestr, kde budete možná bojovat i o život. Týdenní putování peřejemi divoké řeky Zambezi, kdy sice na konci divoké řeky neuvidíte ohňostroj, zato zažijete adrenalin na nejdivočejší řece světa. Čeká vás ovšem nejen šílený sjezd na řece, ale i spánek na pláži a posléze i procházka u Viktoriiných vodopádů.

Zajímavost: Zambezi je čtvrtou největší řekou na africkém kontinentu. S délkou okolo 2700 km je srovnatelná s asijskou Brahmaputrou a s průměrným průtokem 3400 kubíků za vteřinu je zhruba polovičním Nilem. Zambezi pramení v severní Zambii ve výšce 1500 m a protíná africký kontinent nejprve od severu k jihu až k hranicím s Botswanou, a posléze svůj směr stočí směrem k východu až k mohutné deltě, která v Mosambiku ústí do Indického oceánu.

Cena letenek od 25.000 Kč, ubytování od 20.000 Kč.

Projížďka na velbloudu

Komu by se nelíbilo putovat pouští s velbloudí karavanou skrze Saharu a dopřejete si klid, ticho a samotu s hvězdnatou oblohou nad hlavou. Bude mít dostatek času na fotografování, ochutnávku místní kuchyně. Lepší relax posledních dní v roce si snad ani nemůže člověk více přát.

Zajímavosti: Největší poušť světa, která svou rozlohou 9 269 000 km² zaujímá skoro stejnou plochu jako Čína nebo Spojené státy americké. Sahara se táhne od Středozemního moře směrem na jih a přes celou Afriku od západu k východu, tedy od Atlantského oceánu až k Rudému moři.

Cena letenky od 5.000 Kč, ubytovní od 2.000 Kč.

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha, Praha 6

Na kole přes Filipíny

Milujete sport a za žádných okolností se nechcete zbavit svého kola? Vyrazte na oslavu Silvestra na Filipíny. Čeká tam na vás poklidná cyklistika malebnou tropickou a zemědělskou krajinou. Chybět tu na vás nebude ani šnorchlování s bohatým podvodním světem korálových útesů. Lákadla místní kuchyně vás doslova okouzlí. 

Zajímavosti: Na Filipínách stojí za to návštívit velkolepé rýžové terasy v Banaue. Vytesané z pohoří asi před 2 000 lety bez moderních nástrojů připomínají schody do nebes. Místní obyvatelé tu dodnes stále pěstují rýži a zeleninu.

Cena letenek i s ubytováním od 35.000 Kč.

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (3)

View photo gallery

O autorovi

Jana Fikotová působila jako redaktorka časopisu Story a reportérka Aktuálně.cz. Před odchodem na mateřskou dovolenou byla šéfredaktorkou magazínu OK!. Nyní je externí spolupracovnicí iDNES.cz a TV Prima.
Jana Fikotová