Top hledané
Výsledky (0)
Silvestr trochu jinak

Raft, velbloud nebo kolo? 3 tipy na netradiční Silvestr!

Jana Fikotová
28. prosince 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Silvestr s velbloudem

Nepatříte k lidem, kteří si na konci roku rádi dopřejí párty v klubu nebo u přátel? Toužíte po něčem netradičním a nevíte si rady, jak oslavit Silvestr? My vám přinášíme 3 netradiční oslavy konce roku. Nechte na sebe dýchnout vůni dálek na druhém konci světa.

Velbloudem Saharou
Na kole Filipínama
Raftem po Zambezi

Oslava na raftu

Doslova nezapomenutelný Silvestr, kde budete možná bojovat i o život. Týdenní putování peřejemi divoké řeky Zambezi, kdy sice na konci divoké řeky neuvidíte ohňostroj, zato zažijete adrenalin na nejdivočejší řece světa. Čeká vás ovšem nejen šílený sjezd na řece, ale i spánek na pláži a posléze i procházka u Viktoriiných vodopádů.

Zajímavost: Zambezi je čtvrtou největší řekou na africkém kontinentu. S délkou okolo 2700 km je srovnatelná s asijskou Brahmaputrou a s průměrným průtokem 3400 kubíků za vteřinu je zhruba polovičním Nilem. Zambezi pramení v severní Zambii ve výšce 1500 m a protíná africký kontinent nejprve od severu k jihu až k hranicím s Botswanou, a posléze svůj směr stočí směrem k východu až k mohutné deltě, která v Mosambiku ústí do Indického oceánu.

Cena letenek od 25.000 Kč, ubytování od 20.000 Kč.

Projížďka na velbloudu

Komu by se nelíbilo putovat pouští s velbloudí karavanou skrze Saharu a dopřejete si klid, ticho a samotu s hvězdnatou oblohou nad hlavou. Bude mít dostatek času na fotografování, ochutnávku místní kuchyně. Lepší relax posledních dní v roce si snad ani nemůže člověk více přát.

Zajímavosti: Největší poušť světa, která svou rozlohou 9 269 000 km² zaujímá skoro stejnou plochu jako Čína nebo Spojené státy americké. Sahara se táhne od Středozemního moře směrem na jih a přes celou Afriku od západu k východu, tedy od Atlantského oceánu až k Rudému moři.

Cena letenky od 5.000 Kč, ubytovní od 2.000 Kč.

Prodej exkluzivního mezonetu s terasou, Praha
Prodej exkluzivního mezonetu s terasou, Praha, Praha 5

Na kole přes Filipíny

Milujete sport a za žádných okolností se nechcete zbavit svého kola? Vyrazte na oslavu Silvestra na Filipíny. Čeká tam na vás poklidná cyklistika malebnou tropickou a zemědělskou krajinou. Chybět tu na vás nebude ani šnorchlování s bohatým podvodním světem korálových útesů. Lákadla místní kuchyně vás doslova okouzlí. 

Zajímavosti: Na Filipínách stojí za to návštívit velkolepé rýžové terasy v Banaue. Vytesané z pohoří asi před 2 000 lety bez moderních nástrojů připomínají schody do nebes. Místní obyvatelé tu dodnes stále pěstují rýži a zeleninu.

Cena letenek i s ubytováním od 35.000 Kč.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze