Top hledané
Výsledky (0)

Bílý lanýž, kaviár, steak z japonské krávy: luxusní „valentýnské menu“

Mgr. Jana Höger
09. února 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Černý kaviár luxusní delikatesy

Pokud toužíte po dokonalém gurmánském zážitku spojeném s velkou dávkou luxusu, nebojte se experimentovat. Zkuste sáhnout či dopřát si neobvyklé produkty, které vás svými vlastnostmi a chutěmi doslova vystřelí do nebe.

Bílý lanýž - nevzhledný, ale chuťově impozantní

Obecně lanýž je velmi vzácným druhem houby rostoucím pod zemí zpravidla v blízkosti kořenů některého z listnatých stromů. Svým tvarem připomíná poměrně nevzhledný brambor, ale v jádru skrývá doslova chuťový luxusní poklad. Pokud milujete ostřejší a intenzivnější chuť, jste na správné adrese. Bílé lanýže se nalézají hlavně v severní Itálii, nejvíce ceněné a nejchutnější jen v oblasti Piemontu. Cena kilogramu nejvzácnějšího druhu se pohybuje od 2000 do 4000 EUR. Je opravdovou, vzácnou a lahodnou ozdobou sváteční tabule. 

Černý kaviár
Steak z japonské krávy
Bílý lanýž

Černé zlato v podobě kaviáru se rovná delikatesa

Kaviárová zrna jsou pevná, mají příchuť jódu a vyrovnanou slanost. V ústech se rozvine celá jeho intenzita v jemných tónech ořechů a oříšků. Vzhledově je pro něj typická lesklá barva. To je popis nesrovnatelné kvality. Stále platí, že zemí zaslíbenou, co se týče kaviáru, je Francie. Měli jste již možnost ochutnat kaviár Sturia, kaviár Impérial De France či kaviár z Ruska? Kaviár v té nejlepší kvalitě se vyrábí pouze z jeseterovitých ryb. Na světě existuje dvacet čtyři druhů jeseterů, ten pravý kaviár se však získává jen ze tří z nich, a to z vyzy velké  (belugy), jenž je považován za nejdražší na světě, dále z jesetera ruského (osetry). Tento kaviár se vyznačuje ořechovým aroma. A v neposlední řadě z jesetera hvězdnatého (sevrugy). Kaviár z tohoto druhu se pyšní výrazným, kořenitým aroma.

Luxusní byt 2+kk na prodej, Praha 5 - 49m
Luxusní byt 2+kk na prodej, Praha 5 - 49m, Praha 5

Luxusní steak z japonské krávy

Díky šlechtění a životu ve specifických chovných podmínkách, někdy se hovoří až o rozmazlování, disponují produkty z japonské krávy jedinečnou kvalitou. Tento druh hovězího masa pochází z dobytku Wagyu z kmene Tajima. Je považováno za nejkvalitnější hovězí maso vůbec, a to především díky jeho výraznému tukovému mramorování. Tukové žilky jsou zodpovědné za lahodnou chuť, jemnost a měkkost masa. Za steak je možné zaplatit až horentních 7000 Kč.

Kdo by odolal těmto luxusním lahůdkám?

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze