Top hledané
Výsledky (0)
1. 6. slavíme den dětí. Co by pro ně bylo tím největším dárkem? Aby nemusely chodit do školy! Děti některých celebrit si ale tohle přát vůbec nemusí...

Netradiční vzdělávání: Celebrity, které odmítly posadit děti do školních lavic

Martina Šmalclová
29. května 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Jennifer Lopez s dětmi

Helena Houdová: S dětmi až na kraj světa

Nejznámější zástupkyní netradičního vzdělávání v Česku je nepochybně éterická modelka Helena Houdová. Ta se od rozvodu s bývalým manželem Omarem Amanatem rozhodla procestovat s dětmi a encyklopedií v ruce polovinu světa. Během několika let stihla dětem ukázat například krásy Austrálie, Nového Zélandu, Bali, Thajska, Kambodže nebo magického Mexika. 

Domácí vzdělávání dalo Vieweghovým svobodu

Domácí výuce v minulosti holdoval také populární spisovatel Michal Viewegh s exmanželkou Veronikou. I když dnes už dcery Sára a Bára Vieweghovy navštěvují gymnázium, vždy tomu tak nebylo. Domácí výuka, kterou v prvních letech školní docházky upřednostňovali, jim dávala především pocit svobody a pomohla jim rozvíjet individualitu jejich dcer.

Tradici dali vale i Jennifer Lopez, Angelina Jolie nebo Tom Cruise

Michal Viewegh s Veronikou nebo Helena Houdová nejsou ale rozhodně jediní, kteří se rozhodli nenásledovat tradiční model vzdělávání.

Domácí výuka je oblíbená hlavně u zahraničních celebrit a podrobeny jí jsou například děti Jennifer Lopez, Toma Cruise a Katie Holmes nebo Angeliny Jolie.

Dům s bazénem na prodej, Praha-východ – 416m2
Dům s bazénem na prodej, Praha-východ – 416m2, Okolí Prahy

Když má kariéra přednost před vzděláním: Sestry Williams

Netradiční model vzdělávání se před lety osvědčil také Richardu Williamsovi, otci tenisových legend Sereny a Venus Williams. Své dcery doma vzdělával od základní až po střední školu jen proto, aby měly více času na trénink. Když se podíváme na to, jakého kariérního úspěchu dosáhly, nelze pochybovat, že se jednalo o mistrovský tah!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze