Top hledané
Výsledky (0)
Je tohle vůbec Vanda Janda?! U kolekce SS20 šla extravagance stranou!

Dole bez, ale i úplně zahaleno: Vanda Janda představila na MBPFW kolekci plnou ženskosti

Martina Šmalclová
02. září 2019
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty čtení
Speciální rubrika
Vanda Janda SS20

V březnu představila na MBPFW kolekci plnou tylu, dlouhých vleček a maxi klobouků. Čekali jsme proto i tentokrát pořádnou divočinu. Když se ale na přehlídkovém mole začaly objevovat retro modely ve stylu šedesátých let, byli jsme překvapeni – mile!

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Martina Šmalclová
módní redaktorka
Klikněte zde
Anděla Vostrá
druhý názor
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Martina Šmalclová

„Já na ni vidím to, s čím jsem ji vytvářela. Je inspirovaná mými zálibami, preferencemi a estetikou. Pokud bych ale o těchto zdrojích nevěděla, možná by na mě působila úplně jinak. Chtěla bych, abyste se na ni dívali tak, jak se díváte vy a připomínala vám to, co připomíná vám,“ říká o své kolekci Vanda Janda.

My vidíme kolekci luxusních outfitů z šedesátek přetransformovaných do současnosti. Baví nás všechna ta ženskost, hravost, šik a svůdnost, která SS20 doprovází od začátku do konce.

Podobnost s Valentino čistě náhodná?

Jsme ještě na přehlídce Vandy Jandy, nebo jsme se nepozorovaně přenesli do Itálie? Přesně to nás napadlo v okamžiku, kdy jsme uviděli fuchsiovou róbu s dlouhou vlečkou. Ne, pořád jsme v Praze. Ale řekněte, taky vidíte tu podobu?!

Otevřít v galerii (4)
Zdroj: Mercedes-Benz Prague Fashion Week
Zdroj: net-a-porter.com

Tohle nás baví!

Model, který nás skutečně baví, je béžová tunika s bílými puntíky.  Do města, na jednání, na rande? Tenhle kousek můžete zkrátka vynést při každé příležitosti! 

Otevřít v galerii (4)
Zdroj: Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Puntíky mají zelenou! Stylovou alternativu nabízí Caroline Constas. 

Zdroj: net-a-porter.com

Kabelky ze šedesátek

Luxusní modely doplnily během přehlídky kabelky v odstínech bílé, hnědé a růžové. Vanda na nich spolupracovala s českou značkou Loro Oro. V kolekci je použito několik druhů nejkvalitnější italské kůže včetně Croco effect, Ruga nebo Dauphine.

A proč se vůbec Vanda Janda, vrhla na návrhářství?

„Módu tvořím, protože kromě dýchání a přijímání potravy nic nemusíme. Můžeme být na ulici, chodit pěšky, jediná věc, která se tak úplně nemůže, je chodit nahý, pokud chceme příjemně fungovat ve společnosti. Já neumím dýchat za jiné, neumím ani vařit, tak šiju.“

Prodej exkluzivní vily, Praha 4 - Kunratice
Prodej exkluzivní vily, Praha 4 - Kunratice, Praha 4
Martina Šmalclová

Názor PROTI PROUDU: Anděla Vostrá

“Vanda Janda je hustá, Vanda Janda je extrémní, Vanda Janda mívá fakt šílený kolekce!!!” Tak tohle jsem slyšela ještě než jsem její novou kolekci viděla. Slyšela jsem to od těch, kteří už měli tu možnost jít na některou z jejích dřívějších módních show. 

Otevřít v galerii (4)
Zdroj: Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Překvapení dne

Přiznám se, že jsem čekala cokoliv.. Vlastně jsem si představovala totální masakr ve stylu totálně nenositelné módy, která chce jen a jen šokovat za každou cenu a šílenými módními kreacemi otvírá údivem ústa nejednoho diváka. V mojí mysli se honily představy modelek s doplňky žonglujících psů místo kabelek nebo třeba šatů á la princezna Koloběžka první. No a hele, její nová kolekce je tady a já jsem asi trochu zklamaná, ale na druhou stranu taky příjemně překvapená. Nikdo nežongloval, nikdo nevypadal jako totální hastroš a žádná z modelek nijak při prezentaci oděvů netrpěla. (víte přece, jak to někdy bývá)

Otevřít v galerii (4)
Zdroj: Mercedes-Benz Prague Fashion Week
Otevřít v galerii (4)
Zdroj: Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Puntičkářkám zdar!

Nic šíleného se nestalo, nic extrémně extravagantního také neproběhlo. Dívám se na modely, které se dají nosit a myslím, že bych jimi spolehlivě zaplnila kousek skříně. Hnědé puntíkové šaty a růžové maxi šaty by se mi tam líbily rozhodně. Jen bych v nich teda musela jít pravděpodobně bez partnera, protože ten mě má radši v něčem, co tolik nepoutá pozornost. Hodně mě baví i topy těsně u krku s dlouhými rukávy a puntíky. Vypadají vzdušně a rozhodně  skryjí to, co potřebujete. Pokud máte ale větší prsa, tak bacha ať v tom nevypadáte jako selka ze Slunce Seno, co vyrazila na tancovačku "kamsi" do Malenic. 

Otevřít v galerii (4)
Zdroj: Mercedes-Benz Prague Fashion Week
Anděla Vostrá
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze