Top hledané
Výsledky (0)
Dům ze zrcadel nabízí nevšední zážitek.

Neviditelný dům ze zrcadel v poušti. Sem utíkají za klidem i slavní

Mgr. Jana Höger
21. října 2020
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty čtení
Neviditelný dům v kalifornské poušti

Pokud si libujete v neotřelých interiérech, milujete moderní odvážnou architekturu nebo jste snílci, kteří rádi fantazírují, nabízíme vám opravdovou podívanou, která vás pohltí. Dům ze zrcadel ukrytý v kalifornské poušti daleko od civilizace oplývá dokonalým kouzlem. Jste připraveni nahlédnout dovnitř?

Dům v poušti v celé své kráse
Exteriér neviditelného domu
Neviditelný dům a obývací část

Drsná příroda ukrývající architektonický klenot

Lokalita, ve které se luxusní obydlí nachází, stojí za návštěvu. Kalifornská poušť má co nabídnout a nadchne vás. Drsný ráz krajiny, spalující paprsky slunce, skály i kaktusy... to vše nahrává pocitům, které zažívá nefalšovaný prérijní štvanec. Pokud se ale ocitnete před zrcadlovým domem, budete se spíš cítit jako v pohádce. Stavbu naleznete asi 140 kilometrů od hranic s Mexikem v Národním parku Joshua Tree. Autory jsou designér a architekt Tomas Osinski a filmový producent Chris Hanley.

Otevřít v galerii (4)
Neviditelný dům exteriér
Neviditelný dům exteriérZdroj: instagram.com/@invisiblehouse

Zrcadla všude, kde se podíváte

Jak je patrné, základ celého domu tvoří skla s vnějším zrcadlovým efektem. To znamená, že vy můžete nepozorovaně sledovat život venku, vás ale nikdo nevidí. Zajímavým „trikem“ je i to, že dům odráží krajinu a doslova s ní splývá.

„Z některých úhlů je prakticky neviditelný. Pokud jste na správném místě - dům zmizí,“

řekl na adresu domu Chris Hanley.

Pocit, že jste totálně inkognito, někdy stojí ta to. Dům nabízí ničím nerušený relax. Uvnitř jsou čtyři ložnice s vlastními koupelnami. Centrálním bodem je dechberoucí bazén o délce 30 metrů, ze kterého to máte už jen pár kroků do luxusně vyhlížející kuchyně nebo k televizní obrazovce. 

Otevřít v galerii (4)
Interiér neviditelného domu v Kalifornii, bazén
Interiér neviditelného domu v Kalifornii, bazénZdroj: invisible.house

Minimalismus hraje prim

Materiálem se zde skutečně šetřilo. Vše se nese v minimalistickém duchu s důrazem na syrovost. Nepřekvapí vás tudíž betonové podlahy, futuristická postel na skleněné desce, okna od podlahy až ke stropu, bílé lesklé povrchy a samozřejmě kvalitní audiovizuální zařízení.

Otevřít v galerii (4)
Neviditelný dům v Kalifornii, interiér
Neviditelný dům v Kalifornii, interiérZdroj: invisible.house
Otevřít v galerii (4)
Neviditelný dům v poušti, ložnice se sklem
Neviditelný dům v poušti, ložnice se sklemZdroj: invisible.house

Kdo ho navštívil?

Není divu, že toto místo okouzlilo nejednu hollywoodskou celebritu. Podlehla mu například Demi Lovato se svým dnes již bývalým snoubencem Maxem Ehrichem. Stejný luxus si ale můžete dopřát i vy. Pronájem stojí 25 000 korun na hodinu. Má to ale jeden háček, musíte si sídlo pronajmout aspoň na 12 hodin... 

Byt Smetanovo nábřeží 191m
Byt Smetanovo nábřeží 191m, Praha 1
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze