Top hledané
Výsledky (0)
Během newyorského týdne módy představila novou kolekci značka Christian Siriano pro období podzim/zima 2024.

New York Fashion Week 2024 začal. Dokonalá přehlídka vizionáře Christiana Siriano se zapíše do dějin

Denisa Zajíčková
09. února 2024
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Speciální rubrika
Inspirací pro tuto kolekci byl Sirianovi písek

Christian Siriano je známý svými velkolepými luxusními kreacemi - a ani tentokrát nezklamal. Představil svou jedinečnou vizionářskou estetiku a opět potvrdil, že je jedním z nejtalentovanějších umělců svého oborou. Jeho šaty vás zaujmou už proto, že navzdory velké originalitě, se zkrátka hodí na každou příležitost! Skoro.

Šaty na dokonalé rande!
Barvy pouště byly nádherné
Nechyběly ani odvážné modely
Modely byly úchvatné!

Christian Siriano, módní návrhář známý svými inovativními kreacemi a progresivním přístupem k módnímu průmyslu, je jedním z těch umělců, kteří nejen zdůrazňují rozmanitou krásu, ale také aktivně pracují na její podpoře a oslavě. Jeho kariéra je plná úspěchů a jeho příběh je inspirací pro mnoho lidí po celém světě. Na New York Fashion Week se představil mezi prvními. Světová událost módy byla zahájena 9. 2. 2024 a pokračovat bude až do 14. 2. 2024. 

Vášeň pro módu měl už jako puberťák

Siriano se narodil 18. listopadu 1985 v Annapolisu ve státě Maryland. Od mládí měl vášeň pro módu a design, kterou již ve svých 13 letech rozvíjel. Studoval na Baltimore School of Arts i v Londýně a časopis Time ho v roce 2018 zařadil mezi 100 nejvlivnějších lidí na světě. Jako dítě studoval balet, což se do jeho kolekcí často promítá.

Jeho průlom přišel v roce 2008, když se stal vítězem čtvrté série televizní reality show Project Runway. Výhra mu otevřela dveře do světa módy a zajistila mu pozornost široké veřejnosti i uznání. Od té doby Siriano neusnul na vavřínch, a jeho jméno se stalo symbolem inovace v módním průmyslu.

Jednou z nejvýraznějších vlastností jeho práce je jeho důraz na rozmanitost tělesných typů a rasovou rozmanitost. Siriano věří, že móda by měla být přístupná pro každého, bez ohledu na jeho velikost, tvar nebo barvu pleti. Proto ve svých kolekcích obvykle představuje modely různých velikostí, které sedí různým typům pleti. Tímto způsobem bojuje proti stereotypům a normám krásy, které dlouho ovlivňovaly módní průmysl. Zejména omezení velikostí bylo v luxusní módě dlouhou dobu standardem. Dámy, které neměly dokonalou postavu, byly často bez šance na pořízení šatů od světoznámé značky - a zbývala jim jen konfekce.

Otevřít v galerii (2)
Není to dokonalý outfit na pracovní meeting?
Není to dokonalý outfit na pracovní meeting?Zdroj: Profimedia

Kult body positivity

Své přesvědčení o kráse rozmanitosti promítá i do spolupráce se značkami, jako je Lane Bryant, pro kterou navrhl kolekci oblečení pro ženy s většími velikostmi. Jeho otevřeně práce podporuje tzv. kult body positivity. Dalším důležitým rysem Sirianovy práce je jeho schopnost experimentovat s různými materiály a tvary, čímž vytváří nekonvenční, avantgardní a někdy i futuristické kreace. Jeho kolekce jsou často nazývány jako odvážné, dramatické a plné života. 

Mimo svět módy se Siriano angažuje i v charitativních aktivitách a podporuje různé dobročinné organizace a iniciativy. Zapojil se například do projektu pro výrobu ochranných roušek během pandemie COVID-19, aby pomohl v boji proti šíření viru.

NYFW je světovou scénou módy a vkusu

Každoročně se světová módní scéna sjíždí do New Yorku, aby oslavila jednu z nejprestižnějších událostí v odvětví – New York Fashion Week (NYFW). Festival módy, který představuje nejnovější trendy a návrhy pro nadcházející sezónu, přitahuje módní nadšence, celebrity a novináře z celého světa. NYFW není jen o prezentaci oblečení; je to prostor pro kreativitu, inovaci a vyjádření se prostřednictvím designu.

Jedním z charakteristických rysů NYFW je jeho rozmanitost a škála prezentovaných kolekcí. Od etablovaných návrhářských domů až po začínající designéry - NYFW poskytuje prostor pro všechny talenty. Na přehlídkových molech můžete vidět širokou škálu stylů, od minimalistických a elegantních až po odvážné a avantgardní.

Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha
Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha, Praha 1

NYFW tradičně představí módní trendy a ukáže, co bude in v nadcházející sezóně. Módní průmysl má tak možnost setkat se s umělci, vizionáři a trendsettery, kteří určují směr, jakým se současná móda ubírá. Zdá se, že i letos se stále častěji stírá tlustá čára mezi dámskou a pánskou módou, některé prvky přestávají být tabu. Christian Siriano to dokázal například na třpytivých balónových rukávech u luxusních pánských modelů.

Otevřít v galerii (2)
Trocha extravagance nechyběla ani pro muže
Trocha extravagance nechyběla ani pro mužeZdroj: Profimedia

Udržitelnost módy bude i letos tématem číslo jedna

Kromě toho NYFW často funguje jako bezpečný prostor pro zahájení důležitých společenských diskusí, jako je otázka udržitelnosti v odvětví módy nebo důležitost zastoupení různorodosti na přehlídkových molech.

Napříč historií NYFW byl New York místem, kde se objevily módní ikony a značky, které zná dnes celý svět. Od značky Calvin Klein a Ralph Lauren po Marc Jacobs a Tommy Hilfiger, NYFW byl odrazovým můstkem pro mnoho slavných jmen v odvětví módy. Kromě oslavy již etablovaných jmen, dává také NYFW prostor novým talentům a začínajícím designérům, kteří mohou představit své vizionářské a kreativní přístupy k módnímu designu. Týden módy tak zůstává jednou z nejdůležitějších událostí v diáři pro všechny novináře, návrháře i influencery. 

Každý rok přináší nové inspirace, nové trendy a nové příběhy, které posilují sílu módy jako prostředku pro vyjádření identity, kreativity a individuality.

Zdroj: redakce, nyfw.com, apnews.com

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze