Unikátní projekt Nike: běhání s vlastním avatarem

Běhat se dá všude. V lese, na stadionu, v ulicích měst. Ve filipínském hlavním městě Manila nechala značka Nike vybudovat speciální běžecký stadion, kde závodíte sami se sebou.
17. srpna 2017
 
Hlavní stránka Nové články

Luxusní aréna v centru Manily představuje první světovou běžeckou LED trať, jehož tvar připomíná sportovní obuv Nike LunarEpic nebo číslici osm. Dráha je dlouhá 200 metrů a je lemovaná LED obrazovkami. Až 30 běžců se může zúčastnit virtuálního závodu sami proti sobě.

Jak je to možné?

Luxusní stadion vytvořila společnost BBH Singapore a jak tedy funguje? Přijdete na stadion a zaběhnete si první kolečko. Změří se váš čas a v dalším kole již nastupuje vaše druhé já. Váš avatar se objeví na luxusních LED obrazovkách, které jsou umístěné podél dráhy.

Speciální senzor, který je připevněný na vašich běžeckých botách, měří váš čas a informaci předává avatarovi. Ten běží rychlostí, za kterou jste uběhli své první kolo. Celou dobu běží vedle vás a stává se větším, čím rychleji běžíte.

Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m
Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m, Praha 1

Motivace k nejlepším výsledkům

Váš vlastní avatar vás motivuje stále k lepším výsledkům a vaším cílem je předběhnout ho. Pokud se vám to povede, v dalším kole běží avatar rychlostí, kterou jste ho předběhli. Ve finále tak soutěžíte vždy sami se sebou, respektive s vašim nejrychlejším časem.

Jedná se o jedinečný luxusní projekt, ve kterém je skloubena nejnovější technologie s jedním z nejoblíbenějších světových sportů. Přestože běhání v přírodě mnohé možná uspokojuje více, díky tomuto stadionu ze sebe dostanete opravdu maximum. Je proto ideální pro sportovce, kteří to s během myslí vážně a potřebují trénovat, stále se zdokonalovat. Ocení ho však každý, kdo si chce rozdat síly sám se sebou. Až budete příště na Filipínách, nenehcte si tento luxusní zážitek z běhání 21. století ujít.

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (3)

View photo gallery

O autorovi

Miluji cestování a poznávání jiných světů. Zajímá mě kultura, design, knihy. Ráda objevuji nové věci a ještě raději o nich píšu. Předchozí práce v reklamní agentuře mi dala široký rozhled, který teď uplatňuji ve svém psaní.
Eva Ledecká