Top hledané
Výsledky (0)
Podle Nostradama by nás čeká rok, který by mohl znamenat rozloučení s papežem Františkem, který v roce 2023 ve věku 86 let překonal už několik zdravotních problémů.

Nostradamova proroctví pro rok 2024: Třetí světová válka, Putinův kolaps a nový mladý papež

Kristina Valachyová
31. prosince 2023
+ Přidat na Seznam.cz
7 minut
Nostradamus

Michel de Nostredame, známější též jako Nostradamus, byl francouzský lékař a astrolog, který žil v 16. století. Narodil se 14. prosince 1503 ve městě Saint-Rémy-de-Provence na jihu Francie. Ve věku 14 let opustil rodinu a nastoupil na univerzitu v Montpellier, kde studoval medicínu a astrologii. Nostradamus byl skutečný génius své doby. Měl dokonalé znalosti z astronomie a medicíny, ovládal několik jazyků včetně latiny, řečtiny a hebrejštiny a měl zálibu v astrologii. Méně se už ví, že se věnoval i fyzice a byl lékařem francouzských králů Jindřicha II., Františka II. a Karla IX. Nostradamus byl už ve své době značně kontroverzní postavou a často čelil kritice a útokům ze strany náboženských autorit pro své názory, tak kvůli své lékařské praxi.

Podle Nostradama by nás čeká rok, který by mohl znamenat rozloučení s papežem Františkem, který v roce 2023 ve věku 86 let překonal už několik zdravotních problémů.
Nostradamus
Nostradamus
Podle Nostradama by nás čeká rok, který by mohl znamenat rozloučení s papežem Františkem, který v roce 2023 ve věku 86 let překonal už několik zdravotních problémů.

Nostradamus využil svých rozsáhlých znalostí k psaní jedinečných předpovědí. Téměř půl tisíciletí po své smrti zůstává nejslavnějším astrologem a věštcem v historii. Jeho prvenství je obzvláště pozoruhodné, když si uvědomíte, jak zvláštní a tajemné jsou jeho spisy. Jeho kniha Les Propheties, která vyšla v roce 1555, obsahuje jeho vize ve formě básní psaných jako čtyřverší. Ty jsou po staletí donekonečna znovu a znovu čteny a interpretovány, přičemž generace čtenářů věřily, že Nostradamus předpověděl popravu Ludvíka XVI., francouzskou revoluci i velký požár Londýna.

Z různých interpretací jeho spisů se dovozuje, že předpověděl vraždu Johna F. Kennedyho, vzestup Adolfa Hitlera, zvolení Donalda Trumpa za 45. prezidenta Spojených států, teroristické útoky z 11. září a dokonce i začátek pandemie koronaviru. Na rok 2023 předpověděl celosvětovou ekonomickou katastrofu: \Tak vysoko vzroste bušl pšenice\ že člověk bude jíst své bližní.\ napsal v jednom ze svých čtyřverší. Přestože světem otřáslo hospodářské zpomalení po covidové pandemii a životní náklady prudce vzrostly, proroctví bylo poněkud přehnané. Podle mnoha zpráv se však dosud více než 70 procent jeho proroctví naplnilo.

Co se mu podařilo v letech 2022 a 2023?

Svět byl v poslední době otřesen ekonomickými změnami, přičemž prudce stoupající životní náklady ovlivňují vše od jídla až po palivo. Zdálo se, že Nostradamus to viděl ve své pochmurné předpovědi:

Tak vysoko se zvedne bušl pšenice / že člověk bude jíst svého bližního.

Naštěstí toto proroctví zůstalo čistě metaforické, ale do jisté míry poukazuje na každodenní finanční potíže, se kterými se lidé v poslední době potýkali, když titulky z minulého roku uváděly, kolik lidí s nízkými příjmy se muselo rozhodovat mezi „jídlem a topením“.

Byt na prodej na Praze 2 - 29 m²
Byt na prodej na Praze 2 - 29 m², Praha 2

A co nás podle Nostradama čeká v roce 2024?

Nostradamova předpověď na další rok je mírně řečeno znepokojivá. Věštec v něm viděl chaos, strach a nejistotu po celém světě. Začne období potíží a katastrof, které budou pro lidstvo znamenat skutečnou zkoušku.

Klimatická katastrofa

Francouzský astrolog předpověděl, že v roce 2024 bude svět svědkem klimatického chaosu.

Předpovídá kruté cunami a „velké povodně“, které zpustoší části světa, po kterých bude následovat ničivý „velký hladomor“. Nostradamus varuje: Země bude vyprahlejší a přijdou velké záplavy.

Z toho vyplývá, že cunami může ovlivnit zemědělskou půdu a přispět k velkému hladomoru. Pokud se takové předpovědi ukáží jako přesné, v roce 2024 nás mohou čekat ještě ničivější klimatické události, než jsme viděli doposud.

Třetí světová válka

Nostradamus napsal, že lidstvo bude v roce 2024 čelit „sedmi měsícům Velké války“. Názory prognostiků na vypuknutí třetí světové války jsou různé: někteří věří, že půjde o pokračování války na Ukrajině, jiní předvídají možnost velkého konfliktu o Tchaj-wan vyvolaného Čínou.

Podle proroctví se do nové velké války zapojí několik světových mocností včetně USA, Ruska a Číny.

Verš, který zmiňuje tuto válku, je následující:

„Antikrist velmi brzy zničí trojici,

Jeho válka bude trvat sedmadvacet let.

Nevěřící jsou mrtví, zajatí, vyhnaní;

S krví, lidskými těly, vodou a rudými krůpějemi pokrývajícími zemi.“

Čína a světové vedení

Novináři, ekonomové a geopolitičtí experti napsali celé traktáty o vzestupu Číny jakožto globální velmoci a o tom, jak to zásadně změní rovnováhu sil ve světě. Mnozí zašli ještě dál a otevřeně řekli, že rivalita mezi Spojenými státy a Čínou se rovná nové studené válce.

Samozřejmě, že stejně jako v dobách Sovětského svazu s sebou studená válka s Čínou nese strašlivý přízrak války „horké“. A existuje několik řádků z Nostradama, které mohou na brzké naplnění tohoto scénáře poukazovat.

Ve čtyřverší, které se otevírá vizí 'bojů a námořní bitvy', píše, že:

Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy

Červený protivník zbledne strachem / zhrozí se velký oceán.

Je „červený protivník“ odkazem na komunistickou (rudou) Čínu? A mohl by zbytek čtyřverší odkazovat na konfrontaci na moři? Je až příliš jednoduché představit si nějakou náhodnou potyčku mezi čínským a americkým námořnictvem, která by vyvolala diplomatický incident – nebo ještě hůře. Vzhledem k tomu, že Čína se může pochlubit největším námořnictvem na světě, je možné všechno.

Strašné zemětřesení

Nostradamus prý také předpověděl strašlivé zemětřesení v Kalifornii, které způsobí rozsáhlé škody a bude mít za následek mnoho úmrtí. Mimochodem, Nostradamus nebyl jediný, kdo se zmiňuje o přírodních katastrofách. Silné zemětřesení v Kalifornii předpověděl také Eno Alaric, lépe známý jako „cestovatel v čase“.

Umělé orgány

Rok 2024 by se měl nést ve znamení četných vědeckých pokroků v oblasti transplantací a výroby umělých orgánů, které by mohly být „vyrobeny prostřednictvím 3D tisku nebo objevu nových materiálů kompatibilních s lidským tělem“.

Byl by to významný krok vpřed, protože mnozí pacienti by měli přístup k dříve drahé léčbě. Nostradamus předpověděl, že tyto umělé orgány budou široce rozšířeny po celém světě a mohou zachránit mnoho životů.

Královský neklid

Ve své knize vydané koncem 20. století nejprodávanější Nostradamův komentátor Mario Reading tvrdil, že Nostradamus předpověděl smrt královny Alžběty II. v roce 2022. I když se to skutečně stalo, je to pravděpodobně větším důkazem Readingovy jasnozřivosti než té Nostradamovy, protože v jeho čtyřverších je jen málo, co by se dalo skutečně interpretovat jako poukaz na smrt královny. To znamená, že Nostradamus hovoří o někom, koho nazývá „král ostrovů“, který má za sebou kontroverzní rozvod a který je „vyhnaný násilím“. A co víc, nahrazuje ho „ten, kdo nebude mít žádné označení krále“.

Podle Readingovy analýzy to znamená, že král Karel III. bude donucen abdikovat kvůli „přetrvávajícím útokům na sebe a svou druhou manželku“ a Harry – muž, který „nemá žádné označení krále“ – převezme korunu namísto Williama.

Takový vývoj událostí se v současné době může jevit jako velmi nepravděpodobný, zejména vzhledem k tomu, jak se vyvinuly vztahy královské rodiny s Harrym od doby, kdy Reading svou knihu napsal, ale nelze popřít, že Nostradamova slova naznačují určitý druh neklidu, který se týká nového krále.

Putinův kolaps

Nostradamus předpověděl, že Vladimir Putin bude v roce 2024 čelit velké zkoušce. I podle básní, které Nostradamus napsal o staletí dříve, se zdá, že situace v Rusku se ještě zhorší.

Věk technologií a inovací

Vykladači Nostradamových veršů tvrdí, že prorok předpověděl i velký skok v oblasti nových technologií, který se projeví v mnoha technologických inovacích. Ve skutečnosti Nostradamus předpověděl významný pokrok v mnoha oblastech, včetně strojního učení, robotiky, zdravotnictví, financí a dopravy. Umělá inteligence, lékařská diagnostika a léčba poskytnou nová řešení a zachrání tak mnoho životů. Očekává se také, že vynález autonomních vozů změní způsob, jakým se pohybujeme a cestujeme.

Charismatický lídr v Evropě

Nostradamus předpověděl, že se v Evropě objeví mladý charismatický vůdce. Bude mít vynikající řečnické schopnosti. Dav ho prý bude doslova pronásledovat. Lídr povede sociální nebo politické hnutí.

Změny ve Vatikánu: nový papež

Před pěti stoletími Nostradamus předpověděl, že papež František odstoupí ze svého úřadu ve Vatikánu pro svůj vysoký věk. V příštích měsících bude zvolen nový papež, který povede katolickou církev. Františka nahradí „obskurní a nebezpečná osoba, která způsobí skandál“. Někteří vědci dokonce tvrdí, že „budoucím zvoleným papežem bude africký nebo asijský kardinál z venkova“.

Nostradamus se tomuto tématu věnuje přímo v jednom čtyřverší a pro katolickou církev to nevěstí nic dobrého.

„Skrze smrt velmi starého papeže bude zvolen Říman v dobrém věku,”

napsal.

Zatímco příchod mladšího, energického papeže zní jako dobrá zpráva, Nostradamus okamžitě pokračuje a říká, že nový vůdce „oslabí svatou stolici“ a že bude papežem na dlouhou dobu, což by znamenalo potenciální snížení vlivu katolické církve. To by mohlo signalizovat období úpadku církve pod vedením nového papeže, které se bude lišit od vedení jeho předchůdce. Přesný význam slova „oslabit“ je samozřejmě předmětem diskuse. Myslí tím, že se vliv církve nějak sníží nebo je v dohledu nějaký větší skandál? To ukáže jen čas.

Je možné, že Nostradamus byl ve skutečnosti cestovatelem v čase? Nebo to byl prostě jen nadaný astrolog, který dokázal vyčíst budoucnost ve hvězdách? To už asi nikdy nebudeme vědět s jistotou. Jedna věc je však jistá: nadcházející rok 2024 může být přelomový v dějinách lidstva.

Co se stane v roce 2024? To ukáže pouze čas.

Zdroj: Wionews.com, Jpost.com, Timesofindia.indiatimes.com, History.co.uk, Medium.com, Marca.com, Eng.obozrevatel.com, autorské dílo

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: