Top hledané
Výsledky (0)
Nová kolekce Silence podzim/zima 2024 z dílny módního domu Han Kjobenhavn měla svoji premiéru v italském Milánu.

Nová kolekce pro muže a ženy z módního domu Han Kjobenhavn vzbudila pozdvižení

Denisa Zajíčková
10. února 2024
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Speciální rubrika
Některé modely přítomné šokovaly

Nadčasový minimalismus, špičková kvalita a jedinečný skandinávský šarm - to je Han Kjobenhavn. Značka, založená v roce 2008 dánskými designéry Timem Faithem Hancockem a Jannikem Wikkelsøem Davidsenem, se rychle vypracovala na vrchol módního průmyslu svou neotřelou estetikou a precizním zpracováním. Nedávná přehlídka však budila tak trochu rozpaky!

Dámská kolekce rozhodně není na pracovní pohovor
Kolekci dominovaly dlouhé rukávy
Výrazné barvy bychom tu hledali jen marně
Ready to wear

Jméno "Han Kjobenhavn" reflektuje dánský původ značky a její pevný vztah k městu, které poskytuje nekonečnou inspiraci pro designový proces. Značka se však neomezil pouze na brýle, se kterými spojila své začátky. Postupně rozšířila značka svůj sortiment o oblečení a další doplňky, přičemž si udržela svou charakteristickou eleganci a jednoduchost. Na jedné z posledních přehlídek v Miláně se však zdálo, že se vydala cestou extravagance a kontroverze. A to za každou cenu.

Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha
Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha, Praha 1

Dánský otisk a luxus

Výrobky Han Kjobenhavn jsou ztělesněním dánského designu v jeho nejčistší podobě. Minimalistické tvary, neutrální barvy a precizní detaily tvoří základní stavební kameny každé kolekce. Značka se zaměřuje na kvalitu materiálů a zpracování, čímž zajišťuje, že každý kousek je nejen stylový, ale i odolný a funkční. Alespoň až na letošní kolekci, která vás moc nezahřeje.

Co Han Kjobenhavn odlišuje od ostatních značek, je její schopnost spojit tradiční řemeslnou práci s moderním designem a inovací. Každý výrobek je pečlivě navrhován a vyroben s ohledem na trvanlivost a praktičnost, aniž by byla zanedbána estetika. To přináší zákazníkům dlouhodobou hodnotu, a také spokojenost.

Značka si rychle získala mezinárodní uznání a stala se oblíbenou volbou mnoha módních nadšenců po celém světě. Její výrobky jsou oblíbené jak mezi milovníky minimalistického stylu, tak mezi těmi, kteří ocení kvalitu a jedinečnost. Značka si udržuje své postavení jako lídr v oblasti skandinávského designu a velmi rychle rozšiřuje na módní scéně svůj vliv. S Han Kjobenhavn není móda pouze o trendech a sezónních kolekcích. Je o trvalé eleganci, kvalitě a autentičnosti. Každý kousek vypráví svůj příběh a nabízí nositeli jedinečnou zkušenost z dánského designu v jeho nejlepší podobě. Obvykle.

Tentokrát se zdá, že ego někoho, kdo měl v ruce tužku a papír, převýšilo hodnoty a celkový záměr dlouho budované značky. Je totiž jen málo kousků (možná žádný), pro který byste si z této kolekce došli do obchodu. A některé navíc působí v celkovém dojmu naprosto zbytečně.

Otevřít v galerii (2)
Nechyběly výrazné doplňky
Nechyběly výrazné doplňkyZdroj: Profimedia

Móda ve Skandinávii je minimalistická a funkční

Skandinávská móda je známá svou jedinečnou kombinací minimalismu, funkčnosti a trvalé elegance. Velmi výrazně dbá také na udržitelnost. Země jako Dánsko, Švédsko a Norsko snadno vytvořily módní scénu, která si získala pozornost po celém světě. A to zejména díky svému charakteristickému stylu a nekompromisnímu přístupu k designu.

Skandinávci jsou pověstní svou láskou k jednoduchosti a čistým liniím. Minimalistický přístup k módnímu designu je základem skandinávského stylu a odráží se ve všech aspektech tvorby - od oblečení, šatů a svetrů po obuv a doplňky. Jednoduché kousky jsou často doplněny jemnými detaily nebo zajímavými texturami, což dodává celkovému vzhledu na žádané eleganci. Skandinávskou módu zkrátka poznáte na první pohled.

Neméně důležitým klíčovým prvkem je důraz na funkčnost. Vzhled přitom nemusí být vždy kompromisem mezi stylem a pohodlím - skandinávští designéři se snaží obvykle vytvořit oblečení, které je nejen stylové, ale i praktické a pohodlné k nošení. Tento přístup je zvláště důležitý v chladnějším klimatu Skandinávie, kde je kladen důraz na vrstvení a používání kvalitních, funkčních materiálů. A to ačkoliv značka Han Kjobenhavn se vydala tentokrát směrem extravagance. Designéři šli své touze šokovat velmi napřímo a z luxusní značky udělali luxusní estrádu.

Otevřít v galerii (2)
Skandinávské odvážné modely překvapily
Skandinávské odvážné modely překvapilyZdroj: Profimedia

Důraz je kladen také na udržitelný přístup

Skandinávská móda je tak obvykle spojena především s trvalou elegancí a vysokou kvalitou - snad proto letošní kolekce Han Kjobenhavn​ budí takové rozpaky. Designéři v této oblasti se soustředí na výrobu odolných a dobře zpracovaných kousků, které nejenže vypadají dobře, ale také vydrží dlouho. Tento důraz na kvalitu a trvanlivost znamená, že módní kousky mají být luxusní investicí do budoucnosti, nikoli pouze do krátkodobého trendu. V posledních letech se skandinávští designéři stále častěji zaměřují na ekologický a udržitelný přístup k módnímu průmyslu. Značky jako například Filippa K a Ganni aktivně hledají způsoby, jak minimalizovat dopad své výroby na životní prostředí a podporují trvalou udržitelnost od výroby po prodej. Mezi další známé patří například Acne Studios, Marimekko, Filippa K, Rodebjer, By Marlene Birger nebo Henrik Vibskov.

Není divu, že je skandinávská móda tolik populární. Představuje totiž vše, čeho by Evropa chtěla v blízkých letech dosáhnout, ale zatím se jí daří jen velmi pomalu...

Nutno však říct, že letošní kolekce Han Kjobenhavn je jistě udržitelná, zajímavá a tvořena s ohledem na skandinávské hodnoty, funkční ale není ani omylem. Pravděpodobně vám bude dost zima, když si někam vyjdete, a také odhalíte víc, než jste možná chtěli...

Zdroj: redakce, hankjobenhavn.com, hypebeast.com

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze