Top hledané
Výsledky (0)
Dlouholetým partnerem Českého lva byla v minulosti sklářská firma Rückl, která v letech 2001 až 2012 odlévala luxusní sošky lva. Pro tento rok se spolupráce obnovila a světlo světa spatřila nová soška, jehož autorem je Rony Plesl.

Nová soška Českého lva je na světě! Pochází z dílny Ronyho Plesla.

Eva Ledecká
15. února 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Nová soška Českého lva od Ronyho Plesla

Umělecký ředitel sklárny a uznávaný český designér se nechal inspirovat poetikou Josefa Lady a kubistickým stylem. Luxusní soška bude vyrobena v edici čítající 40 kusů – 37 kusů je určeno na slavnostní večer v Rudolfinu 10. března, kde bude předána vítězům, a 3 jsou rezervní.

Jedna soška váží 2 kg a její výška je necelých 28 cm včetně podstavce. Celková délka výroby jednoho kusu může zabrat i 3 dny, ale záleží na počtu vyráběných kusů. 30 sošek mohou mistři svého řemesla vyrábět až jeden měsíc.

Nová technologie výroby

Do kovové, několikadílné formy se lev lisuje za užití tzv. lisostřiku, což je velmi přesný druhu lisu. Po dokončení lisování se luxusní soška musí schladit, a to alespoň na jeden den. Následně se brousí a leští. Podstavec se vyrábí ručně na píšťale a ručně se také vytáčí plný tvar do kovové formy. Poté se podstavec podobně jako soška lva ručně brousí a leští. Lev a podstavec se k sobě lepí za studena speciálním lepidlem.

Prodej secesní vily, Praha východ - 609m
Prodej secesní vily, Praha východ - 609m, Okolí Prahy

Díky ruční výrobě podstavce představuje každý kus jedinečný originál. Lev má působit mile a vstřícně. Co myslíte, povedl se tento záměr Ronymu Pleslovi? My novou sošku velmi chválíme a oceňujeme futuristický a moderní design. Teď už je jen otázkou, komu bude zdobit interiér. A to se dozvíme již 10. března večer!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Vítěz Designbloku 2017- firma RÜCKL s kolekcí Ronyho Plesla
Zobrazit článek
5 nejlepších českých filmů 2017 se utká v bitvě o Českého lva!
Zobrazit článek
ČFTA
Karlovo nám. 285/19 120 00 Praha Česká republika
+420 234 221 323