Top hledané
Výsledky (0)
Tak trochu netradiční testovací jízda vozu, který doslova stojí za hřích!

LADIES DRIVE Nový Mercedes třídy A: Muž roku oloupen neznámou kráskou

05. června 2018
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty

Propadnout životě v luxusu je tak jednoduché! Jsou zkrátka značky, které ví, po čem ženy touží, napadá mě při zkoušení nových kousků do mého šatníku v butiku pojmenovaném po fenomenální dvojici návrhářů Dolce & Gabbana. 

S radostí z nákupu a lehkostí nových hedvábných šatů, do nichž jsem se rovnou převlékla, utíkám zpět do práce. Velká taška s pořízenými věcmi se mi zasekne ve dveřích, a já ji ne a ne vyprostit. Zdá se, že mě dveře butiku nechtějí pustit ven. Žádný div, vzhledem k tomu, co se právě chystám udělat!

Pár kroků dál v Pařížské ho poprvé spatřím. Je to vážně on! Nový Mercedes třídy A! Mrká na mě světly a mě se zrychluje tep. V autě nikdo není, dveře jsou otevřené a klíče jen tak položené uvnitř. 

Možná jste si všimli, že věcem, které stojí za hřích, ženy jen stěží odolávají. A věřte mi, že nový Mercedes třídy A mezi ně rozhodně patří.

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5

Je na čase užít si trochu dobrodružství...

„Hey, Mercedes!“

„Co chcete udělat?“, vyděsí mě hlas podezíravého vozu hned, jak do něj nasednu. S novým Mercedesem třídy A totiž můžete díky chytrému síťovému připojení skutečně komunikovat. Rozumí všemu, co říkáte: stačí jen zmáčknout hlasové tlačítko na volantu nebo říct „Hey, Mercedes“, a vůz dle instrukcí lokalizuje zadanou destinaci, přečte zprávu nebo vyhledá kontakt.

Marně hledám řadící páku, ale žádná tu není! Čas kvapí a majitel vozu se může každou chvíli vrátit. Naštěstí si ale včas všimnu páčky pod volantem s přepínáním automatických jízdních režimů. Zlatá ženská intuice! Pousměju se a sešlápnu plyn. 

„Hey, Mercedesi?“, navazuji o poznání zkušenější ztracenou nit rozhovoru s robotem, který mě předtím vylekal. „Ano, prosím?“, opáčí smířeně.

„Jeď na Karlštejn“!

„Největší dobrodružství, které můžete zažít, je žít život svých snů.“

Sen se stává skutečností. Vidím, jak v zadním okně mizí Pařížská a s ní i ruch velkoměsta. Vyrážím vstříc přírodě, kde si svou jízdu hodlám nerušeně užít. 

Na první pohled mě zaujme průhledový displej vozu, jehož vzhled se dá měnit tlačítkem na volantu. Také zobrazení aktuálního rychlostního omezení, které se ukazuje ve tvaru červenobílé značky přímo na displeji nad volantem, mi jako vášnivé řidičce, která pravidelně sbírá pokuty za překročení rychlosti, přijde opravdu vhod.

Při nájezdu na kruhový objezd přede mnou náhle zabrzdí auto. Mercedes automatický brzdí a já cením skvělou práci asistenta udržování odstupu. Vůz se díky němu sám zastaví, pokud před ním jiný stojí déle než 30 sekund. Naopak ve chvíli, kdy mi auto přede mnou přestane překážet v jízdě, Mercedes automatický zrychlí. Tomu říkám vrozená inteligence!

Zapomenout na starosti.

Pohled mi letmo sjíždí na nové hodinky značky Tudor Clair de Rose. Bože, to už je tolik! V tomhle autě člověk úplně ztratí pojem o čase, vzpomenu si na schůzku, kterou potřebuji zrušit. „Hej, Mercedesi, zpráva pro Charlottu!“ Auto poslušně odesílá textovku a vysvobozuje mě ode všech dnešních zbývajících povinností.

Tak tímhle si mě definitivně získal. Konečně svoboda! Teď je ta správná chvíle vyzkoušet, co dalšího tohle autíčko umí. Na dlouhých asfaltkách, které protkávají malebnou českou krajinu, sešlápnu plyn. „Kéž bys byl můj,“ říkám si. Spolehlivý pomocník na pracovních cestách i nepostradatelný parťák při víkendových výletech za golfem. Přesně to bych potřebovala!

Zastavuji přímo na parkovišti před karlštejnskými golfovými hřišti. S parkovacím asistentem to jde jedna báseň. Je tu sice prázdno, protože všichni ostatní (až na mě) jsou v práci, ale dovedu si představit, jak skvěle by se s velmi spolehlivými kamerami parkovalo v centru města.

S tímhle autem je prostě všechno tak nějak zábavnější a jednodušší. Chcete si nabít iphone a nemáte kabel? Není problém! Stačí jej položit na středovou desku a nabije se bezdrátově.

Objevuji různé funkce v palubním menu a zjišťuji, že je ve voze možné dokonce i změnit osvětlení interiéru. Prohlížení nabídky je díky intuitivnímu dotykovému ovládání velmi snadné a pro řidiče pohodlné. Nemusí se dívat, kam je potřeba sáhnout, stačí jen prstem přejíždět po touchpadu. 

Prodej exkluzivního mezonetu s terasou, Praha
Prodej exkluzivního mezonetu s terasou, Praha, Praha 5

Jízda, která stojí za hřích!

Minimalistický a čistý design je předností nejen interiéru, ale také karoserie luxusního vozu. A co že se skrývá pod nablýskaným pláštěm? Mercedes třídy A disponuje čtyřválcovým motorem na benzín nebo diesel, takže se s ním můžete řítit doslova jako o závod. Nicméně bez nehod (!), jak zní slova jedné známé české písně.

Tenhle vůz má totiž bezpečnost v popisu práce. Například ikony v bočních zrcátcích vám ukáží, kdy byste neměli předjíždět, a v případě blížící se možnosti střetu dostanete zvukovou výstrahu. Což mi připomíná, že mě dnes ještě čeká srážka s majitelem vozu… 

Nejvyšší čas se vrátit. Loučím se s pohledem na hrad Karlštejn, který se hrdě tyčí mezi zelenými kopci jako koruna na hlavě Karla IV. 

Jedu zpět na místo činu a když zatáčím do Pařížské, už zdálky si všimnu netrpělivého chlapíka. Nešetříc nadávkami se opakovaně dívá na hodinky. To bude asi pan majitel, připravuji se psychicky. A že mu to naštvání docela sluší, usmívám se pro sebe.

Když zmerčí své auto, zprvu si mě přes příval vzteku ani nestačí prohlédnout. Pak se ale zarazí a povýšeně pronese: „Krásné auto, asi stálo spoustu peněz...“ Chvíli se stydím za svůj impulzivní únik v cizím voze, ale pak se konečně vzpamatuji a popravdě opáčím: „Ani ne… ale stálo za hřích!“ 

-

Šaty a doplňky zapůjčil butik: Dolce & Gabbana.

Hodinky zapůjčilo Hodinářství Bechyně.

Foto pro LP-Life.cz: Jaroslav Urban

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: 
Mercedes-Benz Praha
Mercedes-Benz Praha - Chodov Daimlerova 2296/2 149 00 Praha 4 - Chodov
+420 271 077 111