Top hledané
Výsledky (0)
Společnost Boston Dynamics vyvíjející roboty zveřejnila v nedávné době nové video, které představuje pokročilejší a luxusnější verzi robota Spot. SpotMini je menší, hezčí a šikovnější!

Nový robotický pes SpotMini: Chcete mě?

Eva Ledecká
05. ledna 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Luxusní "robopes" Spot byl poprvé veřejnosti představen v roce 2016. Více než psa však připomínal žirafu s dlouhým krkem. Spot vypadal dosti zvláštně, ale dokázal spoustu věcí. S klidem umístil nádobí do myčky a uměl rozpoznat, jaké předměty patří do koše. Následně je tam i vyhodil. Bravurně chodil po schodech, odhalil každou překážku v cestě. Když upadl, svůj dlouhý „krk“ použil jako luxusní nápomocnou ruku, o kterou se opřel a v pohodě se zvedl.  

Robotický psík udělal velký pokrok!

Současný SpotMini má nový kabát: je mnohem menší a nejsou mu vidět „vnitřnosti“. Je luxusně vyleštěný, méně groteskní a pyšní se žlutou barvou. Je také vybaven lepším pohybem, který nepůsobí tak roztržitě a je mnohem plynulejší. To jen dokazuje, jaký velký pokrok společnost udělala v cestě za svým vysněným cílem: vyvinout zvířetem inspirovaného robota, který se dokáže hýbat a reagovat na síly v reálném životě.

Coming soon...

Nové video je opravdu krátké a na konci stojí to známé a vyzývavé „coming soon“. Avšak, co se za tímto obehraným slovním spojením v tomto případě skrývá, se můžeme jen dohadovat. Bude to uvedení robopsa do maloobchodního prodeje, nebo to znamená, že přijde v blízké době pouze další video, které nám toho napoví víc? Budeme si muset zatím počkat.

Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178
Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178, Praha 10

Chcete mě?

SpotMini je malý čtyřnohý robotek, který pohodlně zapadne do kanceláře nebo domova. Váží 30 kg, je všestranný, a na jedno nabití může pracovat až 90 minut podle toho, co přesně dělá. Jedná se o nejtiššího luxusního robota v portfoliu společnosti Bostin Dynamic. Dokáže zacházet s předměty, může pracovat v kancelářích, domovech i venku kolem domu. Tak co, chcete ho?

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze