Top hledané
Výsledky (0)
Numerologie, karty nebo terapie?

Numerologie: Manipulace za několik tisíc nebo porozumění lidskému osudu. Proč ženy tíhnou k neprobádanému tajemnu

Barbora Štöklová
09. října 2023
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Manipulace nebo terapie?

Numerologie nabízí výpočet osudu dle data narození. Má vám umožnit porozumění svému já, a to bez návštěvy klasické terapie. Sezení u numerologa se může snadno vyšplhat i na částku 7000 korun. I přes to se najdou lidé, kteří obětují enormní částky s neurčitým výsledkem. K této formě poznání sama sebe mají dle psycholožky blíže ženy, už jen z toho důvodu, že je prý zajímají neprobádané věci a tajemno. 

Numerologie, další z mnoha populárních forem věštění. Lidé, kteří ji vyhledávají se zajímají o to, jak jednotlivá data narození souvisí s jejich vztahy, zdravím i budoucností. Obecný výklad probíhá zhruba tak, že numerolog získá základní informace o vás. Každé písmeno v abecedě je přiřazeno určitému číslu, a tak se vypočítá číselná hodnota celého jména. Jednou z klíčových technik v numerologii je redukce čísel. To znamená, že se čísla získaná ze jména a data narození opakovaně redukují na jednociferná čísla tím, že se jejich číslice sečtou. Numerologové zkoumají tato základní čísla a poskytují interpretaci, jak ovlivňují osobnost, schopnosti a osud jednotlivce.

Numerolog Michal Brozman si za své sezení bere několik tisíc

Odborníci, jako je například Michal Brozman, analyzují tato data a pomáhají lidem porozumět jejich vztahové dynamice. Dle jeho slov je nejčastějším problémem pocit odmítnutí. 

„To je stav, ve kterém se ocitá 99 % dětí, ze kterých se stane “dospělák”. Ono se to následně promítá do vztahu partnerského, vztahu k zaměstnání, kde to lidi nebaví a navíc se bojí říci o svou hodnotu, čemuž říkáme mzda. A jsem opět u toho strachu z ODMÍTNUTÍ. A v tom celém se odehrávají různé fyzické obtíže těla, které volá zase a znova, aby se dotyčný vrátil k “sobě”. Lidé často neví o jaký problém se jedná. Mají to ve škatulce - mám špatný vztah,”

doplňuje numerolog Michal Brozman pro LP-Life.

S jakou metodou nejčastěji pracujete? Jedná se o numerologii a následně "koučink"? A jak oboje probíhá?

Pracuji s podvědomými programy, psychologií, kterou vnímám skrze čísla v datu narození. Nenazývám to klasickou numerologii, protože je to odlišné. Dostanu datum narození rodičů klienta a klienta samotného. Data narození rodičů a každé jednotlivé číslo v datu jsou způsoby vzorců chování, kterými byl dotyčný veden. Byl malým dítětem, který se snaží vše kopírovat podle rodičů a tam se přesně začne odehrávat to, že spatří své první zrcadlo, zda byl rodiči přijat či nikoli. A malé dítě udělá cokoli, aby dostalo od rodičů uznání. Jedná se o podmínečnou lásku. Jenže tím se právě začne popírat jeho vlastní “já” a jeho přirozenost. Takže zjistíme podvědomé programy, které si klient převzal od svých rodičů, ale nejsou jeho, ale přesto je v životě používá, a to mu způsobuje různé formy bolesti. A zároveň zjistíme, jaké jsou jeho přirozenosti a nastavíme, jakým způsobem se do nich vrátit. Jsou dvě formy, jak to udělat. Osobní konzultace nebo vypracování rozboru přes e-mail. Toto je hojně používaná možnost.

Jaký je rozdíl mezi Vaší metodou a klasickou psychoterapií?

„Není v tom žádný rozdíl. Kdyby jsem neřekl klientovi, co z dat narození najdu o jeho dětství a prenatálním období a vše s ním probíral v hloubce, tak se jedná o stejný proces. Tím se dostáváme k tomu, že během jednoho sezení předám klientovi informace, co zažíval ještě před svým narozením. To se zapisuje do emoční paměti dotyčného a v průběhu života to chce být opakováno v různých životních situacích, které si klient tvoří svým stavem myšlení. “To je ten automatismus podvědomých programů”. Jednou větou řečeno “začnu daty narození a přejdu do terapie."

Mezi nejčastějšími klienty pana Brozmana jsou ženy. Dle jeho slov proto, že mají více svých osobních rovin a sociálních rolí. Žena je prý jako květina, která se stále rozvíjí. Sezení u pana Brozmana vyjde na 7000 korun, klasická psychoterapie se pohybuje kolem částky 1000 korun. 

Zkušenost Denisy, která numerologii vyzkoušela

Denisa vyhledala numerologa ze zvědavosti. Lákala ji představa dozvědět se něco ze své budoucnosti. Sdělila pouze své jméno a datum narození. Numeroložka měla na sezení už připravený arch, který obsahoval spoustu grafů. Na základě výpočtů z data narození pak hledala odpovědi na otázky Denisy. 

„Numerolog nikdy neřekne nic konkrétního. Mluví obecně o tom, na co si třeba během následujícího roku dávat pozor, jakým situacím se vyhnout. Člověk poté jen zbytečně moc přemýšlí nad vším co udělá,”

zmiňuje Denisa.

Denisa by prý už numerologa znovu nevyhledala. Věštění jí nepřineslo tížený "Wow efekt", a tak bere sezení spíše jako zbytečně utracených tisíc korun. Naopak Uživatelka Kobea na populární internetové diskuzi pro matky na mateřské, uvádí něco jiného.

„Já mám s numerologií dobré zkušenosti. Čas od času chodím ke kartářce, která dělá i numerologii. Vždy požaduje datum narození, které rozebere a k tomu vykládá karty.
Pomohla mi vysvětlit některé věci v chování mých blízkých. Velmi mi to pomohlo, protože já jsem si třeba celý život myslela něco a pak z pohledu numerologie to bylo úplně jinak. Někdy mám pocit, že ta paní s námi bydlí.”

Názor psychologa

Psycholožka a koučka Petra F. vede svou praxi už několik let. Během té doby pomohla už mnoha ženám ven ze vztahových pastí a pomohla přenastavit "zajeté" vzorce chování. Zeptala jsem se jí, zda si myslí, že ženy jsou více náchylné k tomu nechat se napálit. 

„Ženy mohou být více důvěřivější než muži, co se týká kartářek a různých předpovědí budoucnosti. Rozhodně to nemůže být bráno jako slabost, jde především o zvědavost. Duchovno a tajemno ženy láká. Pokud, ale někdo řeší skutečný problém, doporučuji se obrátit na renomované psychology a nehledat pomoc skrz karty,"

říká koučka.

Studentka psychologie Adéla Fayad vnímá situaci velmi podobně:

„Obecně řečeno, muži jsou více racionálně a logicky zaměření než ženy. Tím nechci říct, že ženy postrádají racionalitu a logiku. Mám na mysli, že ženy jsou spíše otevřené novým a neprobádaným věcem. Muži více inklinují k tomu, co je už ověřené a vědecky prokazatelné,"

komentuje studentka psychologie Adéla. 

Závěrem...

Svět věštění a numerologie je plný různých perspektiv a názorů. Ačkoliv se můžeme setkat s mnoha příběhy o pozitivních zkušenostech, je zdravé zachovat určitou dávku skepticismu. Rady a výklady jsou založeny na interpretacích symbolů a informacích, které kartářkám poskytnete. Kartářky často vycházejí ze standartních psychologických postupů. Důležité je si připomenout, že každý má svobodnou vůli ovlivnit svůj osud. 

Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha
Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha, Praha 1
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze