Top hledané
Výsledky (0)
Pokud si pod pojmem Jinonice nepředstavíte nic víc než jen název stanice metra, je na čase to změnit!

O pražské Jinonice roste zájem. Víme proč!

Eva Ledecká
21. ledna 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Věřily byste, že jste v Praze?

Jinonice je městská část Prahy 5 a částečně Prahy 13, která se nachází na levém břehu Vltavy a její součástí jsou také Butovice. Jinonice byla samostatná obec do roku 1922, kdy se stala okrajovou čtvrtí Prahy. Svůj ideální domov zde najdou ti, kteří mají rádi moderní bydlení s příměsí venkovského stylu a luxusní přírodu na dosah.

Prokopské údolí
Prokopské údolí
Budoucí podoba Jinonic

Bydlení blízko pražských přírodních krás

Jedná se převážně o vilovou čtvrť ležící v kopcovitém terénu. Nejznámější je stolová hora Vidoule (362 m) a nedaleký Děvín (310 m). Na území Jinonic se nachází Prokopské údolí, které slibuje krásné výlety do přírody.

Nevýrazná čtvrť se slibnou budoucností

Jinonice se stejně jako jiné pražské čtvrti revitalizují, vznikají zde nové developerské projekty, je plánována výstavba náměstí a vybudování městského bulváru. Staré Jinonice s rybníkem by i v současné době připomínaly kdekterou malebnou českou vesničku nebýt moderních kancelářských budov tyčících se do výše v pozadí v přilehlých Nových Butovicích.

Byt s terasou na pronájem Praha 5 - 88m
Byt s terasou na pronájem Praha 5 - 88m, Praha 5

Jinonice mají zajímavou historii, a přestože se nikdy nejednalo o velkou obec, právě naopak, mělo zde své sídlo schwarzenberské panství, a to na dnešním místním zámečku s přilehlými hospodářskými staveními. Ten se bude měnit doslova před očima, a to díky developerskému projektu Jinonický dvůr.

Jinonice překvapují množstvím vzdělávacích institutů

V Jinonicích je nová budova Fakulty sociálních věd a Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy, která by měla být ještě rozšířena o nový kampus. Je zde základní škola i několik mateřských škol. V plánu je také vybudování nového sportovního stadionu. Poblíž ulice Radlická je několik středních škol a v Butovicích stojí základní škola waldorfská, kde se učí tzv. waldorfskou pedagogikou, známou a vyhledávanou po celém světě.

Do Jinonic jezdí městská hromadná doprava a také vlak z hlavního nádraží, který pokračuje dál na Rudnou u Prahy.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Y&T Luxury Property
Y&T Luxury Property Prague Czech Republic s.r.o. Myslíkova 245/3, 110 00 Prague 1, Czech Republic
+420 224 282 506