Top hledané
Výsledky (0)
Ve Stromovce si to své najde každý.

Oáza klidu v srdci velkoměsta. Jaké je bydlení v blízkosti Stromovky?

Barbora Večeřová
15. června 2022
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Stromovka je ideálním místem pro nabrání sil.

I ten největší milovník rušného městského života si občas potřebuje trochu oddychnout a nabrat sílu v přírodě. A pokud zrovna není dostatek času udělat si výlet do hor nebo lesů, musíme si poradit jinak a najít kus přírody i v centru. Ti, kdo bydlí v Praze, mají to štěstí, že přesně takovou oázu klidu ukrytou v srdci rušného města mají. Řeč je o Královské oboře, známé spíše jako Stromovka. Proč ji všichni milují a co všechno v ní můžete dělat? 

Jedna z místností
Jedna z teras
Kuchyně

Trochu historie… 

Proč se jí říká Královská obora? Je to jednoduché. Vznikla totiž za doby krále Přemysla Otakara II., který ji v roce 1266 ohradil, postavil zde letohrádek a využíval ji jako loveckou oboru. Husitské období se na ni podepsalo, ale o nějaký čas později byla opět obnovena Vladislavem Jagellonským. Mezi lety 1536 až 1548 došlo dokonce k jejímu rozšíření a spojení s Pražským hradem. 

„Zajímavostí je, že na konci 16. století zde vznikla originální Rudolfova štola pojmenovaná podle Rudolfa II., která zásobovala tehdejší rybník vodou z Vltavy. I přesto, že rybník už neexistuje, štola stále plní stejnou funkci jako před lety, tedy přivádí vodu přes tunel pod Letnou až na místo,“

dodala pro LP-Life k historii Stromovky historička Jana Hečová

Otevřít v galerii (6)
Stromovka v celé své kráse
Stromovka v celé své kráse Zdroj: Profimedia
Luxusní byt na prodej, Praha 7- Bubeneč - 150m
Luxusní byt na prodej, Praha 7- Bubeneč - 150m, Praha 7

A současnost? 

To, že je Stromovka pro většinu Pražanů naprosto nezbytnou součástí jejich životů si uvědomuje i vedení hlavního města. Stromovka prošla v několika posledních letech velkou obnovou. Podařilo se revitalizovat tři původní rybníky, a dokonce vytvořit dva nové. Běžně zde dochází k vysazování nových stromů, rekonstrukcím cest a realizaci nových cest tak, aby byly co nejkomfortnější pro všechny, kdo park navštíví. 

Otevřít v galerii (6)
Stromovka pro všechny radovánky
Stromovka pro všechny radovánky Zdroj: Profimedia

Místo jako předurčené ke sportu 

Jednou z nejlepších věcí je to, že se v ní dokáže zabavit opravdu každý. Milovníci aktivního životního stylu si zde přijdou na své, vždyť svou rozlohou ke sportování přímo vybízí. Cesty jsou upraveny tak, aby měl každý sportovec dost prostoru – ať už běháte, jezdíte na bruslích nebo kolech. Park nezapomíná ale ani na chodce a pejskaře. 

Otevřít v galerii (6)
Terasa
TerasaZdroj: Y&T Luxury Property

Příjemné posezení 

Při dlouhých procházkách se může snadno stát, že nás popadne hlad. Občerstvení bylo dlouhou dobu Achillovou patou Stromovky, tyhle časy jsou ale už dávno pryč. Funguje zde například restaurace Vozovna, kde si kromě vychlazeného piva nebo vody na zahnání žízně můžete vychutnat i dobré jídlo. Často se zde pořádají gastronomické akce, na své si přijdou milovníci mas, mořských plodů nebo dobrého vína. Dalšími příjemnými místy jsou Bistro Artyčok v bezprostřední blízkosti výstaviště nebo Bistro no. 2. Stromovka je díky všem svým lavičkám, odpočívadlům a volným prostranstvím ideální také na pikniky nebo letní oslavy. Stačí přinést dobré jídlo, vzít přátele a skvělý letní večer je zaručen. 

Otevřít v galerii (6)
Výhled z terasy
Výhled z terasyZdroj: Y&T Luxury Property

Stromovka s dětmi 

Ochuzeny nebudou ani vaše ratolesti. Hned u hlavního vchodu je dětské hřiště, u restaurace Vozovna najdete další. Oblíbenou zábavou je také krmení místních obyvatelek – kachen. 

Otevřít v galerii (6)
Chodba
Chodba Zdroj: Y&T Luxury Property

Za kulturou!

Nechybí ani kulturní vyžití. V těsné blízkosti Stromovky, v areálu Výstaviště Praha, již druhou sezonu funguje divadelní šapitó Azyl78. Do stanu se vejde přes 500 diváků a můžete se v něm těšit na představení celku Cirk La Putyka.

Otevřít v galerii (6)
Azyl78 je kulturním centrem okolí Stromovky
Azyl78 je kulturním centrem okolí StromovkyZdroj: Profimedia

Kde se mladá krev setkává se starousedlíky 

Bydlení v blízkosti Stromovky je stále oblíbenější. Vynachválit si ho nemohou jak rodáci, tak jejich noví sousedé.

„U Stromovky bydlím v podstatě od mala. Byt, ve kterém jsem se narodila, jsem později zdědila a bydlím tu do teď. O stěhování jsem nikdy nepřemýšlela, jsem tu spokojená. Žít bez tohohle místa za domem si už asi neumím představit,“

řekla pro LP-Life.cz 58letá Blanka N., která u Stromovky vyrostla. 

Podobně o bydlení v této lokalitě přemýšlí i mladí lidé, kteří tu našli domov teprve nedávno.

„Stromovku jsem měla vždycky ráda, a teď tu bydlíme. Miluju tu atmosféru, ať se v jakoukoliv denní hodinu rozhodnete jít do Stromovky, vždycky je co dělat. Je fajn, že tam teď funguje super občerstvení a dětská hřiště, to pro nás bylo důležité,“

říká 32letá Kateřina P., která se do Bubenče přestěhovala v minulém roce s manželem a malou dcerou. 

Pokud uvažujete o novém bydlení, může být okolí Stromovky tím pravým pro vás. Jen čtyři minuty pěší chůze se odsud nachází luxusní mezonetový byt k prodeji, se kterým si budete moct všechny krásy Stromovky užít plnými doušky a ze tří teras sledovat, jak plyne rychlý život pod vámi. A když vás si od všeho budete chtít odpočinout, už víte, kam máte zamířit. 

Luxusní byt na prodej, Praha 7- Bubeneč - 150m
Luxusní byt na prodej, Praha 7- Bubeneč - 150m, Praha 7

Zdroje: kudyznudy.cz, praguecityline.cz, jatka78.cz, overenorodici.cz, vlastní dotazování

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: