Top hledané
Výsledky (0)
Jak jednoduché je dotknout se podmořského světa a nechat se unášet „dravci“ vodní říše. Nebudete k tomu potřebovat žádné potápěčské vybavení. Ptáte se, jak je to možné?

Obří akvária v hotelech: podmanivý dotek přírody

Mgr. Jana Höger
11. ledna 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Obří akvárium v Berlíně v hotelu Radisson Blu

Fascinující svět pod hladinou

Obří akvária v luxusních hotelích nabízí skutečně jedinečný zážitek. Můžete obdivovat krásu našich oceánů, moří, přímo v její bezprostřední blízkosti. Jedna z možností je navštívit obří akvárium Aqua Dom, nacházející se v luxusním hotelu Radisson, poblíž lukrativního náměstí Alexanderplatz v Berlíně.

Co můžete očekávat? Úchvatné, celých pětadvacet metrů vysoké válcovité akvárium. Uprostřed se ukrývá funkční průhledný výtah, odkud se můžete kochat a pozorovat podmořský život. Velký tubus akvária pojme milion litrů vody a je v něm umístěno 1 500 ryb (50 druhů). Každý den se musí 3-4 potápěči vydávat do těchto hlubin, kde probíhá pravidelné krmí ryb a čistění akvária. Vodní akvárium váží 2000 tun, je vyrobeno z akrylu o tloušťce 16-22 cm. Stavba vyšla na 12,8 milionů eur, pro veřejnost byla otevřena v roce 2004.

V sevření mořských tvorů

Při vaší cestě za teplem rozhodně nezapomeňte navštívit luxusně vyhlížející hotel Burj al Ara v Dubaji, ve Spojených Arabských Emirátech. Kromě vodopádu s ledem, sloupy padající vody, vám zpříjemní chvíle restaurace, kde jíte ve společnosti rybek z luxusního korálového akvária. Nebo také hotel Atlantis, The Palm v Dubaji, Spojené arabské emiráty, nabízí luxusní podívanou, nádherné obří akvárium přímo před vašimi zraky ve vašem pokoji. Prohánějící se rejnoci a žraloci vám budou nahánět „husí kůži“, ale zážitek je to nepřekonatelný.

 

Byt k pronámu Staré město 192m
Byt k pronámu Staré město 192m, Praha 1
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Radisson hotel
CARLSON REZIDOR HOTEL GROUP CORPORATE OFFICES Europe, Middle East and Africa Avenue du Bourget 44 B-1130 Brussels Belgium
+32 2 702-9200