Top hledané
Výsledky (0)
Nevinná kolekce doplňků, která schytala pěknou kritiku.

OBVINĚNÍ Z RASISMU! Prada stahuje z prodeje postavičky Otto a Toto

Dominika Žejdl
20. prosince 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

O nové kolekci luxusních klíčenek Pradamalia jsme vám psali již na začátku prosince. V té době se o nich mluvilo jako o produktech, které přináší radost a svým speciálním designem zpestří vzhled vaší kabelky nebo třeba klíčů. Jenže dnes se tato rozkošná rodinka rozpadá. Z trhu musí zmizet opice, kvůli kterým je značka obviněna z rasismu!

Tmavý přívěsek ve tvaru opičky s velkými rty

Jak málo stačí k tomu, aby vznikl problém. Malé rozkošné přívěsky na klíče Otto a Toto, které byly součástí luxusní kolekce Pradamalia, mizí z prodeje. Na sociálních sítích totiž spustily velmi drsnou debatu ohledně rasismu.

Za všechno může příspěvek americké právničky Chinye Ezie 

„Dnes, po svém návratu do New Yorku po velmi emotivní návštěvě Národního muzea afroamerické historie a kultury ve Smithsonu včetně výstavy o rasismu ve Spojených státech, jsem procházela kolem jednoho z obchodů značky Prada, kde jsem byla konfrontována se stejně rasistickým a ponižujícím výjevem.“

Pro Chinye to bylo tak strašně nevhodné a pobuřující, že dokonce sama kontaktovala luxusní módní dům Prada. 

Pronájem luxusního bytu 2+kk, Praha 1, Josefov
Pronájem luxusního bytu 2+kk, Praha 1, Josefov, Praha 1

Prada musela přijmout odpovědnost a omluvila se

Ačkoli luxusní módní dům prý neměl v úmyslu nikomu ublížit nebo kohokoliv zesměšnit, přijal odpovědnost a omluvil se. Kdo si tedy chtěl pořídit klíčenku s Ottem nebo Totem, má bohužel smůlu. Ostatní přívěsky jsou ale také krásné a jistě udělají parádu vaší luxusní kabelce. 

„Kolekce Pradamalia je zkomponována z imaginárních elementů z návrhů značky Prada. Jsou to imaginární postavy, které nemají zosobňovat reálný svět a už vůbec ne rasismus. Společnost Prada nechtěla nikoho urazit a odsuzujeme všechny formy rasismu a rasistické zobrazování. V tomto zájmu proto stahujeme z oběhu tyto postavičky,“ nechal se slyšet móní dům Prada.

Jaký názor máte na tuto kolekci vy?

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze