Top hledané
Výsledky (0)
Ve středu všeho dění, obklopeni přírodou a jen patnáct minut od Prahy.

Odstěhujte se tam, kde lockdown strávíte jako v ráji

Karolína Lišková
10. února 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Dvě ženy v bazénu.

Mnoho lidí ustupuje od bydlení v centru města, protože nyní potřebujeme více než kdy dřív relaxovat, pohybovat se v přírodě a snažit se posilovat nejen naši fyzickou, ale hlavně psychickou stránku. Koronavirus se totiž v různé míře podepsal na všech napříč generacemi. Proto většina z nás vyhledává sílu ticha, přírody a krásného prostředí. To vše nabízí místo jen kousek od Prahy – Průhonice.

Krásná příroda v rozlehlém parku zapsaném v UNESCO, krátká dojezdová vzdálenost do centra Prahy i napojení na dálnici D1 dělají z Průhonic oblíbené místo pro bydlení. Kvůli vysoké poptávce je zde dnes těžké sehnat bydlení. Ale my pro vás jedno máme a ne ledajaké. K mání je momentálně dvoupatrová luxusní vila na pozemku o necelých 500 metrech čtverečních.

Vlastní SPA zóna

V luxusní vile si budete připadat jako na dovolené a žádný lockdown pro vás nebude příliš dlouhý. Kromě obrovského vlastního prostoru tu na vás čeká terasa s bazénem se slanou vodou a výhledem do zeleně a na Průhonický zámek. Pokud byste dostali chuť relaxovat, nemusíte čekat, až vláda otevře sauny a vířivky, protože je zde k dispozici vlastní SPA zóna, kde nechybí sauna a jacuzzi.

Otevřít v galerii (6)
Koupelna ve vile se SPA.
Koupelna ve vile se SPA. Zdroj: Y&T Luxury Property
Luxusní vila na prodej v Průhonicích
Luxusní vila na prodej v Průhonicích, Okolí Prahy

Detaily hrají velkou roli, tudíž vás okouzlí už jen vstupní hala, která je vydlážděná kamenem z Jávy. Z ní se dostanete do prostorné obývací části s oddělenou kuchyní i jídelnou. Kromě mnoha dalšího prostoru nabízí vila dvě koupelny, vinotéku, garáž pro dvě auta i parkování přímo před domem. Vila se nachází v zabezpečeném a uzavřeném areálu v pětisetmetrové vzdálenosti od centra Průhonic.

Do přírody nebo na výlet v docházkové vzdálenosti

Do přírody je to v Průhonicích všude „co by kamenem dohodil“. Navíc na mnohé zámky se musíme vydat náročnou cestou do svahu, ne tak v Průhonicích. Zámecká brána se otevírá kousek od Květnového náměstí a za ní se rozprostírá park, který je zapsán na seznamu památek UNESCO.

Otevřít v galerii (6)
Průhonický park.
Průhonický park. Zdroj: Pixabay.com/littlesue123

A o tento počin se zasloužila jediná dcera hraběte Alberta Nostic-Rienecka Marie Antonie Gabriela, která svým sňatkem s Arnoštem Emanuelem hrabětem Silva-Taroucou roku 1855 započala novou část dějin Průhonic. Dala přestavět zámek do stylu české novorenesance, ale především začala budovat místní park, který měl být obrazem zušlechtěné české krajiny.

Na rozloze 240 hektarů bylo zřízeno celkem 40 kilometrů cest, Botič byl zregulován systémem jezů, takže se předcházelo škodám způsobeným vysokými stavy vody. Výjimečnou je pak sbírka rododendronů, kterých je v parku přes 8 000 ve formě více než sta různých druhů.

Své sídlo zde mají vědecké a výzkumné instituce. Mezi nejvýznamnější z nich patří Botanický ústav AV ČR a Výzkumný ústav Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví Průhonice, který spravuje další zdejší unikát – Dendrologickou zahradu.

Otevřít v galerii (6)
Průhonický zámek
Průhonický zámekZdroj: Michal Růžička / MAFRA / Profimedia

Zvelebená víska

V devadesátých letech si Průhonice oblíbil i nynější premiér Andrej Babiš. Ten se postaral o to, že se Průhonice lesknou novotou. Do svého okolí investuje hodně peněz.

Kromě toho, že tu postavil luxusní hotel Paloma s restauraci, kde vaří michelinský kuchař Nicolas Decherchi, a který navíc disponuje luxusní kavárnou, zde koupil a následně i zrekonstruoval Sokolovnu. Ta se svou architekturou vymyká všem ostatním ve zbytku republiky. Kromě gurmánského zážitku nabízí Sokolovna i moderní sportovní vyžití a wellness.

Otevřít v galerii (6)
Žena s mužem u stolu.
Žena s mužem u stolu. Zdroj: Profimedia.cz

Malé děti v moderně vybavené tělocvičně Sokolovny tancují, zatímco se jim na velké plátno promítají klipy. Dospělí si pak dopřávají (v necovidové době) dezert a kávu na útulné zahrádce restaurace, která k objektu patří.

Pokud máte mlsný jazýček, nemusíte zoufat, protože k jídlu je tu k dostání celý svět. Oblíbená je zde hlavně místní pizzerie Grosseto nebo palačinkárna U Slepiček.

Občanská vybavenost samozřejmostí

Jakmile bydlíte v Průhonicích, není potřeba jezdit nikam jinam, protože v obci je vše, co potřebujete. Nechybí zde základní škola, mateřská školka, knihovna, hřiště pro děti a mládež, kostel, zdravotní středisko, Alzheimercentrum, lékárna, banky, řada dalších restaurací jako Pod Zámkem nebo Babiččina Zahrada a kongresových a ubytovacích zařízení.

Otevřít v galerii (6)
Šťastní senioři.
Šťastní senioři. Zdroj: Pixabay.com/13107714

Zábava doslova za rohem

Pokud budete přece jenom mít „zaječí úmysly,“ jednu z dalších možností vyžití otevírá obchodní a zábavní zóna Čestlice, největší nákupní centrum v České republice, které leží doslova za rohem. Jeho součástí je rovněž největší akvapark, kde se vyřádí jak děti, tak dospělí. 

Pokud milujete jízdu na koních, jen deset minut autem u Jesenice se nachází jezdecká škola Kocanda, kde nabízí vyjížďky pro děti i dospělé, na velkých koních nebo ponících. Individuální hodina stojí 900 korun. Pro děti zde nabízí i letní tábory. 

Otevřít v galerii (6)
Žena v modrých šatech na koni.
Žena v modrých šatech na koni. Zdroj: Pixabay.com/jberriel

Průhonice se staly jedním z nejžádanějších míst pro život. Kdo jednou okusí život zde, nechce už bydlet jinde...

Luxusní vila na prodej v Průhonicích
Luxusní vila na prodej v Průhonicích, Okolí Prahy
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: