Top hledané
Výsledky (0)
Jedná se o luxusní jachtu Attessu IV. Je velkorysá na svůj prostor, ultra moderně zařízená a nabitá z každé strany luxusem. Chtěli byste se projet touto luxusní jachtou? My jednoznačně ano.

Ohromná jachta miliardáře Dennise Washingtona přilákala i Billyho Gatese

Mgr. Jana Höger
29. listopadu 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Špetka příběhu...

Luxusní loď Attessa IV byla postavená loděnicí Evergreen Shipyard v Japonsku, Nagasaki v roce 1999 a nesla její odkaz v podobě jména Evergreen. Po prodeji americkému miliardáři Dennisovi Washingtonovi, který provedl rozsáhlou rekonstrukci, výrazně změnila celkovou vizáž jachty a byla přejmenována na Attessa IV. Celkem trvalo 3,5 roku, než byla představa současného majitele zrealizována, prakticky každý šroub a drát byl nahrazen. Úpravy se odehrály pod vedením Washington Yachting Group.

Dennis Washington si umí užít volnosti

Dennnis Washington si oblíbil velikost a celkovou strukturu jachty. Vypadá spíše jako komerční, nebo výletní loď, ale přesto vypadá luxusně. Vnitřní řešení jachty samozřejmě mělo být ukryto před zraky zvědavců, což se dokonale podařilo.

​Okázalost na prvním místě

Vyzdvihneme pár detailů, které opravdu stojí za to! Ve skutečnosti jde o neuvěřitelně velkou jachtu s délkou 100 m, s plochou 2 232,5 m2, z toho 1672,25 m2 slouží majitelům a hostům. Musíte ocenit schody, které spojují všech 5 palub.

K dispozici jsou nejexkluzivnější čtyři velké, elegantně zařízené apartmá pro hosty s jídelnou, knihovnou a salonkem následovaným jídelním prostorem. Přední jídelní salon si zaslouží zvláštní pozornost, protože je jedním z nejzajímavějších míst na palubě. Krb, který se nachází na jachtě, je velice romantickým kusem: pochází z Anglie z 19. století a je z mramoru. Helikoptéra na této jachtě nemůže chybět.

Washingtonův syn zakoupil do jednoho z nejkrásnějších pokojů na jachtě, který je pojmenován Chihuly Lounge, jedinečný Chihuly lustr. Jedná se o slavný kus o výšce více než 2,2 metru, který byl součástí výstavy Chihuly v Benátkách v roce 1996.

Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2
Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2, Okolí Prahy

​Zajímavosti ze světa Attessy IV

Celkově jachta pojme 28 hostů, které samozřejmě obsluhuje posádka, která může dosahovat počtu až 21 lidí. Hodnota Attessy IV. se odhaduje na 150 milionů USD. V roce 2012 Bill Gates využíval tuto luxusní jachtu pro svou rodinnou dovolenou v Belize.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze