Top hledané
Výsledky (0)
Nesouhlasila s veřejným názorem, proto se stala neoblíbenou. V rodné zemi jí nikdo nechce.

"Omluvte se," žádá ruská církev Allu Pugačevovou. Slavná zpěvačka se po dočasném vyhnanství vrátila do Moskvy

Michaela Hanelová
21. listopadu 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Alla Pugačeva

Ruská pravoslavná církev na začátku listopadu vyzvala ruskou popovou zpěvačku Allu Pugačevovou, aby se omluvila za své výroky o válce, kterou Moskva vede na Ukrajině. Když vypukl válečný konflikt, právě Pugačevová odjela ze země mezi prvními.

Alla Pugačovová, která je v Rusku a dalších částech bývalého Sovětského svazu nesmírně populární téměř jedno celé desetiletí, se rozhodla na začátku válečného konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou odejít ze své rodné země. Podle všeho se styděla za to, co ruská armáda provádí sousednímu státu. Pugačovová se rozhodla na konci února 2022 odejít i se svým manželem do Izraele.

Od té doby na sebe nijak významně neupozorňovala a všichni si mysleli, že se své pěvecké kariéře věnuje aktivně v Izraeli. Ačkoliv Pugačovová na sebe výrazně neupozorňovala, v září tohoto roku se znovu ozvala. Rozhodla se, že se vrátí zpět do své rodné země, aby se věnovala své pěvecké činnosti.

,,Mám doma nějaké povinnosti a ty musím vyřešit. Navíc Rusko je můj rodný domov a já nevidím důvod, proč bych nemohla přijet zpátky. A jestli mě tam nechtějí, to je jejich věc,“ 

prozradila ve svém rozhovoru pro web NovyIrazela.

Proslavila se na Eurovizi

Alla Borisovna Pugačovová se narodila 15. dubna 1949 v Moskvě Borisi Pugačovovi a Zinajdě Oděgovové. Poprvé se na veřejné scéně objevila ve svých 15 letech. O dva roky později nastoupila do hudební školy. V té době však měla výrazné potíže s chováním, a proto byla ze školy podmínečně vyloučena. Nakonec se však dala do pořádku a hudební školu v roce 1964 úspěšně dokončila. V roce 1965 přišel její další velký úspěch a nahrála svou první píseň Robot. V roce 1997 se dočkala velkého úspěchu a svou rodnou zemi reprezentovala na soutěži Eurovize, kde se umístila na velmi dobrých místech.

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 300m
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 300m, Okolí Prahy

Odmítla podporovat válku

Pugačovová vzbudila pozornost v září, když o ruských vojácích bojujících na Ukrajině řekla, že umírají za iluzorní cíle, které dělají z Ruska vyvrhele. Provokativně také požádala ruské úřady, aby ji zařadily na seznam tzv. zahraničních agentů, na němž už je její manžel, herec a komik Maxim Galkin„Žádám vás, abyste mě zařadili mezi zahraniční agenty mé milované země, protože jsem solidární se svým manželem,“ napsala zpěvačka. Jak uvedla, její manžel je jen vlastenec, který chce prosperující zemi, kde vládne mír a svoboda a kde „už nebudou umírat naši chlapci pro iluzorní cíle.“

Ruská média na začátku listopadu citovala mluvčího pravoslavné církve, která podporuje válku na Ukrajině s tím, že Rusové, kteří urazili svůj národ nebo učinili kontroverzní prohlášení při odjezdu ze země, by se měli omluvit. To se týká i Ally Borisovny, která odjela krátce po vypuknutí tohoto válečného konfliktu. Podle zákona přijatého v Rusku po zahájení války na Ukrajině hrozí každému, kdo zneváží ruskou armádu, pokuta nebo vězení. Pugačovová však v této souvislosti zatím nebyla obviněna.

Ruska se však zcela bez ostychu vrátila v květnu, kdy se zúčastnila pohřbu módního návrháře Valentina Judaškina. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov tehdy zpěvačce políbil ruku. Ruská pěvecká hvězda Alla Pugacheva se rozhodla v roce 2022 prodat svůj slavný zámek ve vesnici Gryaz. Cena je 1 miliarda rublů (více než 16 milionů korun). Není známo, zda se zámek prodává i se starožitným nábytkem, nebo zda si ho zpěvačka odveze do Izraele

Bude se muset omluvit?

Ačkoliv se prozatím ruské úřady ani církev nevyjádřily k tomu, co s touto slavnou zpěvačkou bude, vypadá to, že se bude muset za své výroky veřejně omluvit. To však Pugačevová odmítla, jelikož si je jistá, že svým kontroverzním prohlášením nikoho neurazila. Politikům se navíc nelíbí, že ze země odjela krátce poté, co vypukl válečný konflikt, čímž dala najevo, že s tím nesouhlasí.

Přestože Alla stále tvrdí, že nebude podporovat žádnou z postižených stran a její názor je vůči válce neutrální, obává se toho, že by ji Rusko mohlo ovlivnit její životní kariéru. Zpěvu se v Rusku už věnovat nebude, a dokonce získala i izraelské občanství. Zda svou kariéru bude směřovat do jiných zemí světa, je nyní otázkou. Zřejmé je, že v Rusku své vystupování nebude mít vůbec jednoduché.

Zdroje: BBC, DailyMail, MoscowTime

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: