Top hledané
Výsledky (0)

Vodárenská věž na Letné nabízí výhledy až na Mars!

Eva Ledecká
13. dubna 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Vodárenská věž na Letné

Navštivte v rámci Open House Praha unikátní pražské budovy, které mají co nabídnout. Jednou z nich je vodárenská věž na Letné.

Oceněná rekonstrukce věže s luxusními výhledy 

Areál bývalé vodárny byl vybudován v druhé polovině 19. století, ale zachovala se pouze věž. Ta prošla v letech 2015 - 2018 celkovou rekonstrukcí za více než 62 milionů Kč, které se ujalo architektonické studio Hájek. K věži byla přistavěna malá budova pro děti a část školky. Stavba získala dvě ceny v soutěži Stavba roku.

Nyní je věž otevřena veřejnosti jako luxusní vyhlídka, ale také jako prostor pro tématické výstavy. Prohlédnout si můžete také malou knihovnu, která společně s vedlejší místnůstkou a toaletou sloužila jako byt pro pracovníka obsluhy parního stroje ve vodárenské věži. 

Luxusní byt s terasou na pronájem na Malé
Luxusní byt s terasou na pronájem na Malé, Praha 1

Výhledy nejen do okolí, ale také do vesmíru!

Zajímavostí je periskop, který je umístěn v místě bývalé nádrže na vodu. Ta zde není v původní velikosti, ale interiér ji představuje v podobě odnímatelného závěsu umístěného v kruhu, který odkazuje na její původní průměr. Periskopem dohlédnete klidně až na Žižkovskou věž a využit může být také při pozorování noční oblohy – viditelné jsou planety jako Mars, Jupiter nebo Saturn.

Výš než do věže s luxusním ochozem se návštěvníci nedostanou, přestože je možné po žebříku vystoupat na půdu, která rovněž prošla rekonstrukcí. Je odtud ještě zajímavější výhled, vodárenská věž je nejvyšším bodem v okolí.

Open House Praha 2019 se koná 18. - 19. května. Více informací naleznete ZDE.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Otevřené budovy v rámci Open House Praha 2019
Zobrazit článek
Projekt DOCK IN mění Libeň k nepoznání!
Zobrazit článek