Top hledané
Výsledky (0)

Projekt DOCK IN mění Libeň k nepoznání!

Eva Ledecká
20. dubna 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
DOCK IN TWO

Nový developerský projekt společnosti Crestyl "DOCK IN TWO" najdete u slepého ramene řeky Vltavy v Libni nedaleko Palmovky na místě bývalých doků. Pokud jste v této lokalitě dlouho nebyli, nepoznáte to tady. A přijdete-li ještě za pár let, změny budou opět markantní.

Vyrostly zde luxusní budovy a další se staví!

Kromě DOCK IN ONE a TWO přibude DOCK IN THREE, DOCK IN FOUR a DOCK IN FIVE – vše by mělo být dokončeno v roce 2023.

Moderní stavbu DOCK IN TWO a kanceláře společnosti Saint-Gobain, která tu sídlí, si můžete prohlédnout v rámci festivalu Open House Praha (18.-19.5.). My už jsme tam byli a víme, že to stojí za to!

V roce 2017 zvítězila skupina Saint-Gobain v soutěži Kanceláře roku v kategorii „Environment friendly“ oceňující udržitelnost a ohled na dopad na životní prostředí při výstavbě a provozu kanceláří v budově DOCK IN TWO.

Kromě recyklace využívají dešťovou vodu na WC a zavlažují s ní luxusní terasy, na které se dá z kanceláří vyjít ven, i prostor před domem. Pokud dešťová voda není, využívají vodu studniční, kterou ženou přes filtry a čerpadla.

V kancelářích i na chodbách jako v odhlučněné bublině

Je zde podivné, příjemné ticho. Všude visí akustické závěsné a stěnové panely Ecophon, které často nesou podobu moderních obrazů. Ty doplňují sádrokartonové akustické podhledy s obdobnou funkcí. Absorbují zvuky a zároveň umožní všem i v prostornější zasedačce dokonale slyšet mluvčího stojícího u protější zdi.

Pronájem Luxusního mezonetu 2+kk, Praha
Pronájem Luxusního mezonetu 2+kk, Praha, Praha 1

V rámci projektu DOCK IN vzniká komunita mezi nájemci a místními rezidenty.

Pořádají se akce na podporu místního komunitního života, nechybí sportovní vyžití v podobě fitness, wellness či budoucí běžecké dráhy, možnost půjčení motorovho člunu nebo šlapadla. Je tu kavárna a brzy se otevřou nové luxusní restaurace.

Libeň díky tomuto projektu získává novou tvář. Poznejte ji s Open House Praha!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Otevřené budovy v rámci Open House Praha
Zobrazit článek
Vodárenská věž na Letné
Zobrazit článek