Top hledané
Výsledky (0)

Open House Praha vás zve do bývalého tajného krytu pod hotelem Jalta

Eva Ledecká
04. května 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Hotel Jalta, Václavské náměstí

Luxusní hotel Jalta najdete v horní části Václavského náměstí. Možná pro vás bude překvapením, že se tu nacházel krizový štábní kryt, v němž je nyní umístěno Muzeum studené války. Pokud jste ještě neměli tu čest, navštivte ho v rámci letošního festivalu Open House Praha!

Měl sloužit pro vysoké důstojníky Československé lidové armády a Varšavské smlouvy v případě nenadálého úderu na Prahu a byl určen pro 20-150 osob. Nyní slouží jako muzeum doplněné o dobové artefakty, díky kterým se raz dva přenesete do dob minulých.

Jaké místnosti a zajímavosti vás čekají?

Můžete si prohlédnout pohotovostní operační sál nebo polní zubní ordinaci, kterou lze složit do pouhých dvou beden. Je zde také tajný únikový východ, který má délku 15 metrů a ústí na Václavské náměstí. Nechybí ukázka velitelského pracoviště nebo muničního skladu se zbraněmi poválečného Československa. V krytu můžete obdivovat i spojařské vybavení z doby od 50. let až do poloviny 90. let dvacátého století.

Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5

Zvláštní pocit zažijete ve výslechové místnosti SNB (Sboru národní bezpečnosti), která je replikou těch, kam odvážela zatčené osoby Veřejná bezpečnost. Poslední je místnost odposlechu hotelových hostů.

Jalta patřila vždy mezi elitní hotely

Luxusní hotel Jalta na Václavském náměstí byl slavnostně otevřen v roce 1958 a od roku 1991 je uveden na seznamu UNESCO. Nyní se jedná o pětihvězdičkový boutique hotel, ale mezi nejlepší pražské hotely patřil už v době otevření, a to především díky své moderní podobě, kterou ji vdechnul architekt Antonín Tenzer. Hotel je vystavěn ve stylu tzv. Stalinova baroka.

Více o festivalu Open House Praha 2019, který se koná 18. a 19. května ZDE

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Budovy, které Open House Praha 18. a 19. května otevře!
Zobrazit článek
Vodárenská věž na Letné: Výhledy až na Mars!
Zobrazit článek
Obdivujte luxusní interiéry rezidence primátora Prahy
Zobrazit článek
Projekt DOCK IN mění Libeň k nepoznání!
Zobrazit článek