Top hledané
Výsledky (0)

Open House Praha: obdivujte luxusní interiéry rezidence primátora Prahy

Eva Ledecká
27. dubna 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta čtení
Rezidence primátora, hlavní sál

Víte, kde se konají honosné recepce a kam zve primátor hlavního města Prahy své ctěné hosty? Reprezentační prostory primátora najdete na Mariánském náměstí v jižním křídle budovy Městské knihovny, která zde stojí od roku 1928 a jejíž návrh pochází od architekta Františka Roitha. O nádheře těchto interiérů se můžete přesvědčit v rámci letošního festivalu Open House Praha.

Luxusní interiéry, které stojí za to vidět!

Reprezentační část rezidence se nachází v druhém patře, kam vás může zavést unikátní historický výtah s pohodlnými gauči. Kvůli kapacitě však jako návštěvníci Open Housu budete muset jít po schodišti. Vyplatí se to však. Prostory, které zde spatříte, vás okouzlí!

Vedle působivého vstupního salónu, velkého recepčního salónu a jídelního salónu, můžete vstoupit i do komornějších místností, které však neztrácí nic ze svého přepychu. Je to dámský a pánský salón, dále hudební, citrónový a hráčský salón.

Dekorace, která bere dech

Můžete obdivovat luxusní dřevěné a kamenné obklady, nádherné mozaiky, dekorativní malby na stropech a stěnách a stejně tak i umělecká díla od předních umělců své doby. Okázale působí také luxusní zimní zahrada, do které když vstoupíte, je to, jako kdybyste se ocitli v úplně jiné době a na úplně jiném místě. Podobné pocity máme vždy z luxusních zámeckých interiérů.

O patro výš se nachází byt primátora, který však nebude v rámci festivalu zpřístupněn.

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m, Praha 4

Kdo má tu čest navštěvovat tyto překrásné prostory?

18. - 19. května to budete vy všichni, kdo se sem přijdete podívat v rámci festivalu Open House Praha. V jiné dny se zde konají ceremonie, kterých se účastní primátor, vítají se zde vzácní hosté a o zapůjčení prostor může požádat jakákoliv instituce. Záleží na primátorovi, zda prostor konkrétní společenské události poskytne.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze