Top hledané
Výsledky (0)
Monumentální budova opery v Dubaji je tvůrčím srdcem umění celého města. Nachází se v centru, hrdě postavená na okraji oceánu a pouště, představuje sílu a víru v budoucnost. Jedná se o skvostný architektonický počin, který posunul hranice designu a inovací.

Impozantní mistrovské dílo moderní architektury: Dubai Opera

Mgr. Jana Höger
13. prosince 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Co o ni můžeme říct na první pohled?

Luxusní Dubai Opera vypadá a také byla tak navržena, aby vzdávala stylovou poctu dubajské námořní historii, připomínala tradiční plachetnici nazvanou „Dhow“.

Budova se nachází na jezeře Burj Khalifa a má výšku 44 m. Jednoznačně vás zaujme oblouková střecha obsahující přibližně 3600 tun oceli a mechanických a elektrických systémů, což svědčí o úžasných schopnostech lidského inženýrství. Skvělý design budovy navrhla firma Atkins. Za samotným počinem stavby stojí společnost Emaar Properties. Luxusní budova byla dostavěna v roce 2016.

Janus Rostock, projektový ředitel společnosti Atkins a vedoucí architekt projektu na adresu Dubai Opery řekl:

„Podívali jsme se do dubajského dědictví a tradic, abychom našli inspiraci pro architektonický jazyk, který by oslavoval minulost města a podpořil jeho budoucnost.“ 

Variabilnost a krásné výhledy, kam až oko dohlédne

Výjimečnost vnitřní části budovy spočívá v měnícím se prostoru. Ten se dokáže „lusknutím prstu“ proměnit z divadla na koncertní síň či ploché podlaží. Nabízí dokonalou flexibilitu obloukového divadla, akustické koncertní síně a plošného prostoru o výměře 2000 m². Konfigurace umožňuje přibližně 2000 míst pro koncert a až 1000 míst pro slavnostní večeře.

Tato flexibilita umožňuje opeře provozovat širokou škálu představení a událostí, včetně divadla, opery, baletu, vystoupení orchestrů, koncertů, módních přehlídek, živé zábavy, konferencí, galerií a uměleckých výstav. Kromě toho se navíc budova Dubai Opery může pochlubit úžasnou střešní restaurací a dechberoucím výhledem na dubajskou fontánu a nejvyšší budovu na světě, Burj Khalifa.

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

Okázalost luxusních stropních světel Lasvit

Dubajská opera se honosí luxusním osvětlením Symfonie, výrobkem světové úrovně české značky Lasvit. Symfonie se rozzáří téměř 3000 zdroji LED a jisker s tisíci ručně foukanými krystalovými komponenty. Ve své hluboké struktuře nese symboliku jak nespočetných pískových zrn z pouště, tak vodních kapek oceánu.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Lasvit
Komunardů 32, 170 00 Praha
+420 222 362 990