Top hledané
Výsledky (0)
Jaké snímky a jací umělci se v únoru utkají o zlatou sošku?

Dusno kolem Oscarů? Zhrzené Jennifer Lopez striptýz k nominaci nepomohl

Nela Štefanová
15. ledna 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty

A je to tady. Americká filmová akademie už zveřejnila letošní nominované snímky, které budou 9. února v Kalifornii bojovat o zlatou sošku, kterou si ve filmovém průmyslu přeje mít doma na poličce snad každý. Pro některé bylo vyhlášení velkým a radostným překvapením, někteří ale nevěřili svým očím, když své jméno na seznamu nenašli. Život není fér, co si budeme nalhávat, ale opravdu se dívají porotci z Akademie na snímky nezávisle, nezaujatě a objektivně? Opravdu měří všem ,,stejným metrem?“ Vyhlášení totiž vzbudilo na zahraničních médií celkem slušnou diskuzi. Pojďte se námi společně podívat na letošní nominované a zjistit, co se ve světě ohledně letošních Oscarů vlastně tolik řeší. 

Dobré zprávy! 

Začněme ale nejdříve těmi dobrými zprávami se kterými se tak trochu dalo počítat. O Oscara za nejlepší film se utká snímek Joker, Irčan, Králíček Jojo, Malé ženy, Manželská historie, film 1917, Tenkrát v Hollywoodu a Parazit – ten se stal prvním jihokorejským filmem, který to dotáhl takhle daleko. Celkem získal tento film čtyři nominace. Gratulujeme!  

Otevřít v galerii (8)
Zdroj: facebook: Parasite movie
Prodej prvorepublikové vily, Praha 6
Prodej prvorepublikové vily, Praha 6, Praha 6

V kategorii nejlepší mužský herecký výkon se utká herec Antonio Banderas ( za film Bolest a sláva), Adam Driver ( Manželská historie), Jonathan Pryce (Dva papežové), Leonardo DiCaprio (Tenkrát v Hollywoodu) a Joaquin Phoenix, který ztvárnil hlavní postavu ve filmu Joker a také uspěl na Zlatých Glóbech. 

Otevřít v galerii (8)
Zdroj: facebook: Once upoan a time in Hollywood

Přiznám se, že já sama bych z tohoto výběru zmiňovaných umělců nedokázala upřímně říci, komu bych Oscara přála nejvíce a jistě to nebude lehká úloha ani pro porotce. Kdybych ale měla zmínit alespoň jednoho favorita, Phoenix by si za ztvárnění zrodu šíleného klauna cenu jistě zasloužil. 

Otevřít v galerii (8)
Zdroj: Facebook: Judy

Tvrdý boj žen

Za ženský herecký výkon v hlavní roli se nekompromisně utkají Scarlett Johansson (za film Manželská historie), Saoirse Ronan (Malé ženy), Charlize Theron (Bombshell), Renée Zellweger (Judy) a Cynthia Erivová (Harriet). Ani tady to nebude lehký výběr. 

Otevřít v galerii (8)
Zdroj: instagram: Hustlers

Po zhlédnutí filmu Manželská historie z dílny Netflix bych osobně zlatou sošku přála Scarlett Johansson, která je letos na Oscary nominovaná poprvé. Pokud jste film neviděli, můžete se těšit na syrový příběh o rozpadu manželství se vším všudy. Toto rodinné drama dokáže zasáhnout a zároveň ve vás vzbudit otázky ohledně instituce manželství. Mou favoritkou je ale i Renée Zellweger, která excelentně ztvárnila legendární Judy Garlandovou. 

Otevřít v galerii (8)
Eddie Murhpy v novém filmu
Eddie Murhpy v novém filmu Zdroj: facebook

Smutná Jennifer Lopez, Eddie Murphy a Disney 

Ve velkém šoku byla letos podle zahraničních médií Jennifer Lopez, která ztvárnila striptérku ve filmu ,,Hustlers.“ I přesto, že nezískala Zlatý Glóbus, byla si jistá, že za svůj výkon bude minimálně nominovaná za herecký výkon ve vedlejší roli. A nikoliv. Tím se rozvířily otázky, zdali porotci vůbec film viděli, nebo ho jednoduše přešli s tím, že si nezaslouží větší pozornost - ačkoliv za oceánem vydělal více než 100 milionu dolarů. Do užšího výběru Oscarů se nedostal ani herec Eddie Murphy, který na Zlatých Glóbech získal dvě nominace za film Jmenuji se Dolemite a byl také velkým kandidátem.  

Otevřít v galerii (8)
Ledové království 2 se do užšího výběru nedostalo
Ledové království 2 se do užšího výběru nedostalo
Prodej exkluzivní vily, Praha 4 - Kunratice
Prodej exkluzivní vily, Praha 4 - Kunratice, Praha 4

Stejné zklamání čekalo během čtení nominací i tvůrce animované pohádky Ledové království 2. Příběh o dvou sestrách Anně a Else, který znají snad všechny děti po celém světě, strčily do kapsy animáky jako Toy Story 4, Jak vycvičit draka, Hledá se Yetti, I lost my body nebo Klaus. Ledové království 2 se utká v únoru pouze o titul v kategorii Nejlepší píseň. 

Nabarvené ptáče zůstane doma, do Ameriky vyjede Dcera   

Přestože se film Václava Marhoula Nabarvené ptáče do letošních nominací neprobojoval, Češi stále mají šanci ve světě zazářit. Do kategorie krátký animovaný film se totiž dostal český snímek Dcera od studentky pražské FAMU Darii Kaščejevové. Pokud jste neměli šanci doposud snímek vidět, podívejte se na níže uvedený trailer. Oscaři mají celkem 24 kategorií, jejich vyhlášení budete moci sledovat v noci z 9. na 10 února. 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze