Top hledané
Výsledky (0)
Módní dům Oscar de la Renta v kolekci FW 2018 překvapil luxusními výšivkami a přírodními odstíny.

Oscar de la Renta FW 2018: Róby korunované luxusními výšivkami

Dominika Žejdl
03. března 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Speciální rubrika
Detailně zdobené šaty.

Přehlídka v sobě nesla historický a zároveň moderní příběh

Návrháři módního domu Oscar de la Renta, Laura Kim a Fernando Garcia, šokovali svou luxusní přirozenou, ale i výraznou kolekcí navrženou pro podzim a zimu letošního roku. Už při prvním pohledu vás na kolekci zaujmou pozoruhodné detaily, jako jsou lístky, listnaté větvičky, ale také květiny, které modelům dodávají úplně jiný rozměr. Výšívané kousky v sobě však skrývají mnohem víc, a to jedinečný příběh a kvalitní zpracování. 

Inspirací pro designéry byl totiž klášter, kde sledovali alžbětinský textil a zdobení, které se pak snažili sami vytvořit. Povedlo se?

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Dominika Žejdl
módní redaktorka
Klikněte zde
Ornella Koktová
modelka
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Dominika Žejdl

V hlavní roli dokonalé a detailně zdobené výšivky s kamínky a tématickým tvarem

Kolekce FW 18 módního domu Oscar de la Renta je plná pestrých, výrazných, ale i jemných přírodních barev, výšivek a luxusních detailů, které na oblečení vytváří unikátní ornamenty.

Designéři svou kolekcí mířili převážně na elegantní dámy, které milují čisté linie se zajímavými detaily. Oblečení tedy není nijak přehnaně zdobené, ale decentní a nositelné, což se v dnešní době šílených kreací velmi cení.

Košile, šaty s áčkovou sukní, blůzky, svetříky, bundičky, kalhoty a saka zdobí výšivky, jejichž detaily vyzdvihují jemné krystaly, flitry nebo i samotná látka. 

Luxusní róby s květy, zdobením a průhledným rafinovaným šifonem

Velkolepé a luxusní večerní šaty vždy byly specialitou Oscara de la Renty. Stejně tak to očividně cítí i Laura Kim a Fernando Garcia, kteří pro podzim a zimu připravili krásné společenské šaty. Nadýchaný rafinovaný šifon, velké sukně zdobené drobnými květy nebo kamínky a dobrý střih z každé ženy udělají úchvatnou dámu či princeznu. Šaty jsou vzdušné, lehké, ale i splývavé a sexy. 

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

Výrazné odstíny, ale i jemné neutrální přírodní barvy

Na kolekci se nám líbí její všestrannost. Barevná škála je plná výrazných odstínů, jako je fialová, růžová, červená, ale najde se zde i klasická černá, bílá a přírodní odstíny pro jemné ženy. Neutrální přírodní barvy jsou oblíbené, protože se dají doplnit jinou výraznější barvou. Líbí se i vám módní kousky v decentních tónech?

Dominika Žejdl

Názor PROTI PROUDU: Ornella Koktová

Luxusní kolekce pro starší dámy

Módní dům Oscar de la Renta předvedl velmi pěknou kolekci pro Podzim/Zimu 2018. Nicméně já z pozice pětadvacetileté ženy celkový styl nové kolekce vnímám jako z časopisové sekce pro ženy 55 +. Ovšem to neznamená, že by se to na kvalitě nějak odrazilo, ba naopak. Tady jde pouze o formu oblékání.

Například ten volný červený kabát se stříbrnou sponou by totálně sedl mojí babičce Jarušce. Na drbání s kamarádkami a nějaký ten dortík v Café Savoy značka ideál. Ale abych jen neříkala, že je to kolekce pro seniory, našla jsem si nějaké ty kousky, co by sedly i mě.

Khaki prošívaná bunda (ta stříbrná v tom je fakt něco!), dlouhá halenka a ty lehce ozdobené capri kalhoty k tomu. Podle mě super pohodlná volba na každodenní pochůzky po městě. Je to vzdušné, volné a zároveň hodně stylové. Jen ty páskové sandálky by se do těch podzimních marastů v Praze moc nehodily...

Ornella Koktová
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze