Top hledané
Výsledky (0)
Za vilu ve španělském koloniálním stylu dal DiCaprio více, než prodejce požadoval

Oscary mění za domy: DiCaprio investoval do další nemovitosti

Kristina Vacková
24. května 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Leo koupil stylový dům od Jesse Tylera Fergusona ze seriálu Taková moderní rodinka

Leonardo DiCaprio právě zakoupil nové bydlení za 7,1 milionu dolarů (tedy necelých 150 milionů korun) na jedné z nejprestižnějších ulic LA. Velmi osobitý dům je doslova zapuštěn do přírody. Sídlo vybudované ve středomořském stylu má již svou zkušenost s hvězdnými majiteli – Leo jej zakoupil od herce Jesse Tylera Fergusona ze seriálu Taková moderní rodinka.

Leonardo DiCaprio zaplatil Jessemu a jeho manželovi Justinovi Mikitovi za prostorné rodinné sídlo 7,1 milionu dolarů, což je dokonce více, než pár požadoval. Jak by také ne, vždyť se jedná o naprosto ohromující dům na pravděpodobně nejlepší ulici v celé Los Feliz!

Ferguson tak svou investici z roku 2013 skutečně zhodnotil – dům sám koupil za 4,6 milionu dolarů, a požadoval za něj 6 995 milionů. Je tedy nasnadě se domnívat, že o dům byl velký zájem. Nebo se do něj Leo skutečně tolik zamiloval?

Otevřít v galerii (6)
Dvoupatrový dům nabízí celkem 1500 metrů čtverečních luxusu
Dvoupatrový dům nabízí celkem 1500 metrů čtverečních luxusuZdroj: Photo © 2021 Trullia via The Grosby Group / Profimedia

Dům se slavnou historií

Dům byl postaven v roce 1928 a byl skutečně velice ceněn pro svůj španělský koloniální styl. Uvnitř má Leo k dispozici čtyři ložnice a čtyři koupelny na celkové ploše přes 1500 m2.  A navíc zde za ty roky spočinula noha mnoha slavných. 

Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312
Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312, Praha 6

Rockový „touch“ Gwen Stefani

V roce 1998 dům koupila za 1,3 milionu dolarů zpěvačka, módní návrhářka a příležitostně i herečka Gwen Stefani, která zde žila s Gavinem Rossdaleem během éry Rock Steady a kultovního alba No Doubt. V duchu jejího životního stylu zde také Stefani provedla mnohá vylepšení, přesně dle hesla rockstar! Například za domem vybudovala venkovní bazén… A poté, v roce 2007, dům prodala za 4,8 milionu dolarů hollywoodskému producentovi Markovi Brazillovi, známému například ze sitcomu Zlatá sedmdesátá (That '70s).

Energetické tyčinky vynášejí

Brazill však v domě zůstal jen necelé dva roky, a poté jej prodal se ztrátou téměř milionů dolarů "podnikatelce s občerstvením" Laře Merriken, jež se svými energetickými tyčinkami Lärabar proslavila po celé zemi. Byla to právě ona, kdo dům v roce 2013 prodal Fergusonovi a Mikitovi, nyní také se ziskem.

Tento pár si na úpravy domu najal slavného Petera Gurského ze společnosti „Will & Grace“, aby přepracoval interiéry domu. Výsledek byl skvělý. Gurskému se povedlo umně skloubit originální architektonické detaily s určitými prvky líbivého kýče a holywoodského stylu, takže byly interiéry v roce 2018 vyfotografovány pro časopis Architectural Digest.

Vítejte v koloniálním sídle!

Otevřeme-li monumentální bránu, najdeme za ní strmě stoupající příjezdovou cestu se stejně strmým chodníkem, vedoucím k původním ručně vyřezávaným vchodovým dveřím domu. Zde se prostírá i nádherná prostorná venkovní terasa s pohodlným sezením, jíž obklopuje bohatá zahrada. Dominantou jsou popínavé rostliny zdobící i samotné vchodové dveře. Co nás okamžitě napadne, je slogan "Home Sweet Home." A skutečně! Stejný je i nápis ve španělštině na rohožce přede dveřmi.

Otevřít v galerii (6)
Původní dřevěné dveře jsou dokonalou ukázkou španělské koloniální architektury
Původní dřevěné dveře jsou dokonalou ukázkou španělské koloniální architekturyZdroj: Photo © 2021 Trullia via The Grosby Group / Profimedia

Ihned po vstupu do domu se ocitneme v hale připomínající rotundu v muzeích. V hale jsou původní terakotové dlaždice, zdobí ji stěny z kamenných bloků a původní malovaný strop. Stropy jsou vůbec pravým a jedinečným klenotem domu.

Velký obývací pokoj je ohříván masivním kamenným krbem; a sousedí s útulnou pracovnou se stěnami obloženými dřevem, což ji dodává skutečně hřejivou atmosféru.

Otevřít v galerii (6)
Ihned za dveřmi nás ohromní prostorná rotundová hala s kopulí a schodištěm
Ihned za dveřmi nás ohromní prostorná rotundová hala s kopulí a schodištěmZdroj: Photo © 2021 Trullia via The Grosby Group / Profimedia

V místnosti je dvoupatrová knihovna s modrozelenými stěnami v typickém španělském stylu. Odtud se dostaneme dále do jídelny, kde dominuje velký kamenný stůl pro osm osob a složitě ručně malovaný, dřevěný kazetový strop.

Velice odlišný je styl zařízení kuchyně. Velká místnost je celá prosvětlená, stěny jsou sněhově bílé a kuchyně je vybavena špičkovými nerezovými spotřebiči Wolf a SubZero a decentně modrými skříňkami. I osvětlení kuchyně je moderní, nad pracovním stolem s barovými stoličkami vidí stříbrné lampy v retro designu. 

Otevřít v galerii (6)
Kuchyně je ve zcela jiném stylu, světlá a moderní, se špičkovými spotřebiči
Kuchyně je ve zcela jiném stylu, světlá a moderní, se špičkovými spotřebičiZdroj: Photo © 2021 Trullia via The Grosby Group / Profimedia

K dispozici je také rodinný pokoj, který se stisknutím tlačítka přemění na plnohodnotnou mediální místnost s filmovým plátnem, jež se spustí ze stropu, projektorem a elektronickými zatemňovacími závěsy.

Druhé patro luxusní nemovitosti je daleko střídmější. Je laděno do neutrálních uklidňujících barev, ačkoli modernizovaná koupelna si zachovává svůj vintage styl. Ložnici dominuje tmavě šedá a béžová, a nábytek ve funkcionalistickém stylu.

Otevřít v galerii (6)
Venkovní terasa s posezením hned vedle vstupu do domu
Venkovní terasa s posezením hned vedle vstupu do domuZdroj: Photo © 2021 Trullia via The Grosby Group / Profimedia

Venkovní dlážděná terasa evokuje Středomoří. Terakotová "cihlová" dlažba a mozaikový jídelní stůj se dvěma lavicemi jsou doplněny barevným vodním prvkem a řetězovými světly. Místo doslova vybízí k posezení s lahodným banketem a sklenkou vína. Vysokánská zelená stěna je opět obrostlá popínavými rostlinami.

Protože nemovitost o rozloze půl hektaru je zasazena do strmého svahu, vyžadoval bazén i vyhlídková plošina rozsáhlé inženýrství. První bazén je zasazen do opěrné zdi, zatímco druhý se může pochlubit nádherným výhledem na Griffithovu observatoř.

Otevřít v galerii (6)
Stylová jídelna s dominantním jídelním stolem a dřevěným kazetovým stropem
Stylová jídelna s dominantním jídelním stolem a dřevěným kazetovým stropemZdroj: Photo © 2021 Trullia via The Grosby Group / Profimedia

Nechybí zde ani gril či posezení u barbecue, vše vyhotoveno ve dřevě a zapuštěno velmi citlivě přímo do obklopující přírody.

 

DiCapriovo portfolio nemovitostí

Ferguson a Mikita, kteří také vlastní prázdninový dům na Manhattanu, již z Los Feliz upgradovali. Za 8,7 milionu dolarů zakoupili sídlo ve čtvrti Encino, která je pro rodiny s dětmi přátelštější. A co Leonardo DiCaprio?

Luxusní byt na prodej na Praha 9 - 45m
Luxusní byt na prodej na Praha 9 - 45m, Praha 9

Jak si mnozí z nás pamatují, koupě domu právě DiCapriem je překvapivá, jelikož není jediná v této oblasti. V luxusní Los Feliz již Caprio v roce 2018 zaplatil Mobymu 4,9 milionu dolarů za dům v tudorovském stylu z 20. let 20. století, kde nyní žije převážně jeho otec George DiCaprio. 

Dosud není veřejně známo, kdo bude v této nejnovější Leově akvizici bydlet, jelikož hlavním sídlem Lea zůstává i nadále kompaund tří domů se třemi bazény a sportovním hřištěm v prestižní městské čtvrti Bird Streets, přímo s výhledem na Sunset Strip. 

Držitel Oscara také vlastní neobsazený pozemek v hodnotě 23 milionů dolarů na vrcholu Malibu's Paradise Cove, hvězdnou nemovitost v Palm Springs a několik luxusních bytů na Manhattanu.

Seznam jeho nemovitostí je tedy skutečně bohatý! Uvidíme, zda zde bude platit rovnice „kolik Oscarů, tolik domů“. Nebo naopak?

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze