Oscary mění za domy: DiCaprio investoval do další nemovitosti

Za vilu ve španělském koloniálním stylu dal DiCaprio více, než prodejce požadoval
24. května 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Leonardo DiCaprio právě zakoupil nové bydlení za 7,1 milionu dolarů (tedy necelých 150 milionů korun) na jedné z nejprestižnějších ulic LA. Velmi osobitý dům je doslova zapuštěn do přírody. Sídlo vybudované ve středomořském stylu má již svou zkušenost s hvězdnými majiteli – Leo jej zakoupil od herce Jesse Tylera Fergusona ze seriálu Taková moderní rodinka.

Leonardo DiCaprio zaplatil Jessemu a jeho manželovi Justinovi Mikitovi za prostorné rodinné sídlo 7,1 milionu dolarů, což je dokonce více, než pár požadoval. Jak by také ne, vždyť se jedná o naprosto ohromující dům na pravděpodobně nejlepší ulici v celé Los Feliz!

Ferguson tak svou investici z roku 2013 skutečně zhodnotil – dům sám koupil za 4,6 milionu dolarů, a požadoval za něj 6 995 milionů. Je tedy nasnadě se domnívat, že o dům byl velký zájem. Nebo se do něj Leo skutečně tolik zamiloval?

Dvoupatrový dům nabízí celkem 1500 metrů čtverečních luxusu
Dvoupatrový dům nabízí celkem 1500 metrů čtverečních luxusu • Zdroj: Photo © 2021 Trullia via The Grosby Group / Profimedia

Dům se slavnou historií

Dům byl postaven v roce 1928 a byl skutečně velice ceněn pro svůj španělský koloniální styl. Uvnitř má Leo k dispozici čtyři ložnice a čtyři koupelny na celkové ploše přes 1500 m2.  A navíc zde za ty roky spočinula noha mnoha slavných. 

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m, Praha 8

Rockový „touch“ Gwen Stefani

V roce 1998 dům koupila za 1,3 milionu dolarů zpěvačka, módní návrhářka a příležitostně i herečka Gwen Stefani, která zde žila s Gavinem Rossdaleem během éry Rock Steady a kultovního alba No Doubt. V duchu jejího životního stylu zde také Stefani provedla mnohá vylepšení, přesně dle hesla rockstar! Například za domem vybudovala venkovní bazén… A poté, v roce 2007, dům prodala za 4,8 milionu dolarů hollywoodskému producentovi Markovi Brazillovi, známému například ze sitcomu Zlatá sedmdesátá (That '70s).

Energetické tyčinky vynášejí

Brazill však v domě zůstal jen necelé dva roky, a poté jej prodal se ztrátou téměř milionů dolarů "podnikatelce s občerstvením" Laře Merriken, jež se svými energetickými tyčinkami Lärabar proslavila po celé zemi. Byla to právě ona, kdo dům v roce 2013 prodal Fergusonovi a Mikitovi, nyní také se ziskem.

Tento pár si na úpravy domu najal slavného Petera Gurského ze společnosti „Will & Grace“, aby přepracoval interiéry domu. Výsledek byl skvělý. Gurskému se povedlo umně skloubit originální architektonické detaily s určitými prvky líbivého kýče a holywoodského stylu, takže byly interiéry v roce 2018 vyfotografovány pro časopis Architectural Digest.

Vítejte v koloniálním sídle!

Otevřeme-li monumentální bránu, najdeme za ní strmě stoupající příjezdovou cestu se stejně strmým chodníkem, vedoucím k původním ručně vyřezávaným vchodovým dveřím domu. Zde se prostírá i nádherná prostorná venkovní terasa s pohodlným sezením, jíž obklopuje bohatá zahrada. Dominantou jsou popínavé rostliny zdobící i samotné vchodové dveře. Co nás okamžitě napadne, je slogan "Home Sweet Home." A skutečně! Stejný je i nápis ve španělštině na rohožce přede dveřmi.

Původní dřevěné dveře jsou dokonalou ukázkou španělské koloniální architektury
Původní dřevěné dveře jsou dokonalou ukázkou španělské koloniální architektury • Zdroj: Photo © 2021 Trullia via The Grosby Group / Profimedia

Ihned po vstupu do domu se ocitneme v hale připomínající rotundu v muzeích. V hale jsou původní terakotové dlaždice, zdobí ji stěny z kamenných bloků a původní malovaný strop. Stropy jsou vůbec pravým a jedinečným klenotem domu.

Velký obývací pokoj je ohříván masivním kamenným krbem; a sousedí s útulnou pracovnou se stěnami obloženými dřevem, což ji dodává skutečně hřejivou atmosféru.

Ihned za dveřmi nás ohromní prostorná rotundová hala s kopulí a schodištěm
Ihned za dveřmi nás ohromní prostorná rotundová hala s kopulí a schodištěm • Zdroj: Photo © 2021 Trullia via The Grosby Group / Profimedia

V místnosti je dvoupatrová knihovna s modrozelenými stěnami v typickém španělském stylu. Odtud se dostaneme dále do jídelny, kde dominuje velký kamenný stůl pro osm osob a složitě ručně malovaný, dřevěný kazetový strop.

Velice odlišný je styl zařízení kuchyně. Velká místnost je celá prosvětlená, stěny jsou sněhově bílé a kuchyně je vybavena špičkovými nerezovými spotřebiči Wolf a SubZero a decentně modrými skříňkami. I osvětlení kuchyně je moderní, nad pracovním stolem s barovými stoličkami vidí stříbrné lampy v retro designu. 

Kuchyně je ve zcela jiném stylu, světlá a moderní, se špičkovými spotřebiči
Kuchyně je ve zcela jiném stylu, světlá a moderní, se špičkovými spotřebiči • Zdroj: Photo © 2021 Trullia via The Grosby Group / Profimedia

K dispozici je také rodinný pokoj, který se stisknutím tlačítka přemění na plnohodnotnou mediální místnost s filmovým plátnem, jež se spustí ze stropu, projektorem a elektronickými zatemňovacími závěsy.

Druhé patro luxusní nemovitosti je daleko střídmější. Je laděno do neutrálních uklidňujících barev, ačkoli modernizovaná koupelna si zachovává svůj vintage styl. Ložnici dominuje tmavě šedá a béžová, a nábytek ve funkcionalistickém stylu.

Venkovní terasa s posezením hned vedle vstupu do domu
Venkovní terasa s posezením hned vedle vstupu do domu • Zdroj: Photo © 2021 Trullia via The Grosby Group / Profimedia

Venkovní dlážděná terasa evokuje Středomoří. Terakotová "cihlová" dlažba a mozaikový jídelní stůj se dvěma lavicemi jsou doplněny barevným vodním prvkem a řetězovými světly. Místo doslova vybízí k posezení s lahodným banketem a sklenkou vína. Vysokánská zelená stěna je opět obrostlá popínavými rostlinami.

Protože nemovitost o rozloze půl hektaru je zasazena do strmého svahu, vyžadoval bazén i vyhlídková plošina rozsáhlé inženýrství. První bazén je zasazen do opěrné zdi, zatímco druhý se může pochlubit nádherným výhledem na Griffithovu observatoř.

Stylová jídelna s dominantním jídelním stolem a dřevěným kazetovým stropem
Stylová jídelna s dominantním jídelním stolem a dřevěným kazetovým stropem • Zdroj: Photo © 2021 Trullia via The Grosby Group / Profimedia

Nechybí zde ani gril či posezení u barbecue, vše vyhotoveno ve dřevě a zapuštěno velmi citlivě přímo do obklopující přírody.

 

DiCapriovo portfolio nemovitostí

Ferguson a Mikita, kteří také vlastní prázdninový dům na Manhattanu, již z Los Feliz upgradovali. Za 8,7 milionu dolarů zakoupili sídlo ve čtvrti Encino, která je pro rodiny s dětmi přátelštější. A co Leonardo DiCaprio?

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m, Praha 1

Jak si mnozí z nás pamatují, koupě domu právě DiCapriem je překvapivá, jelikož není jediná v této oblasti. V luxusní Los Feliz již Caprio v roce 2018 zaplatil Mobymu 4,9 milionu dolarů za dům v tudorovském stylu z 20. let 20. století, kde nyní žije převážně jeho otec George DiCaprio. 

Dosud není veřejně známo, kdo bude v této nejnovější Leově akvizici bydlet, jelikož hlavním sídlem Lea zůstává i nadále kompaund tří domů se třemi bazény a sportovním hřištěm v prestižní městské čtvrti Bird Streets, přímo s výhledem na Sunset Strip. 

Držitel Oscara také vlastní neobsazený pozemek v hodnotě 23 milionů dolarů na vrcholu Malibu's Paradise Cove, hvězdnou nemovitost v Palm Springs a několik luxusních bytů na Manhattanu.

Seznam jeho nemovitostí je tedy skutečně bohatý! Uvidíme, zda zde bude platit rovnice „kolik Oscarů, tolik domů“. Nebo naopak?

 

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

V médiích se pohybuji už přes polovinu svého života, hlavně v lifestylových titulech, které mi kdysi změnily životní styl, v dobrém i zlém. Mou největší vášní je cestování, fotografování a potápění. Posledních 14 let jsem žila všude možně po světě a živila se především jako podmořský fotograf a psavec - spolupracovala jsem s lifestylovými médii a vytvářela obsah webů a texty na klíč. Z cest jsem si také přivezla krásného synka, který je mým nejlepším učitelem, motorem, ale i brzdou. Nová práce mi dovoluje spojit všechno, co mám ráda.
Kristina Vacková
Luxusní bydlení Praha
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
46 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Rodinný dům na prodej Praha 4 - Braník - 217m
Praha 4

Rodinný dům na prodej Praha 4 - Braník - 217m

5 + KK 217 m²
21 594 643 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Průhonicích
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej v Průhonicích

4 + 1 500 m², ter. 200 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m
Praha 1

Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m

4 + KK 212 m², ter. 7 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Malá Strana Magenta 31m
Praha 1

Byt Malá Strana Magenta 31m

1 + KK 31 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m

5 + 1 288 m², ter. 42 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem - Praha 5 - Smíchov - 526m
Praha 5

Vila na pronájem - Praha 5 - Smíchov - 526m

526 m², ter. 24 m²
100 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu Praha

4 + KK 246 m², ter. 39 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
69 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 850 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
11 258 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m
Praha 6

Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m

5 + KK 256 m², bal. 15 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha

4 + KK 199 m², ter. 14 m²
85 500 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej rodinného domu na Praze 5-191m
Praha 5

Prodej rodinného domu na Praze 5-191m

5 + KK 191 m²
19 850 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 980 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 920 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m

2 + 1 49 m², bal. 2 m²
5 746 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

3 + KK 93 m², bal. 3 m²
19 960 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej Praha
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej Praha

4 + 1 242 m², ter. 68 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m

3 + KK 105 m²
10 934 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m

2 + 1 60 m²
6 589 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m

2 + 1 73 m²
7 490 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město

7 + KK 259 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej rodinného domu Praha 5 - Malvazinky
Praha 5

Prodej rodinného domu Praha 5 - Malvazinky

5 + KK 189 m², ter. 41 m²
16 995 750 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 209m2
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 209m2

5 + 1 209 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Staré Město - 212m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Staré Město - 212m

6 + KK 212 m², bal. 5 m²
100 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
17 995 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní administrativní budovy v Praze
Praha 6

Prodej luxusní administrativní budovy v Praze

966 m²
42 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej, Staré Město - 215

Obchodní prostor na prodej, Staré Město - 215

215 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem s výhledem na řeku
Praha 1

Luxusní byt na pronájem s výhledem na řeku

3 + 1 94 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní administrativní budovy v okolí
Praha 9

Prodej luxusní administrativní budovy v okolí

5 + 2 1173 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Braník -217m
Praha 4

Luxusní vila na prodej Braník -217m

5 + KK 217 m²
22 396 514 Kč
Zobrazit nemovitost
Rodinný dům na prodej - Praha 4 - Braník
Praha 4

Rodinný dům na prodej - Praha 4 - Braník

5 + KK 217 m²
21 365 218 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt v Troji 149m
Praha 7

Luxusní byt v Troji 149m

3 + KK 149 m²
23 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks