Top hledané
Výsledky (0)
Domácí karanténa, která by vás mohla bavit.

Osedlali jsme trojského koně: Jak bydlet v Praze a cítit se svobodně

Linda Veselá
04. listopadu 2020
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Freedom

Taky vás unavuje všudypřítomný shon a nejradši byste utekli někam do přírody? Máme pro vás řešení v podobě místa, kde na vás čekají neobyčejná dobrodružství, spousta kultury a kde je vždycky co dělat. Navíc se rozhodně nemusíte vzdávat posezení v těch nejvíc trendy pražských kavárnách. Kde že najdete to magické místo, kde můžete mít všechno? 

Dříve ovčinec, dnes progresivní čtvrť

Zatímco původně se oblast dnešní Troji jmenovala podle knížecího ovčince, dnes vzkvétá raketovým tempem. Dokazuje to i nová lávka, která spojuje Císařský ostrov a Troju a která nahradila konstrukci zhroucenou v roce 2017. 

Otevřít v galerii (11)
Jan Čižinský
Jan ČižinskýZdroj: Profimedia

Dalším projektem, který stojí za pozornost, je pak podle Čižinského také lávka HolKa, která má spojovat Pražskou tržnici a Karlín. Vzešla z architektonické soutěže z roku 2017 a na její realizaci se můžeme těšit v nejbližších letech.

Otevřít v galerii (11)
Lávka HolKa vizualizace
Lávka HolKa vizualizaceZdroj: Iprpraha.cz
Otevřít v galerii (11)
Lávka HolKa vizualizace
Lávka HolKa vizualizaceZdroj: Praha7.cz
Luxusní byt Troja 145m
Luxusní byt Troja 145m, Praha 7

Od zoo přes botanickou zahradu až po zámek

V současnosti tak patří Troja k nejatraktivnějším pražským lokalitám. Občanská vybavenost je samozřejmostí, díky přilehlým parkům a řece tu ale objevíte místa, která vás doslova okouzlí. 

Můžete se jít například rozněžnit nad nejnovějšími přírůstky zoologické zahrady, která je podle návštěvníků považovaná za jednu z nejhezčích na světě. Rozhodně byste při té příležitosti neměli minout nově otevřený Rákosův pavilon, který vás přenese do tropické džungle plné pestrobarevných papoušků.

Otevřít v galerii (11)
Lemuři
LemuřiZdroj: Pixabay/InspiredImages
Luxusní penthouse Troja 311m
Luxusní penthouse Troja 311m, Praha 7

Pokud vám stačí vaši domácí mazlíčci, můžete se pokochat exotickou flórou v jedné z nejhezčích botanických zahrad v Česku. Její nejproslulejší částí je sice tropický skleník Fata Morgana, má ale také venkovní expozici, která rozhodně stojí za to. Po cestě si můžete dát skleničku ve vinici sv. Kláry, která se nachází přímo v zahradě a nabízí úchvatný výhled na barokní Trojský zámek.

Do toho můžete zavítat za historií i kulturou, protože se nachází hned přes ulici. Můžete tak strávit odpoledne bloumáním v malebné zámecké zahradě, v malém přírodním bludišti či romantickou procházkou kolem ovocných stromů a záhonů růží. A pokud budete mít štěstí, možná se tou dobou bude konat i festival vína či koncert.

Otevřít v galerii (11)
Zamek Troja
Zamek TrojaZdroj: Profimedia.cz

Ráj sportovců a milovníků adrenalinu

Otevřít v galerii (11)
Žena jede na kole
Žena jede na koleZdroj: freepik.com/photos/flower

V dnešní době někam neustále spěcháme, řešíme zdravotní problémy či stres v práci. Je proto skvělé bydlet někde, kde můžete vyrazit na čerstvý vzduch a od všeho toho shonu aspoň na chvíli utéct. Přesně to pak nabízí jedna z nejkrásnějších pražských cyklostezek kolem Vltavy, která vede přes Troju až do Klecánek. Stačí v Troji nasednout na kolo, hodit starosti za hlavu a udělat si výlet do věhlasného pivovaru v Úněticích. Po cestě si navíc U Lasíků pochutnáte na věhlasných domácích koláčích, za kterými jezdí turisté z celé republiky. Příjemný výlet vás čeká ale i po cyklostezce opačným směrem. Během pár minut se dostanete do Stromovky, kde si užijete všechno od cyklistiky a běhu přes in-line brusle až po letní pikniky s přáteli.  

Luxusní penthouse Troja 550m
Luxusní penthouse Troja 550m, Praha 7

Adrenalinoví nadšenci pak mohou zavítat do sportovního areálu Loděnice. Ten nabízí rafting a jízdu na kánoích i kajacích na klidné i divoké vodě. Jestli nemáte vlastní vybavení či jste úplní začátečníci, nezoufejte. Vybavení vám zapůjčí, stejně jako vás naučí sjíždět řeku.  

Otevřít v galerii (11)
Pár vypadl z lodě
Pár vypadl z loděZdroj: Profimedia

Relax při jízdě na koni i józe

Otevřít v galerii (11)
Žena cvičí jógu
Žena cvičí jóguZdroj: Pixabay/StockSnap

Pokud se však radši než z lodě díváte na svět z koňského hřbetu, to pravé místo najdete na Císařském ostrově mezi Stromovkou a Trojou. V jezdecké škole Praha 7 můžete vyrazit na projížďku, ať už sám či s instruktorem.

Raději se držíte při zemi? Nastartujte den lekcí jógy! V Jóga Holešky jste z Troji za pár desítek minut pěšky, stejně tak i v Octárně – jen přejdete přes Trojský most. Jestli máte pár minut navíc, můžete cestu spojit s osvěžující procházkou ranní Stromovkou.

Výstavy, kina i divadla

Otevřít v galerii (11)
Ženský mim v divadle
Ženský mim v divadleZdroj: freepik.com/photos/frame

Protože zdravá mysl je stejně důležitá jako tělo, neměli bychom zapomínat ani na kulturu, která obohacuje ducha. Vyrazit za ní můžete třeba do centra současného umění Dox, které se pyšní výstavami současného umění, architektury a designu. Výstavy a koncerty všech typů naleznete na pražském Výstavišti, stejně jako Matějskou pouť nebo Mořský svět.  

Patříte k vášnivým filmovým fanouškům? Pak zamiřte do Biooka, které se zaměřuje netradiční a artovou produkci. Pokud vás více lákají prkna, která znamenají svět, určitě vás potěší proslulé Divadlo GoJa, které se nachází v ikonické pyramidě.  

Luxusní triplex se zahradou Praha 7 - 191m
Luxusní triplex se zahradou Praha 7 - 191m, Praha 7

Kavárenské trendy v malíku

Otevřít v galerii (11)
Káva
KávaZdroj: Pixabay/StockSnap

Místo krve vám v žilách proudí kafe a k tomu rádi sledujete nejnovější kavárenské trendy? Máme pro vás dobrou zprávu! Přilehlé Holešovicích jsou jedním z míst, které je nastolují! Je tu tolik ikonických podniků, že opravdu neradíme vyzkoušet je všechny během jednoho dne, protože z takového množství kofeinu byste nemuseli spát další týden.

Předem vás upozorňujeme, že při domlouvání snídaní a brunchů s přáteli budete mít problém! Nebudete totiž vědět, který z osobitě vypadajících podniků vyzkoušet dříve. Sendviče i koláčky vám rádi připraví například v Cafe Letka, pokud rádi posedáváte na zahrádce a sledujete šrumec ulice, doporučujeme Bistro 8. A až vás bude honit mlsná nebo vás přepadne špatná nálada, vyrazte na vafle do Waf-Waf, které zlepší i ten nejpošmournější den. A to jak vaflemi, tak svým pestrobarevným interiérem.

Steak i burger? Sem s tím! 

Otevřít v galerii (11)
Pár na večeři
Pár na večeřiZdroj: Profimedia

Kde se naobědvat a navečeřet? To je ta nádherná věc na Holešovicích. Nabídka jídla je zde takřka neomezená. Zatímco na jednom rohu si milovníci masa pochutnají na šťavnatém steaku ve Stejkárně Holešovice, o pár ulic dál můžete vyrazit na pořádný burger do Hillbilly či do Burgeru Letná. Pokud se cítíte na exotiku, mexické quesadilly a burrita na vás jen čekají v Burrito Loco. Nebo byste radši výborné vietnamské Bún bò Nam Bô? Protože ho seženete téměř na každém rohu. Pokud ani potom nebudete unavení, proč neprotančit noc s oblíbeným drinkem v ruce v klubu Cross nebo klubu Stromoffka?

Láká vás klid přírody, skvělá dostupnost do centra a nekonečné množství zážitků? Už víte, kde je najít.

Luxusní kancelář na prodej v Troji 48m
Luxusní kancelář na prodej v Troji 48m, Praha 7
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: 
Y&T Luxury Property
Y&T Luxury Property Prague Czech Republic s.r.o. Myslíkova 245/3, 110 00 Prague 1, Czech Republic
+420 224 282 506