Oslavte dnešní den nahou jógou: Mezinárodní den jógy je tu!

Jóga je především o tom naučit se milovat své tělo, s každým jeho špíčkem! Cvičte jógu nazí, třeba se Sandrou Pogodovou.
21. června 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Mezinárodní den jógy je tu a s ním i oslava toho, jak mocná pro náš život může být. A budete se divit, ale nejde jen o to si zacvičit a prodýchat každý kousek svého těla, jako spíše o to, abychom se po každé lekci cítili dobře v plné harmonii sami se sebou. Být třeba nazí, jak ukazuje jedna z novějších odnoží jógy, a přesto mít pocit, že vše je takřka dokonalé. 

Sandra Pogodová

Jóga je fyzická, duševní i duchovní praxe, mající původ v Indii.

"Jóga je neocenitelným darem dávné indické tradice. Ztělesňuje jednotu mysli a těla; myšlení a jednání; zdrženlivost a naplnění; harmonie mezi člověkem a přírodou; holistický přístup ke zdraví a pohodě. Nejde jen o samotné cvičení, ale především o objevení pocitu jednoty se sebou samým, světem a přírodou. Změnou životního stylu a vytvářením vědomí “tady a teď” může pomoci k vytvoření duševní harmonie”,

Alessandra Ambrosio
Alessandra Ambrosio • Zdroj: profimedia

uvedl Modi na Valném shromáždění OSN v roce 2014, na kterém bylo semínko vzniku této akce zasazeno.

Jak to všechno začalo...

První mezinárodní den jógy byl po celém světě uskutečněn 21. června 2015. Bylo zvoleno datum letního slunovratu, dne, kdy na zemi dopadá nejvíce slunce a den je nejdelší. Tehdejší rezoluce OSN celkově obdržela podporu od 177 zemí, což je nejvyšší počet spolusponzorů pro jakoukoli rezoluci do té doby.

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

Na vůbec první lekci se tehdy, v Novém Dillí, sešlo bezmála 36 tisíc lidí, včetně Modiho, aby si společně zacvičili 21 jógových ásan. Lekce trvala 35 minut a byla největší lekcí vůbec, která spojila účastníky více než 84 zemí světa.

Zpráva Associated Press z roku 2015 uvádí, že první „Mezinárodní den jógy“ přivítal „miliony nadšenců jógy“, kteří se „protahovali a kroutili svá těla“, včetně Modiho a členů jeho kabinetu. Jako prostor pro cvičení posloužila hlavní silnice v Dillí, která se po uzavření stala hlavním cvičícím prostorem. Zatímco je tato akce koncipována jako cesta míru a harmonie, vyvolala také řadu nepokojů a byla nazvána partyzánskou hinduistickou operací. Upustilo se od Surya Namaskar (Pozdravy slunce) a od zpěvu posvátné mantry “OM”. Jiní se domnívali, že peníze vynaložené na tuto akci měli být použity smysluplněji, například na čištění ulic Dillí.

Meditovat vsedě!
Meditovat vsedě! • Zdroj: freepik

Křesťanský magazín Science Monitor v roce 2016 uvedl, že ačkoliv má jóga meditativní složku,je to především cesta fyzické a duchovní praxe, která nemá nic společného s náboženstvím.

Mezinárodní den jógy má každoročně téma, která má za cíl propojit celý svět. Tématem minulého roku byla “Jóga doma a jóga s rodinou”.

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5, Praha 5

Historie jógy

Ačkoliv neexistuje přesná chronologie ani data konrétního původu, za kolébku jógy se považuje starověká Indie. Navrhovaným počátkem je civilizace údolí Indů datovaná (3300–1900 př. N. L.) a předvédské východní státy Indie, védské období (1500–500 př. N. L.) a také hnutí śramaṇa. Mezi lety 200 př. n. l. a 500 n. l. se pak formovaly filozofické školy hinduismu, buddhismu a džinismu a začal se objevovat ucelený filozofický systém jógy. Ve středověku došlo k rozvoji mnoha satelitních tradic jógy. Jóga se dostala do pozornosti vzdělané západní veřejnosti v polovině 19. století spolu s dalšími tématy indické filozofie. Je považována za starodávnou praxi, která byla vyvinuta jako způsob, jak propojit mysl, tělo a duši a přiblížit se k osvícení. Vzhledem k tomu, že se tato praxe stala populární na západě, stala se popularizovanou jako cvičební a relaxační metoda s tvrzením, že napomáhá celkové pohodě těla, zmírňuje fyzická zranění a chronické bolesti.

Filozofie jógy

Cílem jógy je především zdravý životní styl a dodržování jeho vzorců podporujících zdraví jak na fyzické, tak mentální rovině. V tomto ohledu pak také Světová zdravotnická organizace vyzvala své členské státy, aby pomohly svým občanům snížit fyzickou nečinnost, která je jednou z deseti hlavních příčin úmrtí na celém světě, a klíčovým rizikovým faktorem pro civilizační onemocnění,  jako jsou kardiovaskulární choroby, rakovina a diabetes.

Na pořádné jógové protažení nic nemá!
Na pořádné jógové protažení nic nemá! • Zdroj: freepik

Jóga je však více, než jen pouhá fyzická aktivita. Podle slov jednoho z nejslavnějších praktiků, zesnulého B. K. S. Iyengara,

„Jóga kultivuje způsoby, jak udržovat vyvážený přístup v každodenním životě, a poskytuje dovednosti při provádění všech činností.”

Neustále vzrůstající popularita

Popularita této praxe neustále roste. Vášnivých jogínů a jógových studií nabízející nejrůznější styly cvičení přibývá a jóga je brána jako cesta nejen k hezkému a pevnému tělu, ale především jako způsob jak odbourat stres a najít vnitřní klid v této, poměrně zrychlené, době.

Jógou vpřed
Jógou vpřed • Zdroj: freepik

Odhaduje se, že po celém světě je 300 milionů praktikujících. Celosvětový jógový průmysl má hodnotu 80 miliard dolarů. Jen Američané každý rok utratí 16 miliard dolarů za kurzy jógy a potřebné vybavení. 72% praktikujících jógy jsou ženy. Ale ani můžům se nevyhýbá.

Počet mužů cvičících jógu vzrostl ze 4 milionů v roce 2012 na 10 milionů v roce 2016.

Jóga se stala skvělou alternativou těm, kteří mají psychické problémy či bolesti fyzického aparátu, kde mnohdy slouží jako účinná náhražka klasické medikace. Obecně je to cesta k lepší flexibilitě, duševnímu i fyzickému zdraví a vzhledem k tomu, že hodnota odvětví jógy každoročně roste, tento trend nevykazuje žádné známky zpomalení.

Jen v USA je v současné době více než 100 000 učitelů jógy.

Nahá jistota

A protože jde v józe především o to naučit se akceptovat sami sebe, pojetí, jak cvičit, neustále posouvá své hranice. Tak vznikla "naked yoga", kde nemusíte řešit, zda vám vaše legíny ladí k novému crop topu, protože je nebudete potřebovat. "Nahá" jóga nás učí odhodit stud a začít se mít rádi. Takoví, jací jsme. A věřte nebo ne, ale cvičí ji ženy i muži! 

Nahá jóta - "naked yoga" je nový druh jógy, při němž nepotřebujete ladit váš outfit s podložkou
Nahá jóta - "naked yoga" je nový druh jógy, při němž nepotřebujete ladit váš outfit s podložkou • Zdroj: Profimedia

S kůží na trh

A protože má být jóga "hravá", je někdy potřeba ji vážně odlehčit. Nebrat ji, ale ani sebe tak příliš vážně. Své o tom ví i herečka Sandra Pogodová, která to vzala dosti z gruntu. Nejen, že začala cvičit jógu, ale rovnou zvolila její "nahou" variantu. Na svůj Instagram tak přidává herečka, alias Amanda, pravidelná videa, kde jako energická žena plná životního enthusiamu, učí, jak na to. 

Sandra, tedy Amanda, se toho nebojí a každý díl pravidelného cvičení obohatí nejrůznějšími vtípky. V jednom z posledních videí například fanouškům ukázala, jak si doma vyrobit domácí bar. Fanoušci si Sandru velice oblíbili. Herečka je tak s nimi ve spojení a co si budeme povídat, komediální talent jí opravdu nechybí. 

Všechno to začalo v období pandemie, kdy vlastně každý z nás hledal něco, čím se zabavit. Cvičení bylo jednou z motivací, jak nezešílet. Najít si ovšem toho správného trenéra může být pěkný oříšek. Pokud se vám do dnešního dne nepodařilo najít ta správná cvičební videa, můžete vyzkoušet zajímavé cviky známé herečky a když už nic, o zábavu budete mít postaráno! 

Jóga v době “covidové”

Ani pandemie Covid-19 nenarušila její pevné základy. Ačkoliv opatření a následný lockdown zavřel studia po celém světě a uvěznil lidi doma, tlak na fyzické a duševní zdraví rostl a lidé začali hledat nové způsoby, jak ve své praxi pokračovat. Mnoho studií tak začalo vést své lekce online, a tak se lidé i nadále mohli své praxi plně věnovat.

Jóga a celebrity

Jóga není jen výsadou Indů, mnoho známých tváří propadlo jejímu kouzlu a staly se tak významnými propagátory tohoto životního stylu. Mezi její nadšence patří například modelka Miranda Kerr, která říká, že za svou štíhlost vděčí jen józe:

"Mám svaly tam, kde bych je během normálního protahování nikdy neměla. Chodím běhat a jím zdravě, ale jóga má na mém zdravotním stavu ten největší podíl”.

Stejné nadšení sdílí také její kolegyně, modelka Alessandra Ambrosio:

"Jógu dělám pravidelně a nikdy jsem se necítila lépe a spokojenější se svým tělem, než právě teď.”

Alessandra Ambrosio jdoucí z jógy
Alessandra Ambrosio jdoucí z jógy • Zdroj: profimedia

Ani české celebrity nezahálí. Mezi vášnivé jogíny se zařadily herečky Vlastina Svátková a Michaela Maurerová či zpěvačka Markéta Konvičková. Také Ivana Jirešová je jednou z těch, kterým jóga doslova učarovala. Sama se věnuje Bikram józe, která se cvičí ve 42 stupních Celsia: "„Je to parádní relax a je to příjemné i náročné cvičení zároveň. A když si ho oblíbíte, pak si tělo i duše dost lebedí." 

"Jóga je moje životní cesta, je to pro mě taková modlitba. Kromě harmonizování mojí duše dělá také velmi dobře mému tělu – prokrvuje orgány, detoxikuje, posiluje svalstvo, chrání moje záda… Já vůbec nemám zdravotní problémy, nebývám skoro nemocná,"

dodala.

Andrea Verešová
Andrea Verešová • Zdroj: Profimedia

Vášnivou jogínkou je také modelka Andrea Verešová, která pravidelně a ráda cvičí a své pokroky pravidelně sdílí zejména na Instagramu. 

I česká herečka Kateřina Hrachovcová se může pochlubit vypracovanou postavou. Ani ona ho však nemá zadarmo. Stojí za tím pravidelné cvičení. 

"Začala jsem cvičit jógu, protože jsem potřebovala dobýt baterky a zároveň se vnitřně zklidnit."

Kateřina Hrachovcová je nadšenou jogínkou!
Kateřina Hrachovcová je nadšenou jogínkou! • Zdroj: profimedia

Józe se může věnovat opravdu každý, protože jóga není pouze o tom zkroutit své tělo do pozice, která připomíná námořnický uzel. Je to cesta vlastní sebereflexe a poznání, při kterém se tonizuje tělo, zklidňuje mysl a prodlužuje dech. Dech pak znamená život.

 

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

Jmenuji se Valentina a miluju psaní, sport a pohodové lidi. Ráda cestuji a chodím na jógu, a když čas dovolí, tvořím texty a fotky mojí duši blízké. Jen tak pro radost:)
Valentina Lebová
Luxusní bydlení Praha
Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m
Praha 8

Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m

2 + KK 100 m², bal. 13 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město

7 + KK 259 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Braník-263m2
Praha 4

Luxusní vila na prodej Braník-263m2

5 + KK 263 m²
26 558 615 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Praha 1

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha

4 + KK 221 m², ter. 75 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
17 942 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m

5 + 1 288 m², ter. 42 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138

3 + 1 138 m², ter. 33 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84

3 + 1 84 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej na Praze 7 - 124m
Praha 7

Byt na prodej na Praze 7 - 124m

3 + KK 124 m²
19 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

5 + KK 178 m², bal. 30 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², bal. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², ter. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila k prodeji, Praha 5 - 257m
Praha 5

Luxusní vila k prodeji, Praha 5 - 257m

5 + 1 257 m²
32 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2
Praha 6

Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2

5 + 1 223 m²
70 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu Praha

4 + KK 246 m², ter. 39 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 850 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m
Praha 6

Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m

5 + KK 256 m², bal. 15 m², ter. 24 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej Praha
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej Praha

4 + 1 242 m², ter. 68 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha

4 + KK 199 m², ter. 14 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 700 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 920 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m

2 + 1 49 m², bal. 2 m²
5 746 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m

3 + KK 105 m²
10 934 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m

2 + 1 60 m²
6 589 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m

2 + 1 73 m²
7 490 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 130m
Praha 1

Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 130m

4 + 1 130 m²
20 755 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem-Praha 3
Praha 3

Byt na pronájem-Praha 3

5 + KK 184 m²
80 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem-Praha
Praha 3

Byt na pronájem-Praha

3 + 1 116 m²
49 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt v historické budově Praha 6 - 210m
Praha 6

Byt v historické budově Praha 6 - 210m

4 + KK 210 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m
Praha 5

Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m

5 + KK 251 m², ter. 26 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej na Praze 5 - 358m
Praha 5

Obchodní prostor na prodej na Praze 5 - 358m

Atypický 358 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks