Top hledané
Výsledky (0)
Junkanoo, jakožto nejúžasnější pouliční karneval, zažijete po celém světě. Zvláště dynamický, luxusní a úchvatný je na Bahamách. Oslavte příchod nového roku v hýřivém tempu!

Oslnivý pestrobarevný karneval vašeho života! Junkanoo na Bahamách

Mgr. Jana Höger
31. prosince 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Junkanoo festival na Bahamách

Chcete znát historii Junkanoo [džankenu]? Každý vám řekne jiný příběh.

Legenda říká, že tato luxusní party oslava na Bahamách trvá již více než 500 let. Pokud budete zvídaví a budete chtít znát odpověď od místních lidí žijících v Karibiku, každý vám sdělí jiný příběh. Je možné, že za založením rozmařilého karnevalu stojí John Canoe, západoafrický princ.

Nejpravděpodobnější se však zdá pojetí, že afričtí otroci, kteří společně s přistěhovalci přicestovali na Bahamy koncem 18. století, se v tuto dobu vymanili z otroctví. Dostali během vánočního období 3 speciální dny volna, jež oslavili zpěvem a tancem v barevných maskách obcházejíce dům od domu. Jankanoo tak po zrušení otroctví ožilo v pestrobarevný rej, festival na Bahamách!

V tomto čase to vře na Bahamách všemi barvami

Junkanoo v sobě pojímá luxusní barevné kostýmy, tanec a hudbu inspirovanou různými tématy. Slaví se vícekrát do roka. Přípravy na Nový rok a letní Junkanoo trvají měsíce a spojují muže a ženy ze všech různých společenských vrstev obyvatel. Nejčastěji jsou kostýmy vyrobeny z materiálů jako lepenka, krepový papír, peří a korálky obsahující neuvěřitelnou paletu barev.

Hlavní je se bavit! Kde zažijete ten největší rej?

Nejživější a největší ze senzačních průvodů Bahamas Junkanoo naleznete v Nassau. Obvykle vše začíná v ranních hodinách 1.1. od 2 do 10 hodin. Energie tanečníků a rytmus hudby motivuje obrovské davy příznivců a diváků, aby se začali pohybovat v jejich rytmu. Na konci slavného průvodu Junkanoo se udělují ceny za nejlepší hudbu, nejlepší kostým a nejlepší celkovou prezentaci skupiny. Opojná karnevalová atmosféra vás také strhne na místech, jako jsou Grand Bahama Island, Eleuthera a Harbour Island Bimini či The Abacos.

Pronájem mezonetu Josefov 2+kk, Praha
Pronájem mezonetu Josefov 2+kk, Praha, Praha 1

Jakým luxusním zážitkům dáte přednost vy?

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze