Top hledané
Výsledky (0)
Lidé, kteří se nám v roce 2020 dostali nejvíce do povědomí.

Osobnosti, které ovládly rok 2020: Usměvavý kuchař, oblíbený politik i hrdinka, která porazila rakovinu

Šárka Peková
01. ledna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut čtení
Roman Staša v soutěži MasterChef Česko

Rok 2020 je za námi. Pojďte si proto společně připomenout, jaké osobnosti zanechaly v tomto roce viditelnou stopu. Každý z nich se věnuje něčemu jinému, spojuje je však skutečnost, že jsou věrní svým hodnotám, které dokážou předávat veřejnosti a stále rostoucímu publiku na svých sociálních sítích. O kom je konkrétně řeč?

Roman Staša

Dvaatřicetiletý sympaťák Roman Staša se na začátku listopadu stal vítězem kulinářské show MasterChef Česko. V soutěži o nejlepšího amatérského kuchaře si získal obrovskou popularitu díky své pokoře, opravdovosti a hlavně nakažlivému smíchu i v situacích, kdy jiní zoufali. Rodák ze Zlína měl ale ještě před několika lety úplně jiný sen.

„Chtěl jsem takový úspěch zažít jako hokejista,“

přiznal kondiční trenér a bývalý hokejista, který měl skvěle našlápnuto v hokejové kariéře. V mládeži reprezentoval Česko a patřil k nejlepším střelcům svého ročníku, ale jak on sám přiznává, tlak na jeho osobu i jeho namistrovanost ho postupně dovedla k ukončení dráhy profesionálního hokejisty.

Po skončení soutěže se mu dle jeho slov obrátil život naruby. Lidé ho poznávají na ulicích, pořizují si s ním společné fotky a na Instagramu ho už sleduje přes 203 tisíc followerů. Momentálně se bývalý juniorský hokejista věnuje vlastnímu projektu Bez adresy, který nabízí privátní vaření, při němž budete mít možnost osobně poznat věčně vysmátého Romana a navíc se od něj naučíte uvařit celé menu.

Dominik Feri

Otevřít v galerii (4)
Dominik Feri
Dominik FeriZdroj: Petr Topič/ MAFRA / Profimedia

Čtyřiadvacetiletý poslanec TOP 09 Dominik Feri zaznamenal v loňském roce největší boom, a to díky koronavirové pandemii. Na svém instagramovém účtu, kde má již téměř 900 tisíc sledujících, aktivně informuje své fanoušky o všech důležitých jednání vlády a následných protikoronavirových opatřeních. Spousta lidí už ztrácí přehled o tom, co se smí či nikoliv, proto jednoduše zabrousí na Feriho Instagram, kde se snadno a rychle dozví vše podstatné.

Nejmladší poslanec v historii České republiky se podílel také na tvorbě informačního webu Covid.gov.cz, který má pomoci lidem zorientovat se nejen ve vládních nařízeních, ale i kompenzačních programech. Zároveň tento web poskytuje návod na zvládání životních situací spojených s koronavirovou krizí. Navíc během svých proslovů myslí na své vrstevníky, takže i díky tomu si získává stále větší a větší popularitu na sociálních sítích. Dokonce vyhrál i prestižní ocenění Czech Social Awards, které vybírá nejinspirativnější osobnosti českých sítí. Tuto cenu si odnesl i výše zmiňovaný Roman Staša.

Eva Salvatore Burešová

Otevřít v galerii (4)
Eva Salvatore Burešová
Eva Salvatore BurešováZdroj: Profimedia.cz

Sympatická herečka Eva Salvatore Burešová se navždy zapsala do srdcí mnoha televizních diváků díky hraní v mimořádně úspěšném seriálu Slunečná. Lidé si tuto rodačku z Hlučína oblíbili v roli Týny Popelkové a samotná herečka přiznává, že společně s ní má podobný šatník, workoholismus a rodinu na prvním místě. Pozornost si získala také jako porotkyně v soutěži Tvoje tvář má známý hlas.

Sedmadvacetiletá herečka a zpěvačka je zároveň maminkou tříletého syna Nathaniela, s jehož otcem se však rozešla. Jak sama o sobě tvrdí, je z rodu silných žen, která si velmi pečlivě střeží své soukromí. Zároveň má na svém Instagramu, kde má již téměř 360 tisíc followerů, uvedeno, aby nikdo nesdílel fotky jejího syna. A pokud se někdo chystá tuto pohlednou brunetu necitlivě kritizovat, hodně rychle narazí, protože Eva se nebojí vytáhnout ostrý loket a razantně odpovědět. I přesto, že by si fanoušci Slunečné přáli, aby se i v reálném životě dala dohromady se svým hereckým kolegou a seriálovým partnerem Markem Lamborou, vypadá to, že je Eva Burešová šťastná po boku kuchaře a porotce show MasterChef Přemkem Forejtem.

Rodinný dům na pronájem, Praha 4 - 359m
Rodinný dům na pronájem, Praha 4 - 359m, Praha 4

Tomáš Souček

Otevřít v galerii (4)
Tomáš Souček
Tomáš SoučekZdroj: Profimedia.cz

Český fotbalový reprezentant a hráč anglického klubu West Ham United FC je opěvován českými i anglickými médii. Pětadvacetiletý rodák z Havlíčkova Brodu se přes hostování na Žižkově a v Liberci dostal do mistrovské Slavie, kde se stal nejdůležitější oporou kádru. Na začátku roku 2020 si vykopal hostování v londýnském klubu West Ham, kde si vybojoval pevné místo v základní sestavě, které v červenci zpečetil oficiálním přestupem. Bývalý lídr Slavie se zároveň stal nejdražším hráčem, který kdy přestoupil z české ligy do zahraničí. 

Jeho výkony na hřišti jsou natolik kvalitní a spolehlivé, že se o něj v Anglii všichni zajímají víc a víc. Český hráč s osmadvacítkou na zádech se každým zápasem stává větší hrozbou pro všechny soupeře v Premier League a na stole má údajně novou, vylepšenou smlouvu. Není se čemu divit, protože po něm již pokukuje fotbalový gigant FC Bayern Mnichov i jiné anglické velkokluby. Pokud mu bude sloužit zdraví a bude mít formu minimálně jako doposud, je jen otázkou času, kdy se 4. nejlepší český sportovec roku 2020 a vítěz Zlatého míče ČR posune kariérně ještě výš.  

Anna Julie Slováčková

Otevřít v galerii (4)
Anna Julie Slováčková
Anna Julie SlováčkováZdroj: Profimedia.cz

Herečka a zpěvačka Anička Julie Slováčková patří mezi opravdové hrdinky roku 2020. Pětadvacetiletá dcera Felixe Slováčka a Dády Patrasové v říjnu 2019 oznámila, že bojuje se zhoubným nádorem v prsu, a v prosinci měla za sebou již tři velké chemoterapie. V prosinci 2020, tedy přesně po roce, sdělila na své sociální síti, že zákeřnou rakovinu porazila.

„Díky Bohu za všechny dny, kdy jsem s vámi na téhle zemi. S mou rodinou, přáteli, zvířaty, překážkami i pozitivními okamžiky. Jsem moc vděčná. Jsem vděčná za celý tenhle rok. I když mám někdy chuť ho vymazat,“

otevřeně napsala k jedné ze svých fotek na Instagramu Anička Slováčková, která po celou dobu léčby neomezovala své umělecké aktivity. Právě zpěv ji často držel psychicky nad vodou a dodával jí sílu v překonání zatím nejtěžšího období života. Také Anička se dostala mezi 12 oceněných v anketě Czech Social Awards jako jedna z nejvíce inspirativních lidí na sociálních sítích. Zcela zaslouženě.

Která z těchto osobností vás v roce 2020 zaujala vůbec nejvíce?

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze