Top hledané
Výsledky (0)
Je vám blízká snaha o udržení blaha a života na naší planetě? Představujeme nedávno otevřený soukromý luxusní ostrov poháněný solárním systémem.

Udržitelný ráj: ostrov Kudadoo v Maledivách si vystačí se solární energií

Mgr. Jana Höger
25. ledna 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Kudadoo je ekologický soukromý ostrov v Maledivách nacházející se v atolu Lhaviani. Na ostrov je možné se dostat jedině z letiště hlavního města Malé, kde je pro hosty přichystán speciální hydroplán Kudadoo Maldives. Vítejte v udržitelném ráji!

Co v sobě Kudadoo ukrývá? Překvapivou ikonou jsou panely!

Při navrhování tohoto soukromého ostrova preferovala společnost Yuji Yamazaki Architecture kombinaci ekologické funkce s designovými prvky. Architekti začlenili solární panely do působivé fotovoltaické střechy na hlavní budově letoviska. Díky integrovaným solárním panelům, systému obnovitelných zdrojů o výkonu 320 kWp (kW), který generuje dostatečný výkon pro celý ostrov o rozloze tři hektary, nepotřebuje ostrov další externí zdroje. Luxusní nápad!

Velké plus také sklízí dřevěné konstrukce. Jsou postaveny pomocí udržitelných zdrojů dřeva z lesních lokalit, jako jsou Indonésie, Nový Zéland a Kanada.

Všechny známky luxusu jsou splněny na jedničku

Prostorná rezidence obsahuje 15 nejluxusnějších vil. Některé předčí vaše očekávaní. Pro milovníky vzdušného prostoru jsou zde připraveny komfortní domky s jednou ložnicí disponující velikostí 303 m². Některé vily s dvěma ložnicemi se rozkládají na 380 m². Každá vila či domek má svou soukromou terasu. Samozřejmostí je skleněná podlaha, abyste mohli pozorovat oceánský svět. Není divu, že tento soukromý ostrov a zároveň rezort získal ocenění za nejlepší nový luxusní hotel roku 2018.

Jedna noc v rezidenci o velikosti 310 m² stojí cca 85.000 Kč.

Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha
Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha, Praha 1

Další snahy o soběstačné a ekologicky udržitelné ostrovy

Ve světě najdeme více projektů podobných Kudadoo. Firma Shimizu se snaží prosadit nápad plovoucích miniměst Green Float v Tichém oceánu. Měly by vypadat jako ostrovy, které budou za pomoci nejmodernějších zelených technologií využívat každý odpad k výrobě energií.

Můžeme však zůstat v Evropě. Na dánském ostrově Aro leží solárně-teplovodní elektrárna zabírající plochu téměř 20 tisíc m² a nechybí zde ani větrné elektrárny. Ostrov je energeticky téměř soběstačný.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze