Top hledané
Výsledky (0)
Krásná herečka Demi Moore dnes slaví 58 let. Život se s hollywoodskou hvězdou však příliš nemazlil.

Osudem zkoušená Demi Moore slaví 58 let: Hvězdná kariéra, ale i znásilnění, potrat a závislosti

Martina Šmalclová
11. listopadu 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Demi Moore

Nestárnoucí Demi Moore vydala před rokem své memoáry a otevřela se tak plně veřejnosti. Jestli jste si mysleli, že měla vždy na růžích ustláno, vyvedeme vás z omylu. Demi Moore si zakusila těžké dětství s otčímem a matkou alkoholiky, potrat v šestém měsíci těhotenství, znásilnění v pouhých 15 letech, manželské nevěry, deprese nebo závislosti na drogách a alkoholu. Přesto všechno neztrácí krásná Demi úsměv na tváři. Jak ona sama říká, je nevyléčitelná optimistka. Pojďte si společně s námi připomenout její život od kolébky.

Ošklivé káčátko a sebevražda otčíma

Americká herečka se na svět poprvé podívala 11. listopadu 1962 a do své krásy musela dorůst. V dětství šilhala a problém se podařilo odstranit až několika operacemi očí. Biologický otec opustil její matku Virginii ještě předtím, než se Demi narodila a jeho místo nahradil věčně opilý otčím Danny Guynes. Alkohol nebyl cizí ani matce Virginii a hádky a fyzické potyčky tak v rodině nebyly ničím neobvyklým. Rodina se také často stěhovala. Vše vyvrcholilo tím, že Danny spáchal sebevraždu.

Znásilnění a útěk do světa modelingu

V knize Inside Out také Demi přichází s informací, ze které skutečně mrazí. Když jí bylo pouhých 15 let, byla znásilněna starším mužem, kterému ji matka prodala za 500 dolarů, tedy asi 14 500 korun v tehdejším kurzu. Vše se začalo obracet k lepšímu, když v šestnácti letech odcestovala jako modelka do Evropy.

Otevřít v galerii (4)
Demi Moore
Demi MooreZdroj: Profimedia

První svatba v 18 letech

Demi Moore si za svůj život prošla třemi manželstvími, ani jedno z nich však nevydrželo. První s rockerem Freddym Moorem, které trvalo čtyři roky, uzavřela v pouhých 18 letech. Tou dobou byla teprve na startovní čáře hvězdné kariéry a zahrála si svou první roli Jackie Templeton v televizním dramatu General Hospital. První filmový debut měla v roce 1981, kdy se objevila ve snímcích Choices a Parazit. Spolu s rostoucí slávou přicházely první závislosti. Demi začala pít a později užívat také kokain. V osmdesátých letech podstoupila léčení a zahrála si v několika dalších filmech.

V roce 1987 poznala svého osudového muže Bruce Willise, za kterého se provdala a porodila mu tři dcery. Ani toto manželství však neskončilo happyenedem. Pár se v roce 2000 rozvedl.

Otevřít v galerii (4)
Demi Moore a Bruce Willis
Demi Moore a Bruce WillisZdroj: Profimedia

Zlomový duch

Co se týká hvězdné kariéry, zlom přišel v roce 1990 spolu se snímkem Duch. V romantickém dramatu si zahrála truchlící přítelkyni zesnulého Patricka Swayze a snímek jí vyhoupl mezi hvězdy. Následně si zahrála v takových snímcích jako Neslušný návrh po boku Roberta Redforda, Pár správných chlapů, Skandální odhalení, Striptýz, G. I. Jane, kvůli kterému šla dokonce dohola, Charlieho andílci nebo Mr. Brooks.

Otevřít v galerii (4)
Demi Moore a Patrick Swayze ve filmu Duch
Demi Moore a Patrick Swayze ve filmu DuchZdroj: Profimedia

Do třetice všeho dobrého?

V roce 2005 se herečka vdala potřetí, a to za o patnáct let mladšího herce Ashtona Kutchera. Manželství vydrželo 8 let a během nich musela Demi zkousnout Ashtonovy nevěry. Na začátku jejich vztahu navíc herečka otěhotněla, v šestém měsíci těhotenství však potratila. Pár se neúspěšně pokoušel také o umělé oplodnění. V té době začala Demi opět holdovat alkoholu a vypěstovala si závislost na Vicodinu.

Otevřít v galerii (4)
Demi Moore a Ashton Kutcher
Demi Moore a Ashton KutcherZdroj: Profimedia

Závislost na lécích i porucha příjmu potravy

Rok předtím, než se s Ashtonem Kutcherem rozvedli, v domě v Los Angeles zkolabovala a byla sanitkou převezena do nemocnice. Po hospitalizaci se rozhodla podstoupit další odvykací kúru. Kromě závislosti na lécích trpěla i poruchou přijmu potravy.

Přejeme krásné Demi Moore jen to nejlepší a ať konečně najde životní štěstí. To koneckonců nespočívá ve skalpelu, jak ona sama řekla.

Slavné citáty Demi Moore

"Skalpel vás neučiní šťastným."

"V tuto chvíli dávám přednost krásné ženě mého věku, než se zoufale snažit vypadat na 30."

"Život není vždy snadný, ale je jednoduchý."

"Jsem nevyléčitelná optimistka a průkopnice. Má povaha mi velí soustředit se na to, co mě dělá šťastnou než na to, co mě znervózňuje."

Prodej luxusní vily, Praha 6 Hanspaulka – 748
Prodej luxusní vily, Praha 6 Hanspaulka – 748, Praha 6
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze