Top hledané
Výsledky (0)
Je to již 10 let od vzniku jedinečného kulturního a uměleckého prostoru v pražských Holešovicích, Centra současného umění DOX, které vzniklo přestavbou staré holešovické továrny.

DOX oslavuje 10 let otevřením nového prostoru DOX+

Eva Ledecká
27. dubna 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
DOX+, Petr Hájek architekti

Tato luxusní stavba byla v roce 2010 prestižní publikací Phaidon Atlas of World Architecture zařazena na seznam nejzajímavějších staveb desetiletí. Od svého založení, které má na svědomí zakladatel a ředitel centra Leoš Válka, vznikaly v DOXu postupně nové prostory. DOX šel s dobou, vyvíjel se společně s umělci.

V roce 2016 došlo k otevření ohromujícího prostoru na střeše, luxusní dřevěné vzducholodi Gulliver (architekt Martin Rajniš), ve které probíhá čtení, diskuze a jiný program zaměřený na literaturu. Tento rok se DOX rozrůstá o luxusní sál.

Multifunkční prostor pro koncerty, tanec i kino

O letošní rozšíření DOXu se postaralo studio Petr Hájek architekti. Jedná se o špičkově vybavený multifunkční sál s názvem DOX+. Má kapacitu až 700 lidí a bude sloužit jako divadelní a taneční prostor s kinem a konferenčním sálem, s možností pořádání koncertů. Od letošního roku zde bude mít zázemí divadelní soubor Farma v jeskyni, který vede režisér Viliam Dočolomanský.

Nový sál DOX+ se zkušebnou doplňuje luxusní zrekonstruovaný 6-ti patrový objekt v ulici Poupětovа, který slouží jako provozní zázemí a ve třech patrech zde sídlí soukromá vysoká škola architektury ARCHIP.

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem, Praha 1
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
DOX: slavnostní otevření vzducholodi Gulliver
Zobrazit článek
Geniální výstava: DeTermination Daniela Pešty (DOX, do 7.5.)
Zobrazit článek
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1 Praha 170 00 Česká republika
+420 295 568 123