Outfity české a slovenské hlavy státu odpovídají sympatiím národa: Čaputová a Zeman pod palbou módní policie

Slovensko se pyšní stylovou a půvabnou prezidentkou. Předhodili jsme ji kritičce.
23. června 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Prezidentka SR se stala doslova módní ikonou. Stylistka by jí ale přece jen doporučila mírně pozměnit styl. Radí jí vyhýbat se tubusovému typu šatů, které obepínají postavu. A jak dopadl bývalý prezident Václav Klaus, nebo náš současný prezident, Miloš Zeman? Podívejme se na to, jakému "dressu kódu" by měli politici naslouchat, a jaká je skutečnost.

Zuzana Čaputová v růžovém outfitu, kombinace šaty a rouška

Prezidentka republiky je protokolárně nejvyšší ústavní činitelkou. Její postavení by proto měl zohledňovat i její „dress code“. Jak prozradil LP-Life.cz Marek Trubač, odborník na komunikaci, protokol a etiketu, obecně se hlava státu při oficiálních příležitostech obléká formálně (formal nebo business formal dress code), což u pánů znamená tmavý nebo černý oblek, bílou košili s dlouhým rukávem a kravatou / motýlkem. U dam je analogií formálního oděvu sukňový nebo kalhotový kostým a světlá halenka nebo košile, případně jednoduché pouzdrové šaty a sako, punčochové kalhoty a lodičky (kožená obuv na středně vysokém podpatku s uzavřenou špičkou).

Diplomatický protokol - extrém bez extrémů

Pokud se prezidentka rozhodne pro šaty, měly by být střihem přizpůsobeny její postavě. Určitě by však měla nosit něco, v čem se bude cítit sama sebou a v čem bude působit přirozeně. Ale pozor, v diplomatickém protokolu je třeba vyvarovat se extrémů a příliš extravagantní módy. Proto se volí spíše jednodušší střihy, hladké jednobarevné látky. Délka sukně by neměla být kratší než do poloviny kolen, ideálně však raději pod kolena.

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m, Praha 5

Pokud si pro oficiální příležitosti vybere kostým, upřednostnil by Marek Trubač sukňový před kalhotovým, který působí ležérněji a je vhodnější například na pracovní výjezd prezidentky do terénu. Kostým se nosí s topem (halenkou či košilí) nebo bez. Na formálnější události je ideální sukňový kostým bez topu, tedy sako s dlouhým rukávem a sukně. Pro slavnostní příležitosti, oslavy státních svátků či jiné protokolární ceremonie jsou nejvhodnější šaty. Čím slavnostnější chvíle, tím je delší i délka sukně.

Barvy oficiálního - formálního dress kódu jsou černá, tmavomodrá a tmavě šedá. U žen je povolena i barevná variabilita, která zohledňuje jejich barvu vlasů, očí či pleti. I vysoce postavené političky si mohou obléci kostým či šaty výrazné, dokonce až zářivé barvy. Podívejte se například na oficiální dress code britské královny Alžběty II., která s oblibou nosí kostýmy neonových barev - fialové, žluté nebo křiklavě zelené. Vždy však jde o látku hladkou, bez přehnaných vzorů, kreseb či textury. Stále platí zásada, že méně je více, tedy řídit se heslem – „v jednoduchosti je krása“.

I šperky se řídí etiketou!

Šperky jsou součástí módní výbavy každé ženy, a proto se ani prezidentka neobejde bez těchto doplňků. Která žena by se obešla bez šperků? Zlato, stříbro, perly nebo bižuterie. To vše dnes najdeme v dámských šperkovnicích. Problém nastává tehdy, neumí-li se zkombinovat jednotlivé kousky s oděvem. Vždyť ženy nosí kromě náušnic i náhrdelníky, řetízky, náramky, čelenky, brože, prsteny nebo amulety. Ženy si určitě mohou dovolit nosit více šperků než muži, ale i zde platí, že nic se nemá přehánět!

Zatímco pro běžné denní nošení do práce postačí ženám bižuterie, u prezidentky se očekává trochu jiný standard. Z hlediska státní reprezentace a diplomatického protokolu by šperky neměly působit dominantně, atraktivně ani vyzývavě! Spíše naopak. Decentnost a serióznost kostýmu nebo šatů by měly šperky jen jemně doladit.

I zde je lepší vsadit na jeden dominantní prvek. Pokud nosíte najednou mnoho šperků, může to na vašeho politického partnera působit až rušivě. Ideální je, pokud jeden dominantní šperk zkombinujete s maximálně dvěma doplňkovými.

„Budoucí prezidentce bych proto doporučoval vybrat si například decentní, ale kvalitně zpracované zlaté náušnice, slušivý zlatý či stříbrný náramek, řetízek s přívěskem, dámské hodinky nebo brož, k tomu jeden, nejvýše dva prsteny s menším kamenem, a hotovo...,“

říká Marek Trubač.

Samozřejmě, nemusí jít jen o drahé kovy. Klidně si může vzít i bižuterii z kvalitních materiálů, ale nikdy ne lascivní a příliš třpytivou!

České a slovenské hlavy státu

A nyní se podívejme na nejpovedenější outfity, které si oblékla Zuzana Čaputová během oficiálních a neoficiálních příležitostí. Na módní kreace prezidentky Slovenské republiky si posvítila i známá stylistka a módní policistka Andrea Ziegler a odborník na komunikaci, protokol a etiketu Marek Trubač. Jak jsou na tom české a slovenské hlavy státu, co se týče stylu a oblékání?

Andrea Ziegler
Andrea Ziegler • Zdroj: se svolením Andrey Ziegler

Andrea Ziegler se v showbyznysu profesionálně pohybuje už několik let a pravidelně se vyjadřuje k outfitům známých žen ze slovenského showbyznysu. Módu nevnímá jako parádu či společenskou prestiž, ale jako komunikační a marketingový nástroj. Přes módu komunikujeme naše nálady, postoje, etiketu, vnímání společnosti, sounáležitost. Andrea Ziegler vystudovala módní styling v Miláně. Tam pochopila koncepčnost módy a její silný obchodní akcent. Móda je obal, který prodává. Jak sama říká, budování osobní značky by mělo být samozřejmostí, ať už pracujete jako prodavač nebo manažer.

Marek Trubač
Marek Trubač • Zdroj: se svolením Marka Trubače

Marek Trubač je oproti tomu odborníkem v odvětví komunikace, protokolu a etikety. Deset let působil jako mluvčí prezidenta Slovenské republiky, kde po předchozí dekádě působení v mediální oblasti získal odborné znalosti i praktické zkušenosti v oblasti diplomatického protokolu a společenské etikety. Osobně se setkal s významnými světovými státníky i monarchy na královských dvorech ve Španělsku, Holandsku, Malajsii a Dánsku. V roce 2008 se podílel na přípravě a organizaci historicky první návštěvy britské královny Alžběty II. na Slovensku.

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město, Praha 1

Elegantní, šik a nadčasový… takový je styl slovenské prezidentky

Prezidentku Zuzanu Čaputovou sledují tisíce lidí na sociálních sítích i v televizi. Absolvovala mnoho zahraničních návštěv. Těší se obrovské přízni, je krásná a půvabná. Její veřejné projevy jsou plné slov naděje v lepší časy. Oči národa se však neupírají jen na její skutky, ale i na oblečení, které tvoří součást dobrého dojmu. V posledních měsících se stala módní ikonou mezi politiky. Jako první žena ve vysokém politickém postavení předvedla, jak se dají sladit roušky se zbytkem outfitu.

Návštěva Vatikánu

Zuzana Čaputová se setkala s papežem Františkem
Zuzana Čaputová se setkala s papežem Františkem • Zdroj: Profimedia
Farfetch

Andrea Ziegler: „Prezidentka je krásná žena. Černá je vrcholně elegantní barva. A sluší jí. Co mi trochu vadí, že použitý střih zbytečně zdůrazňuje určité nedostatky postavy, hlavně v oblasti pasu a boků. Vhodnější volbou by možná byl splývavý materiál. I délku šatů bych o kousek zkrátila. Kulatý výstřih není podle mě také úplně ideální volba. Zkracuje jí krk a zdůrazňuje náběh na dvojitou bradu. Tvář působí kulatější, než ve skutečnosti je. Lepší volbou by byl decentní véčkový výstřih, anebo pokud už musí být kulatý, spíše oválnější a o kousek hlubší.“

Marek Trubač: „Některými kritizovaný „šátek“ je ve skutečnosti závoj ve tvaru mapy Slovenska. Podle protokolu musí mít ženy, které přicházejí na audienci k papeži, dlouhé rukávy, formální černé šaty nebo kostým a závoj, kterým si zakryjí hlavu. Černý oděv symbolizuje projev ctnosti, zbožnosti a pokory. Z mého pohledu je tento konzervativní oděv dokonale přizpůsoben požadavkům protokolu na takto vysoké úrovni. Výborná volba!“

Poznámka redakce LP-Life.cz: Tento outfit mnohé Slováky zarazil, prezidentku častovali přízvisky „černá vdova“ nebo „mafiánská manželka“. Na audienci u papeže je však třeba se důkladně připravit, volbu oblečení nevyjímaje. Slováky zarazilo i to, že byli všichni bez roušek, které byly v té době povinné.

"Audience u papeže byla na jeho žádost bez roušek. Kvůli jeho ochraně jsme ale byli všichni otestováni,"

 uvedla na sociálních sítích prezidentka.

Festival Pohoda

Zuzana Čaputová přišla mezi lidi v ležérním oblečení
Zuzana Čaputová přišla mezi lidi v ležérním oblečení • Zdroj: Profimedia

Andrea Ziegler: „Oceňuji, že se umí sladit s příležitostí. Pro volnočasovou aktivitu neformálního charakteru se to výborné hodí. A hlavně to působí příjemně a velmi lidsky.“

Marek Trubač: „Předpokládám, že šlo o návštěvu hudebního festivalu. Oděv je neformální, lehký a přizpůsobený hlavně pohodlí paní prezidentky. Jelikož jde ale přece jen o nejvyšší ústavní činitelku, nahradil bych tento typ šatů něčím o stupínek výše ve společenském dress kódu, tedy ne casual, ale smart casual. Určitě bych vynechal ty výrazné pruhy a vybral méně mačkavý materiál. Džínovou bundu bych vyměnil za méně neformální prvek, svetr, blejzr nebo letní sako z lehčího materiálu bez podšívky. Koženou kabelku s třásněnkami by také mohla vyměnit za něco méně „hippie“.

Zdroj: Net-a-porter

Petra Vlhová u prezidentky SR

Petra Vlhová a Zuzana Čaputová. Lehkost a sportovní elegance u obou dam
Petra Vlhová a Zuzana Čaputová. Lehkost a sportovní elegance u obou dam • Zdroj: Profimedia
Zdroj: Net-a-porter

Andrea Ziegler: „Modrá jí sedne. Jak vidno, je modrá barva na fotce tématická. Tento odstín je pro ni příjemná volba. A chválím i střih šatů, který její postavě lichotí mnohem více, než příliš obtažený. Vadí mi akorát ten kulatý výstřih. Má spíše kratší krk a kulatou tvář, a v takovém případě platí pravidlo, že by se kulatému výstřihu, upnutému ke krku, měla spíše vyhýbat.“

Marek Trubač: „Výborně zvolený typ šatů paní prezidentky i Petry Vlhové. Nevím, zda si předem zavolali, ale téměř trefili i odstín modré barvy na šatech. Šaty u obou dam splňují vše, co protokol od přijetí úspěšného sportovce na této úrovni očekává. Lehkost a sportovní elegance přiměřená věku obou dam.“

Poznámka redakce LP-Life.cz: Zuzana Čaputová pozvala do Prezidentského paláce lyžařku Petru Vlhovou. Obě dámy zaujaly svými outfity. Došlo ke kuriózní situaci - obě si oblékly šaty v odstínu královské modré a obuly lodičky tělové barvy. Náhoda nebo záměr?? Prezidentka uvedla, že šlo o milou náhodu. Petru Vlhovou její fanoušci moc často v elegantním outfitu nevídají. Nelze popřít, že jí to velmi slušelo. Její příznivci ji přirovnávali k vévodkyni Kate Middleton, která má v šatníku podobné kousky. Kvůli účesu ji zase přirovnávali k filmové hvězdě Katie Holmes.

Prezidentka SR jmenuje předsedu Nejvyššího soudu SR

Zuzana Čaputová v jednoduchých a minimalistických bílých šatech
Zuzana Čaputová v jednoduchých a minimalistických bílých šatech • Zdroj: Profimedia
Andrea Ziegler: "Nejsem si úplné jistá, že výběr těchto šatů byl dobrou volbou. Příliš obtažené linie a pevný materiál nejsou její šálek kávy. Zbytečně zdůrazňují její nedostatky. Nevhodná image může mnohdy vést k odpoutání od pozornosti od podstaty věci a dovolím si tvrdit, že může narušit sílu důvěryhodnosti. Chválím ale, že alespoň mají véčkový výstřih, i když bych osobně ubrala alespoň dva centimetry z jeho hloubky.“

Marek Trubač: „Jednoduché pouzdrové šaty bílé barvy jsou ideální pro oficiální akt, jakým je jmenování předsedy Nejvyššího soudu SR Jána Šikuty. Žádné zbytečné šperky nebo přehnaný make-up, jen čistá jednoduchost a minimalismus.“

Tisková konference

Zuzana Čaputová v šatech s jemnou kostkou. Nemožná délka šatů? Co na to říkáte?
Zuzana Čaputová v šatech s jemnou kostkou. Nemožná délka šatů? Co na to říkáte? • Zdroj: Profimedia

Andrea Ziegler: „Tyto kárované šaty jsou omyl. Hodí se spíš na méně formální příležitost. Opět nemožná délka. Lýtko je uprostřed nejširší. Pokud jde délka šatů do těchto partií, bude to zkracovat a rozšiřovat nohy. Je třeba zvážit, jestli je to ta ideální volba. I ten opasek mi přijde úplně zbytečný. Působí v nich příliš usedle.“

Marek Trubač: „Šedohnědé kárované šaty s výrazným páskem ze stejného materiálu jsou vhodné pro běžné pracovní povinnosti prezidentky. Šlo zde o pracovní přijetí člena vlády, ne o slavnostní akt nebo ceremoniál. Proto je i méně formální káro v tomto případě v pořádku.“

Návštěva ukrajinského prezidenta

Zuzana Čaputová v červených šatech: Tento typ límce prezidentce SR nelichotí
Zuzana Čaputová v červených šatech: Tento typ límce prezidentce SR nelichotí • Zdroj: Profimedia
Zdroj: Net-a-porter

Andrea Ziegler: „Barva parádní. Nevím, proč jí skoro všechny šaty dávají s límcem těsně ke krku. Nemá ho moc dlouhý ani příliš štíhlý. Takový typ límce jí spíše ubližuje. Cílem oblékání by mělo být i dosahování proporcionality. Lodičky bych volila v tělové barvě nebo v barvě šatů. Tak lze opticky prodloužit a zeštíhlit nohy, navíc se zjemní kontrast a působí to ženštějším a jemnějším dojmem. S černými lodičkami se vytváří zbytečný a kontrastní blok barev.“

Marek Trubač: „Velmi elegantní šaty červeno-lososové barvy se šálovým límcem jsou ideální pro oficiální uvítací ceremoniál na nádvoří Prezidentského paláce. Účes, lodičky a šaty dokonale sedí k této příležitosti i k samotné Zuzaně Čaputové. Takto má vysoká politička reprezentovat před zahraničními hosty!“

Jmenování vlády

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v dokonale padnoucím temně růžovém outfitu
Prezidentka SR Zuzana Čaputová v dokonale padnoucím temně růžovém outfitu • Zdroj: Profimedia

Andrea Ziegler: „Nádherná barva, která jí sluší. Oceňuji ladění tón v tónu. Lodičkový výstřih je vkusný, není to sice ideální volba, ale lepší než ten kulatý. Sukňová část by byla ideálnější do áčka, než tato tubusová varianta. I Remišová má pěknou barvu šatů. Působí ale trochu jako „teta“. Je to mladá žena, která by si mohla dovolit více. I v konzervativní módě může být určitá dávka kreativity a trendovosti. Co se pánů týče, délka kalhot by potřebovala trochu zkrátit a rukávy košile by správně měly trochu vykukovat zpod rukávů saka.“

Marek Trubač: „Po jmenování vlády Igora Matoviče na jaře 2020. Paní prezidentka trefila hřebík na hlavičku a vybrala si pouzdrové šaty, které jí padly jako ulité. Zvláště vyniká vínově červená barva s nádechem purpurové. A k tomu i sladěné lodičky a rouška.“

Jmenování nové vlády

Zuzana Čaputová v kostýmových šatech s výstřihem ve tvaru V, který prezidentce SR dokonale sedne
Zuzana Čaputová v kostýmových šatech s výstřihem ve tvaru V, který prezidentce SR dokonale sedne • Zdroj: Profimedia

Andrea Ziegler: „Tyto šaty jsou jasnou ukázkou, že výstřih ve tvaru V je určitě šťastnější řešení. A také důkaz, že tělové lodičky jsou lepší volbou než černé. Tubusová sukňová část šatů jí opět zbytečně zdůrazňuje břicho. A o kousek bych je zkrátila. Bílo žlutá kombinace u Veroniky Remišové je svěží, otázkou je, zda i vhodná. Působí příliš usedle a nemoderně. Chtělo by to předělat střih šatů i saka. Když se bavíme o lodičkách, tak tělové, ne do oranžova. Nevím jestli se viděla na fotce. Ať se ohodnotí sama, zda nepůsobí lacině a nedůvěryhodně. Politici reprezentují národ a je průšvih, když nemají dobrý vztah k sobě samým. To znamená, když sami sebe dostatečně nereprezentují jako důvěryhodné osoby. Pak chtějí, aby jim národ věřil? Co se týče premiéra Hegera, nevím zda má malé sako, protože ho okolo knoflíku táhne. Ale to může být i nesprávným držením těla. Správně by měl kousek rukávu košile vyčnívat zpod rukávu saka. I u Richarda Sulíka by rukávy košile měly kousek trčet zpod rukávu saka. Kalhoty bych o kousek zkrátila. Pro Matoviče platí totéž.“

Marek Trubač: „Jmenování nové vlády Eduarda Hegera. Opět protokolárně významná akce, čemuž odpovídalo i oblečení zúčastněných politiků. Paní prezidentka si nemohla vybrat lépe! Tak to má být. Paní místopředsedkyně vlády Veronika Remišová si vybrala také pěkný a slušivý kousek. Namísto hrubého saka / bundy bych ale vybral sako s jemnějšího a tenčího materiálu. Barevně však tato kombinace paní vicepremiérce svědčí. Pánové si oblékli černý resp. tmavomodrý oblek, což je pro formální příležitosti samozřejmě ideální. Pánové na okrajích fotografie by si měli dát pozor na správnou délku kalhot, při zúženém střihu se nad botami krabatí.“

První zahraniční cesta do České republiky

Zuzana Čaputová navštívila českého prezidenta Miloše Zemana
Zuzana Čaputová navštívila českého prezidenta Miloše Zemana • Zdroj: DAN MATERNA / MAFRA / Profimedia

Andrea Ziegler: „Zelená barva se k ní hodí. Ale nepochopila jsem výběr těchto šatů jako takových. Nevhodný materiál, příliš hluboký výstřih a ani účes není vhodný. Vypadá, jakoby na tuto událost přijela nepřipravená. Přes image vyjadřujeme velmi mnoho, je to součást neverbální komunikace. Nabízí se otázka: Jak vnímala toto setkání s českým prezidentem? Který byl mimochodem oblečen adekvátně vzhledem k úrovni formálnosti setkání.“

Marek Trubač: „Slavnostní uvítání prezidentky SR na Pražském hradě s plnými vojenskými poctami patří k protokolárně nejvyšším událostem, neboť jde o tzv. oficiální návštěvu. I proto je oděv obou představitelů zvolený vhodně. Smaragdové šaty Zuzany Čaputové mají dobrý střih a dokonale jí padnou. Horší je to s mačkavosti materiálu, který jí mírně ubírá na eleganci. Pan prezident Zeman navzdory handicapu s hůlkou neztratil nic na eleganci, vybral si kvalitní tmavý oblek i kravatu. Sponu na kravatu, která již není v módě, bych možná vynechal, ale jinak mu to sluší.“

Poznámka redakce LP-Life.cz: Čaputová navštívila českého prezidenta Miloše Zemana. Když byly zveřejněny fotografie z této cesty, nebyli Slováci nadšení. Nenechali na prezidentce doslova nit suchou. Mnozí si všimli, že látka na šatech působila zmačkaně. Na její hlavu se snesly například i takovéto komentáře:

„Kristepane, zmuchlaná, délka jak z vidlákova (dělá jí nohy jako roury), spodní prádlo zase špatně vybrané (prsa má až někde na žaludku) a ten nepřítomný výraz - celkově působí disproporčně, úplně špatně,” 

vyjádřila se Slovenka na sociálních sítích.

Bývalý český prezident Václav Klaus, manželka současného prezidenta ČR Miloše Zemana Ivana a dcera Kateřina - koncert Taj Mahal, Pražský hrad

Václav Klaus, Ivana Zemanová a dcera Kateřina
Václav Klaus, Ivana Zemanová a dcera Kateřina • Zdroj: Dan Materna / MAFRA / Profimedia

Andrea Ziegler: „Manželka zvolila klasickou černo bílou kombinaci. Těžko hodnotit takto v sedě. Mohu jen podotknout, že má příliš krátké šaty a nejsem si úplně jistá střihem, protože je vidět, i v sedě, že jí zbytečně obepínají břicho. Nepůsobí to příliš esteticky. Dcera vypadá, že sáhla po dost mini šatech.“

Marek Trubač: „Pan prezident Klaus i dámy po jeho levici si vyšli na letní koncert nebo představení pod širým nebem. V takovém případě je možné i podle protokolu akceptovat méně formální oděv světlejších barev, lehčích materiálů a kratších střihů. V pořádku je dokonce i to, že pan prezident Klaus nemá kravatu. Oblečení je neformální podle dress kódu smart casual, v dané situaci a vzhledem k ročnímu období je to naprosto v pořádku.“

Prezidentský ples 2020

 Český prezident Miloš Zeman s manželkou na plese
Český prezident Miloš Zeman s manželkou na plese • Zdroj: David Malik / CNC / Profimedia

Andrea Ziegler: „Prezident Zeman bez komentáře. Jen ty rukávy košile by měly opět vyčnívat zpod rukávů saka. K manželce si dovolím poznamenat, že nezvolila vhodný střih ani materiál šatů. Vykreslují křivky její postavy se všemi nedokonalostmi. Vyhýbala bych se kulatému výstřihu. Krk jí to ještě více zkracuje a přidává na šířce. Navíc výstřih více ke krku zvětšuje prsa. V jejím případě to není nutné.“

Marek Trubač: „Pan prezident Zeman ví, jak se obléci na státní banket (slavnostní večeři) na Pražském hradě. Elegantní černý oblek bez zbytečných rušivých proužků nebo struktury, bílá košile a na večerní společenskou událost i tmavá kravata. Tmavošedé večerní šaty (velká večerní toaleta) z paní Zemanové udělaly dámu jak se patří! Líbí se mi jejich minimalismus, kombinovaný s květinovým dekorem na vrchu a na lemu sukně i rukávů. Sladěné jsou i lodičky s psaníčkem“

Inaugurace Miloše Zemana

Ivana Zemanová, dcera Kateřina a prezident ČR Miloš Zeman
Ivana Zemanová, dcera Kateřina a prezident ČR Miloš Zeman • Zdroj: Jan Handrejch / Právo / Profimedia

Andrea Ziegler: „Prezident je oblečen vhodně, jen opět vytknu ty rukávy košile. Paní manželka působí elegantně a decentně, jak se na první dámu sluší. Dceři bych vytkla ty platformové lodičky. Klasické černé lodičky by byla vhodnější a určitě nadčasovější volbou.“

Marek Trubač: „Kvalitní a dobře padnoucí černý oblek dělá z muže džentlmena. Pan prezident Zeman je dokonale upraven na oficiální uvítací ceremoniál na Pražském hradě. Dokonce i kravatu si vybral s českou národní trikolórou. Možná jen kdyby bylo trochu vidět vyčuhovat rukávy košile zpod saka... Stejně i první dáma Ivana Zemanová s dcerou zvolily černou barvu kabátů i délku pod kolena výborně! Dcera pana prezidenta Kateřina navíc výborně sladila barvu kabelky s halenkou a blond vlasy. Skutečně skvěle sladěná rodina prezidenta republiky!“

Oblékání ministrů

„Mým úkolem není kárat ministry za to, jak se oblékají. Jejich hlavním posláním je vládnout nejlépe, jak mohou. Ta počáteční „protokolární“ nezkušenost však u některých vyčnívá i zpod jejich nových obleků. Snad nejméně vhodné je v takové pozici nosit špatně zkombinovaná saka, kalhoty a košile. Pokud je někteří pánové nedokáží sladit, raději by měli sáhnout po tmavém obleku a nic nepokazí. Častým jevem jsou rozepnutá saka bez kravat, navíc zmačkaná. Džentlmen si sako rozepíná, pouze pokud sedí, jinak musí být zapnuté. Rozepnuté se nosí jen sportovní saka a blejzry, a i ty pouze pokud je košile bez kravaty. O nevhodné až příliš ležérní obuvi ani nemluvě. Tak by vás v Anglii nepustili ani do venkovského doutníkového klubu... A u několika pánů ministrů jsem si všiml i neudržovaného strniště. Vím, že nosíme roušky, ale pravidelné holení prostě patří k základní hygieně mužů. Přitom nemám nic proti strništi, pokud je udržováno. I to však může vypadat elegantně, když si například oholíte krk, aby zkrátka bylo vidět, kde končí brada a kde už začíná hruď,“

říká Marek Trubač.

Prezidentku SR Zuzanu Čaputovou lze jednoznačně označit za jednu z nejatraktivnějších političek na Slovensku. Není žádným tajemstvím, že je velkým vzorem i Čechům, kteří ji dávají za příklad manželkám svých politiků. Český deník blesk.cz označil právě prezidentku SR Zuzanu Čaputovou za „Spojení ženské elegance a rozumu.“

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

Jsem optimistkou, která se v životě snaží věci zvládat s úsměvem na tváři. Ačkoliv jsem vystudovala přírodní vědy, většinu svého života se věnuji natáčení a stříhání. Mezi mé záliby patří čtení odborných knih, cestování, vzdělávání a hlavně informační technologie.
Kristina Valachyová
Luxusní bydlení Praha
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Okolí Prahy

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ

7 + 1 423 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Praha 5

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m

8 + 1 471 m²
55 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m

2 + KK 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Praha 1

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem

4 + KK 245 m², ter. 28 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Praha 4

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m

3 + KK 106 m², ter. 14 m²
14 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Okolí Prahy

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852

7 + KK 225 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m

4 + KK 232 m², ter. 38 m²
24 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč

5 + KK 162 m², bal. 10 m²
29 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město

3 + 1 123 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Praha 10

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m

4 + KK 131 m², ter. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
52 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Praha 6

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m

4 + KK 119 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Okolí Prahy

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m

7 + KK 420 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 107m2
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 107m2

3 + KK 107 m², ter. 13 m²
20 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Praha 7

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m

4 + KK 163 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

3 + KK 121 m², bal. 10 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké
Praha 6

Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké

5 + KK 285 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m

2 + 1 67 m²
11 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m
Praha 7

Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m

3 + KK 85 m², bal. 4 m²
15 452 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Pařížská
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Pařížská

3 + KK 148 m², bal. 8 m²
97 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m

6 + KK 226 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 107m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 107m

3 + KK 107 m², ter. 10 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 116m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 116m

3 + KK 116 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m

3 + KK 48 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2
Praha 2

Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2

1 + KK 36 m², bal. 1 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město

2 + KK 121 m², ter. 50 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 113m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 113m

3 + KK 113 m², ter. 8 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks